СРСР на літніх Олімпійських іграх 1956
СРСР на Олімпійських іграх | ||||
Код МОК: | URS | |||
НОК: | Олімпійський комітет СРСР | |||
Олімпійські ігри в Мельбурні/Стокгольмі | ||||
Спортсмени | 283 (244 чоловіки та 39 жінок)[1] у 16 видах спорту | |||
Прапороносець | Медведєв Олексій | |||
Медалі Місце: 1 | Золото 37 | Срібло 29 | Бронза 32 | Всього 98 |
Участь у літніх Олімпійських іграх | ||||
1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 | ||||
Участь у зимових Олімпійських іграх | ||||
1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 | ||||
Див. також | ||||
* Російська імперія (1896-1912) |
СРСР на Літніх олімпійських ігор 1956 представляло 283 спортсменів. Вони приймали участь у всіх змаганнях, окрім хокею на траві. СРСР посів перше місце в загальній кількості виграних медалей.
Вперше в історії радянської збірної було здобуто медалі у водному поло, плаванні, п'ятиборстві та футболі — золоті, баскетбол як й у 1952 році — срібло, ватерполісти збірної СРСР вперше в історії виграли бронзову медаль. Також вперше було здобуто золоті медалі по боксу, греблі на байдарках й каное.
Медалісти
Медаль | Спортсмен | Вид спорту | Дисципліна | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Золото | Валентин Муратов | Спортивна гімнастика | Чоловіки, вільні вправи | ||||||||||||
1 Золото | Лариса Латиніна | Спортивна гімнастика | Жінки, вільні вправи | ||||||||||||
1 Золото | Віктор Чукарін | Спортивна гімнастика | Чоловіки, багатоборство | ||||||||||||
1 Золото | Лариса Латиніна | Спортивна гімнастика | Жінки, багатоборство | ||||||||||||
1 Золото | Віктор Чукарін | Спортивна гімнастика | Чоловіки, бруси | ||||||||||||
1 Золото | Борис Шахлін | Спортивна гімнастика | Чоловіки, Кінь | ||||||||||||
1 Золото | Альберт Азарян | Спортивна гімнастика | Чоловіки, кільця | ||||||||||||
1 Золото | Віктор Чукарін Валентин Муратов Борис Шахлін Альберт Азарян Юрій Титов Павло Столбов | Спортивна гімнастика | Чоловіки, командні змагання | ||||||||||||
1 Золото | Тамара Маніна Лариса Латиніна Софія Муратова Лідія Іванова Поліна Астахова Людмила Єгорова | Спортивна гімнастика | Жінки, командні змагання | ||||||||||||
1 Золото | Валентин Муратов | Спортивна гімнастика | Чоловіки, опорний стрибок | ||||||||||||
1 Золото | Лариса Латиніна | Спортивна гімнастика | Жінки, опорний стрибок | ||||||||||||
1 Золото | Володимир Куц | Легка атлетика | Чоловіки, біг на 10000 метрів | ||||||||||||
1 Золото | Леонід Спірін | Легка атлетика | Чоловіки, ходьба на 20 км | ||||||||||||
1 Золото | Володимир Куц | Легка атлетика | Чоловіки, біг на 5000 метрів | ||||||||||||
1 Золото | Інесе Яунземе | Легка атлетика | Жінки, метання списа | ||||||||||||
1 Золото | Тамара Тишкевич | Легка атлетика | Жінки, штовхання ядра | ||||||||||||
1 Золото | Володимир Сафронов | Бокс | Чоловіки, 54-57 кг | ||||||||||||
1 Золото | Володимир Енгібарян | Бокс | Чоловіки, 60-63,5 кг | ||||||||||||
1 Золото | Геннадій Шатков | Бокс | Чоловіки, 71-75 кг | ||||||||||||
1 Золото | Павло Харін Граціан Ботєв | Веслування на байдарках та каное | Чоловіки, 10000 м, каное-двійка | ||||||||||||
1 Золото | Єлизавета Дементьєва | Веслування на байдарках та каное | Жінки, 500 м, байдарка-одиначка | ||||||||||||
1 Золото | Збірна СРСР з футболу | Футбол | Чоловіки | ||||||||||||
1 Золото | Ігор Новіков Іван Дерюгін Олександр Тарасов | Сучасне п'ятиборство | Чоловіки, Командні змагання | ||||||||||||
1 Золото | Александр Беркутов Юрій Тюкалов | Академічне веслування | Чоловіки, Двійка парна | ||||||||||||
1 Золото | В'ячеслав Іванов | Академічне веслування | Чоловіки, Одиночка | ||||||||||||
1 Золото | Віталій Романенко | Стрільба стендова | Чоловіки, «Олень, що біжить» | ||||||||||||
1 Золото | Василий Борисов | Стрільба кульова | Чоловіки, Довільна гвинтівка | ||||||||||||
1 Золото | Анатолій Богданов | Стрільба кульова | Чоловіки, Малокаліберна гвинтівка | ||||||||||||
1 Золото | Ігор Рибак | Важка атлетика | Чоловіки, 60-67,5 кг | ||||||||||||
1 Золото | Федор Богдановський | Важка атлетика | Чоловіки, 67,5-75 кг | ||||||||||||
1 Золото | Аркадій Воробйов | Важка атлетика | Чоловіки, 82,5-90 кг | ||||||||||||
1 Золото | Міріан Цалкаламанідзе | Боротьба вільна | Чоловіки, До 52 кг | ||||||||||||
1 Золото | Анатолій Парфьонов | Боротьба греко-римська | Чоловіки, Понад 87 кг | ||||||||||||
1 Золото | Микола Соловйов | Боротьба греко-римська | Чоловіки, До 52 кг | ||||||||||||
1 Золото | Костянтин Вирупаєв | Боротьба греко-римська | Чоловіки, 52-57 кг | ||||||||||||
1 Золото | Гіві Картозія | Боротьба греко-римська | Чоловіки, 73-79 кг | ||||||||||||
1 Золото | Валентин Ніколаєв | Боротьба греко-римська | Чоловіки, 79-87 кг | ||||||||||||
2 Срібло | Тамара Маніна | Спортивна гімнастика | Жінки, колода | ||||||||||||
2 Срібло | Віктор Чукарін | Спортивна гімнастика | Чоловіки, вільні вправи | ||||||||||||
2 Срібло | Юрій Титов | Спортивна гімнастика | Чоловіки, перекладина | ||||||||||||
2 Срібло | Валентин Муратов | Спортивна гімнастика | Чоловіки, кільця | ||||||||||||
2 Срібло | Лариса Латиніна | Спортивна гімнастика | Жінки, бруси | ||||||||||||
2 Срібло | Тамара Маніна | Спортивна гімнастика | Жінки, опорний стрибок | ||||||||||||
2 Срібло | Антанас Мікенас | Легка атлетика | Чоловіки, ходьба на 20 км | ||||||||||||
2 Срібло | Леонід Бартенєв Юрій Коновалов Володимир Сухарєв Борис Токарєв | Легка атлетика | Чоловіки, естафета 4×100 метрів | ||||||||||||
2 Срібло | Євгеній Маскінсков | Легка атлетика | Чоловіки, ходьба на 50 км | ||||||||||||
2 Срібло | Ірина Беглякова | Легка атлетика | Жінки, метання диска | ||||||||||||
2 Срібло | Михаил Кривоносов | Легка атлетика | Чоловіки, метання молота | ||||||||||||
2 Срібло | Марія Писарєва | Легка атлетика | Жінки, стрибки у висоту | ||||||||||||
2 Срібло | Галина Зибіна | Легка атлетика | Жінки, штовхання ядра | ||||||||||||
2 Срібло | Збірна СРСР з баскетболу
| Баскетбол | Чоловіки | ||||||||||||
2 Срібло | Лев Мухін | Бокс | Чоловіки, Понад 81 кг | ||||||||||||
2 Срібло | Павло Харін Граціан Ботєв | Веслування на байдарках та каное | Чоловіки, 1000 м, каное-двійка | ||||||||||||
2 Срібло | Ігор Писарєв | Веслування на байдарках та каное | Чоловіки, 1000 м, байдарка-одиначка | ||||||||||||
2 Срібло | Михайло Каалесте Анатолій Демітков | Веслування на байдарках та каное | Чоловіки, 1000 м-код, байдарка-двійка | ||||||||||||
2 Срібло | Ігор Булдаков Віктор Іванов | Академічне веслування | Чоловіки, Двійка розстібна без рульового | ||||||||||||
2 Срібло | Євген Черкасов | Стрільба кульова | Чоловіки, Малокаліберний самозарядний пістолет | ||||||||||||
2 Срібло | Алан Ердман | Стрільба кульова | Чоловіки, Довільна гвинтівка | ||||||||||||
2 Срібло | Махмуд Умаров | Стрільба кульова | Чоловіки, Малокаліберний однозарядний пістолет | ||||||||||||
2 Срібло | Василий Борисов | Стрільба кульова | Чоловіки, Малокаліберна гвинтівка | ||||||||||||
2 Срібло | Володимир Стогов | Важка атлетика | Чоловіки, До 56 кг | ||||||||||||
2 Срібло | Євгеній Мінаєв | Важка атлетика | Чоловіки, 56-60 кг | ||||||||||||
2 Срібло | Равіль Хабутдінов | Важка атлетика | Чоловіки, 60-67,5 кг | ||||||||||||
2 Срібло | Василь Степанов | Важка атлетика | Чоловіки, 75-82,5 кг | ||||||||||||
2 Срібло | Борис Кулаєв | Боротьба вільна | Чоловіки, 79-87 кг | ||||||||||||
2 Срібло | Володимир Манєєв | Боротьба греко-римська | Чоловіки, 67-73 кг | ||||||||||||
3 Бронза | Юрій Титов | Спортивна гімнастика | Чоловіки, багатоборство | ||||||||||||
3 Бронза | Софія Муратова | Спортивна гімнастика | Жінки, багатоборство | ||||||||||||
3 Бронза | Віктор Чукарін | Спортивна гімнастика | Чоловіки, кінь | ||||||||||||
3 Бронза | Тамара Маніна Лариса Латиніна Софія Муратова Лідія Іванова Поліна Астахова Людмила Єгорова | Спортивна гімнастика | |||||||||||||
3 Бронза | Софія Муратова | Спортивна гімнастика | Жінки, бруси | ||||||||||||
3 Бронза | Юрій Титов | Спортивна гімнастика | Чоловіки, опорний стрибок | ||||||||||||
3 Бронза | Бруно Юнк | Легка атлетика | Чоловіки, ходьба на 20 км | ||||||||||||
3 Бронза | Ардаліон Ігнатьєв | Легка атлетика | Чоловіки, біг на 400 метрів | ||||||||||||
3 Бронза | Василь Кузнєцов | Легка атлетика | Чоловіки, десятиборство | ||||||||||||
3 Бронза | Ніна Пономарьова | Легка атлетика | Жінки, метання диска | ||||||||||||
3 Бронза | Анатолій Самоцветов | Легка атлетика | Чоловіки, метання молота | ||||||||||||
3 Бронза | Ігор Кашкаров | Легка атлетика | Чоловіки, стрибки висотою | ||||||||||||
3 Бронза | Віктор Цибуленко | Легка атлетика | Чоловіки, метання списа | ||||||||||||
3 Бронза | Надія Коняєва | Легка атлетика | Жінки, метання списа | ||||||||||||
3 Бронза | Надія Хникина-Двалішвілі | Легка атлетика | Жінки, стрибки у висоту | ||||||||||||
3 Бронза | Вітольд Креєр | Легка атлетика | Чоловіки, потрійний стрибок | ||||||||||||
3 Бронза | Анатолій Лагетко | Бокс | Чоловіки, 57-60 кг | ||||||||||||
3 Бронза | Ромуальдас Мураускас | Бокс | Чоловіки, 75-81 кг | ||||||||||||
3 Бронза | Геннадій Бухарін | Веслування на байдарках та каное | Чоловіки, 10000 метрів, каное-одиначка | ||||||||||||
3 Бронза | Геннадій Бухарін | Веслування на байдарках та каное | Чоловіки, 1000 метрів, каное-одиначка | ||||||||||||
3 Бронза | Лев Кузнєцов | Фехтування | Чоловіки, шабля (особисте першість) | ||||||||||||
3 Бронза | Яків Рильський Давид Тишлер Лев Кузнєцов Євгеній Череповський Леонід Богданов | Фехтування | Чоловіки, шабля (командна першість) | ||||||||||||
3 Бронза | Ігор Ємчук Георгій Жилін Володимир Петров | Академічне веслування | Чоловіки, Двійка розстібна з кермовим | ||||||||||||
3 Бронза | Володимир Севрюгін | Стрільба стендова | Чоловіки, «Олень, що біжить» | ||||||||||||
3 Бронза | Харіс Юнічев | Плавання | Чоловіки, 200 метрів, брас | ||||||||||||
3 Бронза | Віталій Сорокін Володимир Стружанов Геннадій Ніколаєв Борис Нікітін | Плавання | Чоловіки, 4×200 метрів, вільний стиль | ||||||||||||
3 Бронза | Збірна СРСР з водного поло
| Водне поло | Чоловіки | ||||||||||||
3 Бронза | Михайло Шахов | Боротьба вільна | Чоловіки, 52-57 кг | ||||||||||||
3 Бронза | Алімбег Бестаєв | Боротьба вільна | Чоловіки, 63-67 кг | ||||||||||||
3 Бронза | Вахтанг Балавадзе | Боротьба вільна | Чоловіки, 67-73 кг | ||||||||||||
3 Бронза | Георгій Схіртладзе | Боротьба вільна | Чоловіки, 73-79 кг | ||||||||||||
3 Бронза | Роман Дзнеладзе | Боротьба греко-римська | Чоловіки, 57-61 кг |
Спортсмени з кількома медалями
Ім'я | Вид спорту | Разом | |||
---|---|---|---|---|---|
Лариса Латиніна | Гімнастика | 4 | 1 | 1 | 6 |
Віктор Чукарін | Гімнастика | 3 | 1 | 1 | 5 |
Валентин Муратов | Гімнастика | 3 | 1 | 4 | |
Тамара Маніна | Гімнастика | 1 | 2 | 1 | 4 |
Юрій Титов | Гімнастика | 1 | 1 | 2 | 4 |
Софія Муратова | Гімнастика | 1 | 3 | 4 | |
Борис Шахлін | Гімнастика | 2 | 2 | ||
Володимир Куц | Легка атлетика | 2 | 2 | ||
Альберт Азарян | Гімнастика | 2 | 2 | ||
Василий Борисов | Стрільба | 1 | 1 | 2 | |
Граціан Ботєв | Веслування на каное | 1 | 1 | 2 | |
Павло Харін | Веслування на каное | 1 | 1 | 2 | |
Людмила Єгорова | Гімнастика | 1 | 1 | 2 | |
Лідія Іванова | Гімнастика | 1 | 1 | 2 | |
Поліна Астахова | Гімнастика | 1 | 1 | 2 | |
Лев Кузнєцов | Фехтування | 2 | 2 |
Медалі з видів спорту
Спорт | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|
Спортивна гімнастика | 11 | 6 | 6 | 23 |
Боротьба | 6 | 2 | 5 | 12 |
Легка атлетика | 5 | 7 | 10 | 22 |
Стрільба | 3 | 4 | 1 | 8 |
Важка атлетика | 3 | 4 | 0 | 7 |
Бокс | 3 | 1 | 2 | 6 |
Веслування на байдарках та каное | 2 | 3 | 2 | 7 |
Академічне веслування | 2 | 1 | 1 | 4 |
Футбол | 1 | 0 | 0 | 1 |
Сучасне п'ятиборство | 1 | 0 | 0 | 1 |
Баскетбол | 0 | 1 | 0 | 1 |
Фехтування | 0 | 0 | 2 | 2 |
Плавання | 0 | 0 | 2 | 2 |
Водне поло | 0 | 0 | 1 | 1 |
Здобутки
Республік
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | РРФСР | 42 | 31 | 29 | 102 |
2 | Українська РСР | 19 | 5 | 13 | 33 |
3 | Вірменська РСР | 3 | 0 | 0 | 3 |
4 | Білоруська РСР | 2 | 1 | 0 | 3 |
5 | Грузинська РСР | 2 | 0 | 8 | 10 |
6 | Латвійська РСР | 4 | 3 | 0 | 7 |
7 | Литовська РСР | 0 | 4 | 1 | 5 |
8 | Естонська РСР | 0 | 1 | 1 | 2 |
9 | Азербайджанська РСР | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | Казахська РСР | 0 | 0 | 1 | 1 |
11 | Туркменська РСР | 0 | 0 | 1 | 1 |
Автономних республік
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Татарська АРСР | 0 | 0 | 2 | 2 |
Здобутки українських спортсменів
Українські спортсмени виступали на Олімпіаді у складі збірної СРСР.
Олімпійськими чемпіонами стали:
- Латиніна Лариса Семенівна (Командний залік; Абсолютний залік; Опорний стрибок; Вільні вправи)
- Чукарін Віктор Іванович (Командна першість; Абсолютна першість; Бруси)
- Шахлін Борис Анфіянович (Командний залік; Кінь)
- Титов Юрій Євлампійович (командні змагання)[2]
- Астахова Поліна Григорівна (Командний залік)
- Куц Володимир Петрович (5000 метрів [5 км]; 10 000 метрів [10 км])
- Беца Йожеф Йожефович (Футбол)
- Дерюгін Іван Костянтинович(Командні змагання)
- Віталій Петрович Романенко (Стендова стрільба)
- Борисов Василь Федорович (300 м 3 позиції)
- Рибак Ігор Михайлович (60-67,5 кг)
- Ніколаєв Валентин Володимирович (до 87 кг)
Срібними призерами стали
- Віктор Іванович Чукарін (Вільні вправи)
- Титов Юрій Євлампійович (перекладина)
- Латиніна Лариса Семенівна (Різновисокі бруси)
- Бартенєв Леонід Володимирович (4×100 м)
- Борисов Василь Федорович (50 м 3 позиції)
Бронзовими призерами стали:
- Чукарін Віктор Іванович (Кінь)
- Титов Юрій Євлампійович (багатоборство, опорний стрибок)
- Латиніна Лариса Семенівна (Командні змагання з предметом)
- Астахова Поліна Григорівна (Командні вправи з предметом)
- Цибуленко Віктор Сергійович (Метання списа)
- Лагетко Анатолій Миколайович (57-60 кг)
- Тишлер Давід Абрамович (Шабля, командна першість)
- Череповський Євгеній Миколайович(Шабля, командна першість)
- Ємчук Ігор Федорович (двійки розпашні зі стерновим)
- Георгій Семенович Жилін (двійки розпашні зі стерновим)
- Гойхман Борис Абрамович (водне поло)
- Шахов Михайло Афанасійович (до 57 кг)
Примітки
|