Judo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 1999
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 1999 (Judo na światowych wojskowych igrzyskach sportowych) Chorwacja, Zagrzeb | |||
| |||
Data | sierpień 1999 | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 16 | ||
|
Zawody w judo na 2. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych zorganizowane przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM) dla sportowców-żołnierzy, które odbyły się w chorwackim Zagrzebiu w sierpniu 1999 roku podczas światowych igrzysk wojskowych[1][2]. W dniu 15 sierpnia 1999 Artur Kejza zdobył brązowy medal w kat. średniej[3].
Kategorie wagowe
Mężczyźni
| Kobiety
|
Medaliści
Mężczyźni
Kat. wagowa | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Reprezentacja / Zawodnik | Reprezentacja / Zawodnik | Reprezentacja / Zawodnik | |
Waga ekstralekka −60 kg | Cyril Soyer | Roland Stegmüller | Fúlvio Miyata Lasza Szawdatuaszwili |
Waga półlekka −66 kg | Girolamo Giovinazzo | Georgi Georgiew | Dawit Margoszwili Marek Matuszek |
Waga lekka −73 kg | Seo Yoon-Seok | Marko Sentić | Sebastian Pereira Giuseppe Maddaloni |
Waga półśrednia −81 kg | Alexsander Guedes | Patrick Klas | Patrick Reiter Boris Novotny |
Waga średnia −90 kg | Mark Huizinga | Roman Jahoda | Artur Kejza Rasuł Salimow |
Waga półciężka −100 kg | Aleksandr Michajlin | Luigi Guido | Jérémy Cillario Michael Jurack |
Waga ciężka +100 kg | Pan Song | Ben Sonnemans | Timur Buchukuri Rusłan Szarapow |
Drużynowo | Korea Południowa Cho Ha-suh Seo Yoon-seok Lee Won-san Seo Young-ho | Rosja Alexander Ridnyi Asłan Anaiew Konstantin Sawcziszkin Aleksandr Michajlin | Austria Roland Stegmüller Christian Neuhofer Patrick Reiter Roman Jahoda Franz Birkfellner |
Włochy Andrea Scolari Girolamo Giovinazzo Giuseppe Maddaloni Michele Monti Luigi Guido |
Kobiety
Kat. wagowa | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Reprezentacja / Zawodniczka | Reprezentacja / Zawodniczka | Reprezentacja / Zawodniczka | |
Waga ekstralekka −48 kg | Wang Jin | Cha Hyon-hyang | Marina Szamsutdinowa Natalia Szablinskaja |
Waga półlekka −52 kg | Jinyan Wang | Sabrina Filzmoser | Marina Kowrigina Alena Karytskaya |
Waga lekka −57 kg | Ri Myong-hwa | Zheng Linli | Tatjana Iwanowa Zülfiyyə Hüseynova |
Waga półśrednia −63 kg | Wang Xianbo | Raša Sraka | Anna Sarajewa Swietłana Ladkowa |
Waga średnia −70 kg | Claudia Zwiers | Mila Markova | Kun Liu Swietłana Galant |
Waga półciężka −78 kg | Cwetana Bożiłowа | Tea Donguzaszwili | Goua Lou Yalo Yuan Hua |
Waga ciężka +78 kg | Yu Lina | Wiktorija Kazunina | Hannah Ertel Galina Savenkova |
Drużynowo | Chiny Wang Jing Ling Jinyan Wang Linli Zheng Wang Xianbo Kun Liu Yuan Hua Yu Lina | Rosja Marina Szamsutdinowa Marina Kowrigina Tatjana Iwanowa Anna Sarajewa Swietłana Galant Tea Donguzaszwili Wiktorija Kazunina | Białoruś Natalia Szablinskaja Alena Karytskaya Elena Ismailowicz Swietłana Ladkowa Svetlana Skaczkowa Olga Tarasova Galina Savenkova |
Chorwacja Sabina Vlahović Aniko Tripolski Tatjana Starcević Petra Dapić Jadranka Pongrać Zorana Blazević |
Klasyfikacja medalowa
* Organizator zawodów został zaznaczony tym kolorem, Polskę oznaczono tekstem pogrubionym.
Pozycja | Reprezentacja | Razem | Mężczyźni | Kobiety | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Złoto | Srebro | Brąz | Ogółem | Złoto | Srebro | Brąz | Złoto | Srebro | Brąz | ||||||
1 | Chiny | 6 | 1 | 2 | 9 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | 2 | ||||
2 | Holandia | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | ||||
3 | Korea Południowa | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||
4 | Rosja | 1 | 4 | 6 | 11 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 5 | ||||
5 | Bułgaria | 1 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | ||||
6 | Włochy | 1 | 1 | 2 | 4 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | ||||
7 | Korea Północna | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | ||||
8 | Brazylia | 1 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | ||||
9 | Francja | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
10 | Austria | 0 | 3 | 2 | 5 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | ||||
11 | Chorwacja * | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | ||||
12 | Słowenia | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | ||||
13 | Białoruś | 0 | 0 | 6 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||||
14 | Azerbejdżan | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | ||||
Gruzja | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | |||||
Niemcy | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | |||||
Słowacja | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | |||||
17 | Polska | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
Wybrzeże Kości Słoniowej | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||||
Ogółem (19 państw) | 16 | 16 | 32 | 64 | 8 | 8 | 16 | 8 | 8 | 16 |
Źródło:[3]
Zobacz też
- Medaliści światowych wojskowych igrzysk sportowych w judo
- Polscy medaliści letnich igrzysk wojskowych
- Polska na światowych wojskowych igrzyskach sportowych
- Światowe wojskowe igrzyska sportowe
Przypisy
- ↑ 1999 - 2nd Military World Games, Zagreb, Croatia [online], cism-milsport.org [dostęp 2014-11-17] [zarchiwizowane z adresu 2011-08-10] (ang.).
- ↑ Games History [online], rio2011.mil.br [dostęp 2011-04-30] [zarchiwizowane z adresu 2011-04-30] (ang.).
- ↑ a b 2nd World Military Games Zagreb - Event [online], judoinside.com/event [dostęp 1999-08-17] (ang. • fr. • hiszp.).
Bibliografia
- CISM, 2nd Military World Games Zagreb (CRO) 1999 [online], milsport.one [dostęp 1999-08-08] [zarchiwizowane z adresu 2020-05-20] (ang.).
- Oficjalny portal judo [online], judoinside.com [dostęp 2020-02-02] (ang. • fr. • hiszp.).
- 2nd Military World Games [online], dticam.dtic.mil [dostęp 1999-08-20] [zarchiwizowane z adresu 2000-09-29] (ang.).
- CISM Sports. Judo [online], milsport.one/sports [dostęp 2020-02-02] (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Dyscypliny |
|
---|---|
pokazowe |
|
Inne |
|
- p
- d
- e
- Igrzyska olimpijskie
- Mistrzostwa świata
- Mistrzostwa świata juniorów
- Mistrzostwa Europy
- Mistrzostwa Azji
- Mistrzostwa Afryki
- Mistrzostwa panamerykańskie
- Mistrzostwa Oceanii
- Mistrzostwa Ameryki Południowej
- Mistrzostwa Polski
- Akademickie mistrzostwa świata
- Wojskowe mistrzostwa świata
- Mistrzostwa Wspólnoty Narodów
Igrzyska | |||
---|---|---|---|
Świat |
|