Mistrovství světa ve veslování 1998
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 1998 | |
---|---|
Místo | Fühlingen Lake |
Země | Německo |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 1998 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 1997 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 1999 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 1998 byl v pořadí 27. šampionát konaný mezi 6. a 13. zářím 1998 na umělém jezeře Fühlinger See v německém Kolíně nad Rýnem.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německo Německo | 5 | 5 | 0 | 10 |
2 | Itálie Itálie | 3 | 3 | 3 | 9 |
3 | Spojené království Spojené království | 3 | 1 | 0 | 4 |
4 | USA USA | 2 | 2 | 4 | 8 |
5 | Austrálie Austrálie | 2 | 1 | 2 | 5 |
6 | Francie Francie | 1 | 3 | 0 | 4 |
7 | Rumunsko Rumunsko | 1 | 1 | 3 | 5 |
8 | Švýcarsko Švýcarsko | 1 | 1 | 1 | 3 |
Kanada Kanada | 1 | 1 | 1 | 3 | |
10 | Rusko Rusko | 1 | 1 | 0 | 2 |
11 | Polsko Polsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
Dánsko Dánsko | 1 | 0 | 1 | 2 | |
13 | Nový Zéland Nový Zéland | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ukrajina Ukrajina | 1 | 0 | 0 | 1 | |
15 | Česko Česko | 0 | 1 | 1 | 2 |
Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Argentina Argentina | 0 | 1 | 1 | 2 | |
18 | Chorvatsko Chorvatsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norsko Norsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Chile Chile | 0 | 0 | 1 | 1 |
Řecko Řecko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švédsko Švédsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Jugoslávie Jugoslávie | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Rakousko Rakousko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 24 | 24 | 24 | 72 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Nový Zéland Nový Zéland Rob Waddell | 6:39,65 | Švýcarsko Švýcarsko Xeno Müller | 6:41,55 | Česko Česko Václav Chalupa | 6:43,89 |
Dvojskif M2x | Německo Německo Andreas Hajek Stephan Volkert | 6:13,20 | Norsko Norsko Steffen Størseth Kjetil Undset | 6:14,49 | Polsko Polsko Marek Kolbowicz Adam Korol | 6:15,50 |
Párová čtyřka M4x | Itálie Itálie Agostino Abbagnale Alessandro Corona Rossano Galtarossa Alessio Sartori | 5:51,19 | Německo Německo Marco Geisler Marcel Hacker Sebastian Mayer Stefan Roehnert | 5:56,13 | Rakousko Rakousko Raphael Hartl Norbert Lambing Andreas Nader Horst Nussbaumer | 5:57,91 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Austrálie Austrálie Nick Green James Tomkins Brett Hayman (k) | 6:45,01 | Itálie Itálie Gioacchino Cascone Rosario Gioia Gianluca Barattolo (k) | 6:47,71 | USA USA Nicholas Anderson Kurt Borcherding Philip Henry (k) | 6:50,06 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Německo Německo Detlef Kirchhoff Robert Sens | 6:22,32 | Austrálie Austrálie Drew Ginn Mike McKay | 6:24,23 | Jugoslávie Jugoslávie Nikola Stojić Đorđe Višacki | 6:25,52 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | Austrálie Austrálie Drew Ginn Nick Green Mike McKay James Tomkins Brett Hayman (k) | 6:09,43 | Chorvatsko Chorvatsko Denis Boban Igor Boraska Tihomir Franković Siniša Skelin Ratko Cvitanić (k) | 6:12,97 | Itálie Itálie Marco Bizzozero Dario Lari Giuseppe Musemeci Pasquale Panzarino Daniele Sorice (k) | 6:13,59 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Spojené království Spojené království James Cracknell Tim Foster Matthew Pinsent Steve Redgrave | 5:48,06 | Francie Francie Gilles Bosquet Daniel Fauche Francois Meurillon Anthony Perrot | 5:49,44 | Itálie Itálie Lorenzo Carboncini Riccardo Dei Rossi Valter Molea Carlo Mornati | 5:49,46 |
Osma M8+ | USA USA Christian Ahrens Peter Collins Robert Kaehler Jeffrey Klepacki Garrett Miller Bryan Volpenhein Tom Welsh Michael Wherley Peter Cipollone (k) | 5:38,78 | Německo Německo Joerg Diessner Stefan Forster Stefan Heinze Kai Horl Thomas Jung Ike Landvoigt Enrico Schnabel Marc Weber Peter Thiede (k) | 5:39,48 | Rumunsko Rumunsko Dorin Alupei Andrei Banica Cornel Nemtoc Gheorghe Pirvan Neculai Taga Viorel Talapan Valentin Tobu Florian Tudor Dumitru Raducanu (k) | 5:40,27 |
Skif LV LM1x | Itálie Itálie Stefano Basalini | 6:48,90 | Česko Česko Michal Vabroušek | 6:50,98 | Dánsko Dánsko Karsten Nielsen | 6:51,52 |
Dvojskif LV LM2x | Polsko Polsko Tomasz Kucharski Robert Sycz | 6:19,11 | Itálie Itálie Michelangelo Crispi Leonardo Pettinari | 6:21,02 | Švýcarsko Švýcarsko Markus Gier Michael Gier | 6:22,35 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Lorenzo Bertini Elia Luini Paolo Pittino Franco Sancassani | 5:57,68 | Německo Německo Markus Baumann Alexander Lutz Franz Mayer Christian Von Gyldenfeldt | 5:58,59 | USA USA Conal Groom Sean Groom Ransom Weaver Coop Wessels | 6:02,74 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Francie Francie Jean-Christophe Bette Vincent Montabonel | 6:40,53 | Itálie Itálie Catello Amarante Carlo Gaddi | 6:41,75 | Chile Chile Miguel Cerda Silva Christian Yantani Garces | 6:44,00 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Dánsko Dánsko Eskild Ebbesen Thomas Ebert Victor Feddersen Thomas Poulsen | 6:01,53 | Francie Francie Xavier Dorfman Yves Hocdé Frederic Pinon Laurent Porchier | 6:02,37 | Austrálie Austrálie Darren Balmforth Simon Burgess Anthony Edwards Robert Richards | 6:04,43 |
Osma LV LM8+ | Německo Německo Matthias Eedeler Oliver Ibielski Andreas Laiss Stefan Locher Daniel Rosenberger Bernhard Stomporowski Manuel Strauch Vladimir Vukelic Olaf Kaska (k) | 5:36,28 | USA USA Michael Altmann William Carlucci John Cashman Eric Gillett Sean Kammann William Plifka Martin Schwartz Andrea Trento Sean Mulligan (k) | 5:36,56 | Itálie Itálie Antonello Aliberti Carlo Artico Filippo Dodero Daniele Gilardoni Andrea Lupini Giuseppe Manzo Salvatore Messina Massimo Guglielmi Antonio Cirillo (k) | 5:37,06 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Rusko Rusko Irina Fedotovová | 7:25,09 | Německo Německo Katrin Rutschowová | 7:26,67 | Švédsko Švédsko Maria Brandinová | 7:30,99 |
Dvojskif W2x | Spojené království Spojené království Miriam Battenová Gillian Linsday | 6:48,85 | Nizozemsko Nizozemsko Pieta van Dishoecková Eeke van Nesová | 6:49,75 | Rumunsko Rumunsko Doina Ignatová Ioana Olteanu | 6:50,49 |
Párová čtyřka W4x | Německo Německo Kathrin Boronová Manuela Lutze Jana Thieme Christiane Willová | 6:24,38 | Rusko Rusko Oksana Dorodnovová Julija Levinová Larisa Merková Inna Mojsejevová | 6:26,66 | Austrálie Austrálie Marina Hatzakisová Sally Newmarchová Jane Robinsonová Bronwyn Roye | 6:32,11 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Kanada Kanada Alison Kornová Emma Robinsonová | 7:05,19 | Spojené království Spojené království Cath Bishopová Dot Blackie | 7:08,12 | USA USA Amy Marie Martinová Linda Millerová | 7:08,76 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | Ukrajina Ukrajina Yevgeniia Andreieva Tatyana Fesenko Nina Proskura Tetyana Savchenko | 6:30,63 | Kanada Kanada Buffy-Lynne Williamsová-Alexanderová Laryssa Biesenthalová Marnie McBeanová Kubet Westonová | 6:31,90 | Nizozemsko Nizozemsko Tessa Zwolle-Appeldoorn Nelleke Penninxová Carin Ter Beeková Christine Vinková | 6:32,73 |
Osma W8+ | Rumunsko Rumunsko Angela Cazacová Veronica Cochela-Cogeanu Georgeta Damianová Magdalena Dumitrache Liliana Gafencuová Doina Ignatová Ioana Olteanu Viorica Susanuová Elena Georgescu-Nedelcová (k) | 6:14,62 | USA USA Jennifer Doreová-Terhaarová Torrey Folková Amy Fullerová Sarah Jonesová Katherine Maloney Lianne Nelsonová-Bennionová Sally Scovelová Wendy Wilburová Rajanya Shahová (k) | 6:15,81 | Kanada Kanada Buffy-Lynne Williamsová-Alexanderová Laryssa Biesenthalová Heather Davisová Alison Kornová Marnie McBeanová Emma Robinsonová Dorota Urbaniaková Kubet Westonová Lesley Thompsonová-Willieová (k) | 6:18,25 |
Skif LV LW1x | Švýcarsko Švýcarsko Pia Vogelová | 7:41,01 | Francie Francie Benedicte Dorfmanová-Luzuyová | 7:42,01 | Argentina Argentina Maria Gariosoainová | 7:44,40 |
Dvojskif LV LW2x | USA USA Christine Smithová-Collinsová Sarah Garnerová | 7:03,73 | Německo Německo Claudia Blasbergová Karin Stephanová | 7:06,53 | Rumunsko Rumunsko Angela Alupei-Tamasová Camelia Macoviviucová | 7:09,45 |
Párová čtyřka LV LW4x | Německo Německo Nicole Faustová Anna Kleinzová Christine Morawitzová Valerie Viehoffová | 6:40,99 | USA USA Cassandra Cunninghamová Sara Den Bestenová Cesar Peirano Lisa Schlenkerová | 6:42,97 | Řecko Řecko Chrysi Biskitziová Angeliki Gkremouová Evangelia Kokkinouová Irini Zoraová | 6:43,27 |
Dvojka bez kormidelnice LV LW2- | Spojené království Spojené království Juliet Machanová Jo Nitschová | 7:29,42 | Argentina Argentina Patricia Conteová Elina Urbanová | 7:32,51 | USA USA Michelle Borkhuisová Linda Muri | 7:37,50 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa ve veslování 1998 na Wikimedia Commons
- Oficiální výsledky