Mistrovství světa ve veslování 2007
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Mistrovství světa ve veslování 2007 | |
---|---|
Místo | Veslařský kanál v Mnichově |
Země | Německo |
Pořadatel | World Rowing |
Datum | 2007 |
Předchozí | Mistrovství světa ve veslování 2006 |
Následující | Mistrovství světa ve veslování 2008 |
Web | www |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Mistrovství světa ve veslování 2007 byl v pořadí 36. šampionát konaný mezi mezi 26. srpnem a 2. zářím 2007 na veslařském kanále Oberschleißheim v německém Mnichově.
Každoroční veslařská regata trvající jeden týden je organizována Mezinárodní veslařskou federací (International Rowing Federation; FISA) obvykle na konci léta severní polokoule. V neolympijských letech představuje mistrovství světa vyvrcholení mezinárodního veslařského kalendáře a v roce, jenž předchází olympijským hrám, představuje jejich hlavní kvalifikační událost. V olympijských letech pak program mistrovství zahrnuje pouze neolympijské disciplíny.
Medailové pořadí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nový Zéland Nový Zéland | 3 | 2 | 0 | 5 |
2 | USA USA | 3 | 1 | 1 | 5 |
3 | Austrálie Austrálie | 3 | 0 | 2 | 5 |
4 | Itálie Itálie | 2 | 3 | 2 | 7 |
5 | Spojené království Spojené království | 2 | 1 | 6 | 9 |
6 | Nizozemsko Nizozemsko | 2 | 0 | 2 | 4 |
7 | Bělorusko Bělorusko | 2 | 0 | 0 | 2 |
Polsko Polsko | 2 | 0 | 0 | 2 | |
9 | Kanada Kanada | 1 | 0 | 2 | 3 |
Čína Čína | 1 | 0 | 2 | 3 | |
11 | Dánsko Dánsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Slovinsko Slovinsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Německo Německo | 0 | 6 | 3 | 9 |
14 | Francie Francie | 0 | 4 | 0 | 4 |
15 | Rumunsko Rumunsko | 0 | 1 | 1 | 2 |
16 | Bulharsko Bulharsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Česko Česko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Finsko Finsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Řecko Řecko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Srbsko Srbsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Estonsko Estonsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Norsko Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 23 | 23 | 24 | 70 |
Přehled medailí
Mužské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif M1x | Nový Zéland Nový Zéland Mahé Drysdale | 6:45,67 | Česko Česko Ondřej Synek | 6:46,48 | Norsko Norsko Olaf Tufte | 6:47,58 |
Dvojskif M2x | Slovinsko Slovinsko Luka Špik Iztok Čop | 6:16,65 | Francie Francie Jean-Baptiste Macquet Adrien Hardy | 6:16,93 | Estonsko Estonsko Tõnu Endrekson Jüri Jaanson | 6:18,32 |
Párová čtyřka M4x | Polsko Polsko Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | 5:49,42 | Francie Francie Jean-David Bernard Cédric Berrest Jonathan Coeffic Julien Bahain | 5:50,95 | Německo Německo Rene Bertram Karsten Brodowski Hans Gruhne Robert Sens | 5:52,40 |
Dvojka s kormidelníkem M2+ | Polsko Polsko Dawid Paczes Lukasz Kardas Daniel Trojanowski (k) | 7:00,10 | Itálie Itálie Francesco Gabriele Valerio Massimo Gianluca Barattolo (k) | 7:01,84 | Kanada Kanada Kristopher McDaniel Derek O'Farrell Brian Price (k) | 7:02,94 |
Dvojka bez kormidelníka M2- | Austrálie Austrálie Drew Ginn Duncan Free | 6:24,89 | Nový Zéland Nový Zéland Nathan Twaddle George Bridgewater | 6:30,19 | Spojené království Spojené království Colin Smith Matthew Langridge | 6:31,06 |
Čtyřka s kormidelníkem M4+ | USA USA Matt Deakin Daniel Beery Samuel Burns Christopher Liwski Edmund del Guercio (k) | 6:10,36 | Srbsko Srbsko Marko Marjanović Jovan Popović Goran Jagar Nikola Stojić Saša Mimić (k) | 6:11,17 | Německo Německo Florian Mennigen Stephan Koltzk Philipp Naruhn Matthias Flach Martin Sauer (k) | 6:12,49 |
Čtyřka bez kormidelníka M4- | Nový Zéland Nový Zéland Carl Meyer James Dallinger Eric Murray Hamish Bond | 5:54,24 | Itálie Itálie Carlo Mornati Alessio Sartori Niccolo Mornati Lorenzo Carboncini | 5:55,15 | Nizozemsko Nizozemsko Geert Cirkel Matthijs Vellenga Jan-Willem Gabriëls Gijs Vermeulen | 5:55,49 |
Osma M8+ | Kanada Kanada Kevin Light Ben Rutledge Andrew Byrnes Jake Wetzel Malcolm Howard Dominic Seiterle Adam Kreek Kyle Hamilton Brian Price (k) | 5:34,92 | Německo Německo Joerg Diessner Florian Eichner Ulf Siemes Jan Tebruegge Sebastian Schulte Thorsten Engelmann Philipp Stueer Bernd Heidicker Peter Thiede (k) | 5:37,19 | Spojené království Spojené království Tom James Tom Stallard Tom Lucy Tom Solesbury Josh West Richard Egington Robin Bourne-Taylor Alastair Heathcote Acer Nethercott (k) | 5:37,95 |
Skif LV LM1x | Nový Zéland Nový Zéland Duncan Grant | 6:53,89 | Itálie Itálie Lorenzo Bertini | 6:57,43 | Nizozemsko Nizozemsko Jaap Schouten | 6:58,81 |
Dvojskif LV LM2x | Dánsko Dánsko Mads Rasmussen Rasmus Quist | 6:24,21 | Řecko Řecko Dimitrios Mougios Vasileios Polymeros | 6:25,89 | Spojené království Spojené království Zac Purchase Mark Hunter | 6:26,92 |
Párová čtyřka LV LM4x | Itálie Itálie Leonardo Pettinari , Daniele Gilardoni Luca Moncada Daniele Danesin | 6:01,70 | Francie Francie Remi di Girolamo Pierre-Etienne Pollez Maxime Goisset Fabien Dufour | 6:02,94 | Spojené království Spojené království Simon Jones Rob Williams Chris Bartley Dave Currie | 6:03,83 |
Dvojka bez kormidelníka LV LM2- | Itálie Itálie Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | 6:38,00 | Německo Německo Jochen Kuehner Martin Kuehner | 6:39,43 | Austrálie Austrálie Ross Brown Michael McBryde | 6:42,05 |
Čtyřka bez kormidelníka LV LM4- | Spojené království Spojené království Richard Chambers James Lindsay-Fynn Paul Mattick James Clarke | 6:16,21 | Francie Francie Franck Solforosi Jeremy Pouge Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | 6:17,43 | Itálie Itálie Jiri Vlcek Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas | 6:17,49 |
Osma LV LM8+ | Nizozemsko Nizozemsko Tom van den Broek Pieter Bottema Wolter Blankert Dennis Beemsterboer Maarten Tromp Arnoud Greidanus Alwin Snijders Marshall Godschalk Peter Wiersum (k) | 5:42,06 | Německo Německo Matthias Schoemann-Finck Jost Schoemann-Finck Martin Rueckbrodt Ole Ruekbrodt Bjorern Steinfurth Matthias Veit Lutz Ackermann Joel El-Qalqili Felix Erdmann (k) | 5:44,52 | Itálie Itálie Luigi Scala Giorgio Tuccinardi Livio la Padula Salvatore di Somma Michele Savrie Dario Cesarola Nicola Moriconi Fabrizio Gabriele Andrea Lenzi (k) | 5:46,33 |
Ženské disciplíny
Disciplína | Zlato | Čas | Stříbro | Čas | Bronz | Čas |
Skif W1x | Bělorusko Bělorusko Jekatěrina Karstenová | 7:26,52 | Bulharsko Bulharsko Rumjana Nejkovová | 7:27,91 | USA USA Michelle Guerette | 7:28,48 |
Dvojskif W2x | Čína Čína Li Qin Tian Liang | 6:54,38 | Nový Zéland Nový Zéland Georgina Eversová-Swindellová Caroline Eversová-Swindellová | 6:57,72 | Spojené království Spojené království Elise Lavericková Anna Bebingtonová | 6:57,74 |
Párová čtyřka W4x | Spojené království Spojené království Annabel Vernonová Debbie Floodová Frances Houghtonová Katherine Graingerová | 6:30,81 | Německo Německo Kathrin Boronová Manuela Lutzeová Britta Oppeltová Stephanie Schillerová | 6:32,02 | Čína Čína Tang Bin Xi Aihua Ťin C’-wej Feng Guixin | 6:33,91 |
Dvojka bez kormidelnice W2- | Bělorusko Bělorusko Yuliya Bichyk Natallia Helakh | 7:06,56 | Německo Německo Nicole Zimmermannová Elke Hiplerová | 7:07,99 | Rumunsko Rumunsko Georgeta Damian-Andrunache Viorica Susanuová | 7:08,87 |
Čtyřka bez kormidelnice W4- | USA USA Portia McGee Erin Cafarová Rachel Jeffersová Megan Dirkmaatová | 6:37,94 | Německo Německo Nina Wengertová Nadine Schmutzlerová Kerstin Naumannová Silke Guentherová | 6:40,36 | Austrálie Austrálie Phoebe Stanley Katelyn Gray Emily Martinová Victoria Robertsová | 6:43,03 |
Osma W8+ | USA USA Brett Sicklerová Lindsay Shoopová Anna Goodale Samantha Magee Anna Mickelsonová Zsuzsanna Francia Caroline Lindová Caryn Daviesová Mary Whippleová (k) | 6:17,20 | Rumunsko Rumunsko Rodica Serban-Florea Viorica Susanuová Simona Musat-Strimbeschi Ana Maria Apachitei Aurica Bărăscu Ioana Papucová Georgeta Damianová-Andrunache Doina Ignatová Elena Georgescu-Nedelcová (k) | 6:18,33 | Spojené království Spojené království Carla Ashfordová Baz Moffatová Alice Freemanová Louisa Reeve Natasha Howardová Alison Knowlesová Catherine Grevesová Jessica Eddie Caroline O'Connorová (k) | 6:19,66 |
Skif LV LW1x | Nizozemsko Nizozemsko Marit van Eupenová | 7:38,02 | USA USA Jennifer Goldsacková | 7:39,59 | Kanada Kanada Melanie Koková | 7:45,24 |
Dvojskif LV LW2x | Austrálie Austrálie Amber Halliday Marguerite Houstonová | 7:07,18 | Finsko Finsko Sanna Sténová Minna Nieminenová | 7:07,41 | Dánsko Dánsko Katrin Olsenová Juliane Rasmussenová Německo Německo Berit Carowová Marie-Louise Draegerová | 7:08,97 |
Párová čtyřka LV LW4x | Austrálie Austrálie Bronwen Watsonová Miranda Bennettová Alice McNamara Tara Kelly | 6:35,97 | Spojené království Spojené království Sophie Hoskingová Laura Greenhalghová Mathilde Paulsová Jane Hallová | 6:38,78 | Čína Čína Jing Liu Jing Jia Hua Yu Shimin Yan | 6:40,32 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa ve veslování 2007 na Wikimedia Commons
- Oficiální výsledky