Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1974
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1974 | |
Спортивний сезон | Чемпіонат Європи з водних видів спорту |
---|---|
Вид спорту | спортивне плавання, водне поло, артистичне плавання і стрибки у воду |
Країна | Австрія |
Адміністративна одиниця | Відень |
Місце розташування | Stadionbadd |
Попередник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1970 |
Наступник | Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1977 |
Номер видання | 13 |
Дата й час | 1974 |
Час/дата початку | 18 серпня 1974 |
Час/дата закінчення | 25 серпня 1974 |
Організатор | LENd |
Координати: 48°12′12″ пн. ш. 16°25′22″ сх. д. / 48.20360000002777667° пн. ш. 16.42290000002777717° сх. д. / 48.20360000002777667; 16.42290000002777717
Чемпіонат Європи з водних видів спорту 1974, 13-й за ліком, тривав з 18 до 25 серпня 1974 року у Відні (Австрія). Розіграно нагороди з плавання (на довгій воді), стрибків у воду, синхронного плавання (жінки) і водного поло (чоловіки).
Таблиця медалей
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | НДР | 17 | 15 | 4 | 36 |
2 | ФРН | 6 | 5 | 4 | 15 |
3 | Велика Британія | 5 | 3 | 3 | 11 |
4 | Угорщина | 3 | 1 | 4 | 8 |
5 | СРСР | 2 | 7 | 11 | 20 |
6 | Італія | 2 | 2 | 1 | 5 |
7 | Швеція | 2 | 1 | 3 | 6 |
8 | Нідерланди | 0 | 3 | 5 | 8 |
9 | Югославія | 0 | 0 | 1 | 1 |
Франція | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (10 збірних) | 37 | 37 | 37 | 111 |
Медальний залік
Стрибки у воду
- Змагання чоловіків
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Трамплін, 3 м | Клаус Дібіасі (ITA) | 603.51 | Франко Каньйотто (ITA) | 593.94 | В'ячеслав Страхов (URS) | 583.71 |
Вишка, 10 м | Клаус Дібіасі (ITA) | 562.83 | Фальк Гоффманн (GDR) | 557.28 | Олександр Гендріксон (URS) | 522.51 |
- Змагання жінок
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Трамплін, 3 м | Ульріка Кнапе (SWE) | 465.57 | Ірина Калініна (URS) | 460.17 | Тамара Сафонова (URS) | 455.34 |
Вишка, 10 м | Ульріка Кнапе (SWE) | 408.87 | Ірина Калініна (URS) | 399.54 | Олена Вайцехівська (URS) | 366.12 |
Плавання
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м вільним стилем | Петер Ноке (FRG) | 52.18 | Володимир Буре (URS) | 52.19 | Клаус Штайнбах (FRG) | 52.31 |
200 м вільним стилем | Петер Ноке (FRG) | 1:53.10 | Клаус Штайнбах (FRG) | 1:53.72 | Олександр Самсонов (URS) | 1:53.74 |
400 м вільним стилем | Олександр Самсонов (URS) | 4:02.11 | Бенґт Їнґше (SWE) | 4:03.79 | Андрій Крилов (URS) | 4:04.32 |
1500 м вільним стилем | Франк Пфютце (GDR) | 15:54.57 | Джеймс Картер (GBR) | 15:54.78 | Ігор Євграфов (URS) | 16:04.42 |
100 м на спині | Роланд Маттес (GDR) | 58.21 | Луц Ваня (GDR) | 58.66 | Золтан Веррасто (HUN) | 58.78 |
200 м на спині | Роланд Маттес (GDR) | 2:04.64 | Золтан Веррасто (HUN) | 2:04.96 | Роберт Рудольф (HUN) | 2:07.52 |
100 м брасом | Микола Панкін (URS) | 1:05.63 | Вальтер Куш (FRG) | 1:06.04 | Девід Лей (GBR) | 1:06.17 |
200 м брасом | Девід Вілкі (GBR) | 2:20.42 | Микола Панкін (URS) | 2:22.84 | Девід Лей (GBR) | 2:23.79 |
100 м батерфляєм | Роґер Піттель (GDR) | 55.90 | Роланд Маттес (GDR) | 56.68 | Фолкерт Меув (FRG) | 57.60 |
200 м батерфляєм | Андраш Харгітай (HUN) | 2:03.80 | Браян Брінклі (GBR) | 2:04.13 | Гартмут Флекнер (GDR) | 2:04.55 |
200 м комплексом | Девід Вілкі (GBR) | 2:06.32 WR | Хрістіан Ліцманн (GDR) | 2:07.61 | Андраш Харгітай (HUN) | 2:09.08 |
400 м комплексом | Андраш Харгітай (HUN) | 4:28.89 WR | Хрістіан Ліцманн (GDR) | 4:30.32 | Андрій Смірнов (URS) | 4:32.48 |
естафета 4×100 м вільним стилем | ФРН Клаус Штайнбах Ґергард Шиллер Керстен Маєр Петер Ноке | 3:30.61 | СРСР Володимир Буре Олександр Самсонов Анатолій Рибаков Георгій Куликов | 3:32.01 | НДР Роґер Піттель Роланд Маттес Вільфрід Гартунґ Луц Ваня | 3:32.54 |
естафета 4×200 м вільним стилем | ФРН Клаус Штайнбах Вернер Лампе Фолкерт Меув Петер Ноке | 7:39.70 | СРСР Олександр Самсонов Андрій Крилов Віктор Абоїмов Георгій Куликов | 7:42.06 | Швеція Берндт Зарновєцкі Андерс Беллбрінґ Петер Петтерссон Бенґт Їнґше | 7:43.10 |
естафета 4×100 м комплексом | ФРН Клаус Штайнбах Вальтер Куш Фолкерт Меув Петер Ноке | 3:51.57 | Велика Британія Колін Каннінгем Девід Вілкі Стівен Неш Браян Брінклі | 3:54.13 | СРСР Ігор Потякін Микола Панкін Віктор Шаригін Володимир Буре | 3:54.37 |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м вільним стилем | Корнелія Ендер (GDR) | 56.96 WR | Анґела Франке (GDR) | 57.82 | Еніт Бріґіта (NED) | 58.10 |
200 м вільним стилем | Корнелія Ендер (GDR) | 2:03.22 WR | Еніт Бріґіта (NED) | 2:03.73 | Андреа Айфе (GDR) | 2:05.04 |
400 м вільним стилем | Анґела Франке (GDR) | 4:17.83 | Корнелія Дерр (GDR) | 4:19.72 | Новелла Каллігаріс (ITA) | 4:22.92 |
800 м вільним стилем | Корнелія Дерр (GDR) | 8:52.45 | Новелла Каллігаріс (ITA) | 8:57.93 | Ґудрун Веґнер (GDR) | 8:59.79 |
100 м на спині | Ульріке Ріхтер (GDR) | 1:03.30 WR | Ульріке Таубер (GDR) | 1:05.07 | Еніт Бріґіта (NED) | 1:05.94 |
200 м на спині | Ульріке Ріхтер (GDR) | 2:17.35 WR | Ульріке Таубер (GDR) | 2:18.72 | Еніт Бріґіта (NED) | 2:21.33 |
100 м брасом | Хрістель Юстен (FRG) | 1:12.55 WR | Ренате Фоґель (GDR) | 1:13.69 | Агнеш Качандер (HUN) | 1:14.95 |
200 м брасом | Карла Лінке (GDR) | 2:34.99 WR | Анне-Катрін Шотт (GDR) | 2:38.88 | Марина Юрченя (URS) | 2:42.04 |
100 м батерфляєм | Роземаріе Котер (GDR) | 1:01.99 WR | Анне-Катрін Лойхт (GDR) | 1:03.63 | Ґунілла Андерссон (SWE) | 1:04.67 |
200 м батерфляєм | Роземаріе Котер (GDR) | 2:14.45 | Анне-Катрін Лойхт (GDR) | 2:18.45 | Барбара Шварцфельдт (FRG) | 2:19.71 |
200 м комплексом | Ульріке Таубер (GDR) | 2:18.97 WR | Андреа Гюбнер (GDR) | 2:23.97 | Ірина Фетісова (URS) | 2:25.40 |
400 м комплексом | Ульріке Таубер (GDR) | 4:52.42 WR | Ґудрун Веґнер (GDR) | 4:58.78 | Сьюзен Річардсон (GBR) | 5:06.71 |
естафета 4×100 м вільним стилем | НДР Корнелія Ендер Анґела Франке Андреа Айфе Андреа Гюбнер | 3:52.48 | Нідерланди Анке Рейндерс Ада Порс Вероніка Стел Еніт Бріґіта | 3:57.08 | Франція Клод Мандонно Сільві Ле Ноаш Шанталь Шерц Ґілен Берже | 3:57.61 |
естафета 4×100 м комплексом | НДР Ульріке Ріхтер Ренате Фоґель Роземаріе Котер Корнелія Ендер | 4:13.78 WR | ФРН Анґеліка Ґрізер Хрістель Юстен Беате Яш Ютта Вебер | 4:23.50 | Швеція Ґунілла Лундберґ Єанетте Петтерссон Ґунілла Андерссон Діана Ольссон | 4:23.90 |
Синхронне плавання
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Соло | Джейн Голланд (GBR) | 93.820 | Анґеліка Гонсбек (NED) | 82.040 | Бріґітте Сервонскі (FRG) | 79.320 |
Дуети | Велика Британія Джейн Голланд Дженніфер Лейн | 89.050 | ФРН Беате Мекле Бріґітте Сервонскі | 82.415 | Нідерланди Гелма Ґюверс Анґеліка Гонсбек | 78.010 |
Групи | Велика Британія | 88.490 | ФРН | 85.293 | Нідерланди | 78.859 |
Водне поло
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіки's competition | Угорщина | СРСР | Югославія |
Посилання
- European Swimming Championships (Men). GBRSPORTS.COM.
- European Swimming Championships (Women). GBRSPORTS.COM.
|