2020 Yaz Olimpiyatları'nda eskrim - Erkekler takım flöre
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Eskrim | ||||||||||
Yer | Makuhari Messe | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 1 Ağustos 2021 | |||||||||
Ülke sayısı | 9 | |||||||||
Sporcu sayısı | 35 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 2016 | 2024 → |
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Eskrim | ||
---|---|---|
Epe | erkekler | kadınlar |
Takım epe | erkekler | kadınlar |
Flöre | erkekler | kadınlar |
Takım flöre | erkekler | kadınlar |
Kılıç | erkekler | kadınlar |
Takım kılıç | erkekler | kadınlar |
|
Erkekler takım flöre müsabakaları 2020 Yaz Olimpiyatları'nda 1 Ağustos 2021 tarihinde Makuhari Messe'de yapıldı.
Program
Tüm saatler Türkiye Saati (UTC+03.00) şeklindedir.
Tarih | Saat | Tur |
---|---|---|
1 Ağustos 2021 | 03.00 12.30 | Son 16 turu Çeyrek finaller Yarı finaller 7/8 mücadelesi 5/6 mücadelesi Bronz madalya maçı Altın madalya maçı |
Sonuçlar
Round of 16 | Çeyrek finaller | Yarı finaller | Final | |||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 45 | |||||||||||||
Almanya | 36 | |||||||||||||
Kanada | 31 | |||||||||||||
Almanya | 45 | |||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 41 | |||||||||||||
Çin Cumhuriyeti | 45 | |||||||||||||
Hong Kong | 39 | |||||||||||||
Çin Cumhuriyeti | 45 | |||||||||||||
Çin Cumhuriyeti | 28 | |||||||||||||
Fransa | 45 | |||||||||||||
İtalya | 43 | |||||||||||||
Japonya | 45 | |||||||||||||
Japonya | 42 | |||||||||||||
Fransa | 45 | Bronz madalya maçı | ||||||||||||
Mısır | 34 | Amerika Birleşik Devletleri | 45 | |||||||||||
Fransa | 45 | Japonya | 31 | |||||||||||
5/8 mücadelesi
5/8 mücadelesi yarı finaller | 5. lik maçı | |||||
Almanya | 45 | |||||
Hong Kong | 38 | |||||
Almanya | ||||||
İtalya | WD | |||||
İtalya | 45 | |||||
Mısır | 30 | |||||
7. lik maçı | ||||||
Hong Kong | 45 | |||||
Mısır | 21 |
Final sıralaması
Sıra | Takım | Atlet |
---|---|---|
Fransa | Erwann Le Péchoux Enzo Lefort Temien Mertine Maxime Pauty | |
Çin Cumhuriyeti | Anton Borodachev Kirill Borodachev Vladislav Mylnikov Timur Safin | |
Amerika Birleşik Devletleri | Race Imboden Nick Itkin Alexander Massialas Gerek Meinhardt | |
4 | Japonya | Kyosuke Matsuyama Yudai Nagano Toshiya Saito Takahiro Shikine |
5 | İtalya | Giorgio Avola Andrea Cassarà Alessio Foconi Daniele Garozzo |
6 | Almanya | Peter Joppich Benjamin Kleibrink Luis Klein André Sanità |
7 | Hong Kong | Cheung Ka-long Cheung Siu Lun Ryan Choi Lawrence Ng |
8 | Mısır | Alaaeldin Abouelkassem Mohamed Hamza Mohamed Hassan Youssef Sanaa |
9 | Kanada | Blake Broszus Alex Cai Maximilien Van Haaster |