2004 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Kadınlar serbest 48 kg
2004 Yaz Olimpiyatları'nda kadınlar serbest 48 kg | ||||||||||
Yer | Ano Liossia Olimpiyat Salonu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 22-23 Ağustos | |||||||||
Ülke sayısı | 14 | |||||||||
Sporcu sayısı | 14 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
2008 → |
2004 Yaz Olimpiyatları'nda Güreş | |||
---|---|---|---|
Serbest | Grekoromen | Kadınlar | |
55 kg | 55 kg | 48 kg | |
60 kg | 60 kg | 55 kg | |
66 kg | 66 kg | 63 kg | |
74 kg | 74 kg | 72 kg | |
84 kg | 84 kg | ||
96 kg | 96 kg | ||
120 kg | 120 kg | ||
|
Kadınlar serbest 48 kg müsabakaları 2004 Yaz Olimpiyatları'nda 22-23 Ağustos 2004 tarihleri arasında Ano Liossia Olimpiyat Salonu'nda düzenlenmiştir. Yarışma, her grupta üç ya da dört güreşçinin yer aldığı bir eleme sistemiyle yapılmakta ve kazananlar doğrudan eleme yoluyla yarı final ve finale katılmaya hak kazanmaktaydılar.
Turnuva programı
Bütün saatler Doğu Avrupa Yaz Saati (UTC+03.00)
Tarih | Saat | Etkinlik |
---|---|---|
22 Ağustos 2004 | 09.30 | 1. Tur |
09.30 | 2. Tur | |
17.30 | 3. Tur | |
23 Ağustos 2004 | 09.30 | Yarı finaller |
17.30 | Finaller |
Sonuçlar
- Açıklama
- EF - Hükmen galibiyet, kaybeden sınıflandırılmadı
- E2 - Her iki güreşçi de kural ihlali nedeniyle diskalifiye edildi
- EV - Kural ihlali nedeniyle tüm yarışmalardan diskalifiye edilme
- EX - 3 ihtar veya kural ihlali
- PA - Sakatlık durumu
- PO - Puanla kazanan, teknik puansız kaybeden
- PP - Puanla kazanan, teknik puanla kaybeden
- SP - Teknik üstünlük, 10 puan fark, puanla kaybeden
- ST - Teknik üstünlük, 10 puan fark, puansız kaybeden
- TO — Tuş
- CP — Sınıflandırma puanları
- TP — Teknik puanlar
Eleme turları
1. Grup
Sporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Chiharu Icho (JPN) | 2 | 2 | 0 | 8 | 19 |
Brigitte Wagner (GER) | 2 | 1 | 1 | 3 | 4 |
Lyndsay Belisle (CAN) | 2 | 0 | 2 | 1 | 3 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Chiharu Icho (JPN) | 12-0 | Lyndsay Belisle (CAN) | 4-0 ST |
Brigitte Wagner (GER) | 0-7 | Chiharu Icho (JPN) | 0-4 TO |
Lyndsay Belisle (CAN) | 3-4 | Brigitte Wagner (GER) | 1-3 PP |
2. Grup
Sporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Angélique Berthenet (FRA) | 2 | 2 | 0 | 7 | 10 |
Tsogtbazaryn Enkhjargal (MGL) | 2 | 1 | 1 | 5 | 16 |
Leopoldina Ross (GBS) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Angélique Berthenet (FRA) | 7-4 | Tsogtbazaryn Enkhjargal (MGL) | 3-1 PP |
Leopoldina Ross (GBS) | 0-3 | Angélique Berthenet (FRA) | 0-4 TO |
Tsogtbazaryn Enkhjargal (MGL) | 12-0 | Leopoldina Ross (GBS) | 4-0 ST |
3. Grup
Sporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Iryna Merleni (UKR) | 3 | 3 | 0 | 12 | 31 |
Lidiya Karamchakova (TJK) | 3 | 2 | 1 | 7 | 8 |
Fani Psatha (GRE) | 3 | 1 | 2 | 5 | 8 |
Fadhila Louati (TUN) | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Fani Psatha (GRE) | 5-0 | Fadhila Louati (TUN) | 4-0 TO |
Lidiya Karamchakova (TJK) | 0-11 | Iryna Merleni (UKR) | 0-4 ST |
Fani Psatha (GRE) | 3-5 | Lidiya Karamchakova (TJK) | 1-3 PP |
Fadhila Louati (TUN) | 0-10 | Iryna Merleni (UKR) | 0-4 ST |
Fani Psatha (GRE) | 0-10 | Iryna Merleni (UKR) | 0-4 ST |
Fadhila Louati (TUN) | 0-3 | Lidiya Karamchakova (TJK) | 0-4 TO |
4. Grup
Sporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Patricia Miranda (USA) | 3 | 3 | 0 | 10 | 26 |
Lorisa Oorjak (RUS) | 3 | 2 | 1 | 7 | 22 |
Li Hui (CHN) | 3 | 1 | 2 | 6 | 24 |
Mayelis Caripá (VEN) | 3 | 0 | 3 | 1 | 1 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Patricia Miranda (USA) | 8-5 | Li Hui (CHN) | 3-1 PP |
Lorisa Oorjak (RUS) | 7-0 | Mayelis Caripá (VEN) | 3-0 PO |
Patricia Miranda (USA) | 7-3 | Lorisa Oorjak (RUS) | 3-1 PP |
Li Hui (CHN) | 10-0 | Mayelis Caripá (VEN) | 4-0 ST |
Patricia Miranda (USA) | 11-1 | Mayelis Caripá (VEN) | 4-1 SP |
Li Hui (CHN) | 9-12 | Lorisa Oorjak (RUS) | 1-3 PP |
Final turu
Eleme 5-6 | 5.lik maçı | |||||||
Brigitte Wagner (GER) | 3T | |||||||
Tsogtbazaryn Enkhjargal (MGL) | 0 | Brigitte Wagner (GER) | 1 | |||||
Lidiya Karamchakova (TJK) | 0 | Lorisa Oorjak (RUS) | 3 | |||||
Lorisa Oorjak (RUS) | 11 | |||||||
Yarı finaller | Altın madalya maçı | |||||||
Chiharu Icho (JPN) | 12 | |||||||
Angélique Berthenet (FRA) | 1 | Chiharu Icho (JPN) | 2 | |||||
Iryna Merleni (UKR) | 9 | Iryna Merleni (UKR) | 2 | |||||
Patricia Miranda (USA) | 0 | |||||||
Bronz madalya maçları | ||||||||
Angélique Berthenet (FRA) | 4 | |||||||
Patricia Miranda (USA) | 12 |
Sıralama
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Iryna Merleni (UKR) | |
Chiharu Icho (JPN) | |
Patricia Miranda (USA) | |
4 | Angélique Berthenet (FRA) |
5 | Lorisa Oorjak (RUS) |
6 | Brigitte Wagner (GER) |
7 | Lidiya Karamchakova (TJK) |
8 | Tsogtbazaryn Enkhjargal (MGL) |
9 | Li Hui (CHN) |
10 | Fani Psatha (GRE) |
11 | Lyndsay Belisle (CAN) |
12 | Mayelis Caripá (VEN) |
13 | Leopoldina Ross (GBS) |
14 | Fadhila Louati (TUN) |
Kaynakça
- Resmi rapor 23 Mayıs 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.