1927 Avrupa Su Sporları Şampiyonası
Madalya Tablosu
Host nation
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 5 | 6 | 16 | |
2 | İsveç | 4 | 2 | 1 | 7 |
3 | Hollanda | 3 | 2 | 0 | 5 |
4 | Büyük Britanya | 2 | 2 | 1 | 5 |
5 | 1 | 2 | 1 | 4 | |
6 | Avusturya | 1 | 0 | 2 | 3 |
7 | Fransa | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | 0 | 1 | 2 | 3 | |
9 | Belçika | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | Çekoslovakya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 16 | 16 | 16 | 48 |
Madalya Özeti
Dalış
- Erkekler maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m sıçrama tahtası | Ewald Riebschläger | 7/173.86 | Edmund Lindmark İsveç | 16.5/159.86 | Luciano Gozzi | 18/160.14 |
Platform | Hans Luber | 7/114.86 | Ewald Riebschläger | 11/111.24 | Ezio Selva | 18/100.64 |
- Kadınlar Maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m sıçrama tahtası | Klara Bornett Avusturya | 5/103.32 | Lini Söhnchen | 11/91.96 | Hanni Rehborn | 14/86.24 |
Platform | Isabelle White Büyük Britanya | 5/36.40 | Irène Savollon Fransa | 12.5/32.40 | Eva Olliwier İsveç | 14/32.20 |
Yüzüş
- Erkekler maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m serbest | Arne Borg İsveç | 1:00.0 | István Bárány | 1:03.2 | August Heitmann | 1:03.4 |
400 m serbest | Arne Borg İsveç | 5:08.6 | Herbert Heinrich | 5:15.8 | Václav Antoš Çekoslovakya | 5:16.2 |
1500 m serbest | Arne Borg İsveç | 19:07.2 WR | Giuseppe Perentin | 21:50.4 | Joachim Rademacher | 22:00.0 |
100 m sırt ütü yüzüş | Eskil Lundahl İsveç | 1:17.4 | Aladár Bitskey | 1:17.6 | Gustav Fröhlich | 1:17.8 |
200 m kurbağalama yüzüş | Erich Rademacher | 2:55.2 | Wilhelm Prasse | 2:58.0 | Louis Van Parijs Belçika | 2:59.8 |
4×200 m serbest röle | August Heitmann Joachim Rademacher Friedrich Berger Herbert Heinrich | 9:49.6 WR | İsveç Åke Borg Aulo Gustafsson Eskil Lundahl Arne Borg | 9:52.0 | Géza Szigritz Rezsö Wanie András Wanié István Bárány | 10:36.0 |
- Kadınlar maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m serbest | Maria Vierdag Hollanda | 1:15.0 | Joyce Cooper Büyük Britanya | 1:15.0 | Charlotte Lehmann | 1:16.1 |
400 m serbest | Marie Braun Hollanda | 6:11.8 | Marion Laverty Büyük Britanya | 6:13.6 | Fritzi Löwy Avusturya | 6:21.0 |
100 m sırt üstü yüzme | Willy den Turk Hollanda | 1:24.6 | Marie Braun Hollanda | 1:26.2 | Phyllis Harding Büyük Britanya | 1:30.8 |
200 m kurbağalama yüzüş | Hilde Schrader | 3:20.4 | Charlotte Mühe | 3:25.2 | Hedy Bienenfeld Avusturya | 3:27.0 |
4×100 m serbest röle | Büyük Britanya Marion Laverty Valerie Davies Ellen King Joyce Cooper | 5:11.0 | Hollanda Truus Klapwijk Willy den Turk Marie Braun Maria Vierdag | 5:11.6 | Charlotte Lehmann Anni Rehborn Marianne Schmidt Reni Erkens | 5:12.8 |
Su Topu
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler turnuvası | Macaristan | Fransa | Belçika |