Европско првенство у кајаку и кануу на мирним водама 2011.
Европско првенство у кајаку и кануу на мирним водама 2011. одржано је у Београду, на Ади Циганлији , од 17. до 19. јуна 2011. године.[1]
Табела медаља
* Домаћин ( Србија)
Позиција | Држава | Злато | Сребро | Бронза | Укупно |
---|---|---|---|---|---|
1 | Мађарска | 6 | 2 | 2 | 10 |
2 | Белорусија | 4 | 5 | 3 | 12 |
3 | Њемачка | 4 | 4 | 1 | 9 |
4 | Русија | 4 | 1 | 3 | 8 |
5 | Азербејџан | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Пољска | 1 | 2 | 3 | 6 |
7 | Румунија | 1 | 1 | 2 | 4 |
8 | Велика Британија | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Португалија | 1 | 0 | 3 | 4 |
10 | Литванија | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Шпанија | 0 | 3 | 1 | 4 |
12 | Украјина | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Шведска | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Норвешка | 0 | 1 | 0 | 1 |
Србија* | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Словачка | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Данска | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Чешка | 0 | 0 | 1 | 1 |
Укупно (18) | 25 | 25 | 25 | 75 |
Резултати[2]
Мушкарци
Кану
Дисциплина | Злато | Време | Сребро | Време | Бронза | Време |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Азербејџан Valentyn Demyanenko | 39.855 | Шпанија Alfonso Benavides Lopez De Ayala | 40.047 | Украјина Yuriy Cheban | 40.161 |
C-1 500 m | Азербејџан Valentyn Demyanenko | 1:50.681 | Пољска Paweł Baraszkiewicz | 1:50.693 | Белорусија Dzianis Harasha | 1:50.939 |
C-1 1000 m | Немачка Sebastian Brendel | 3:47.155 | Румунија Josif Chirila | 3:49.645 | Шпанија Jose Luis Bouza | 3:50.065 |
C-1 5000 m | Немачка Sebastian Brendel | 24:07.383 | Шпанија Jose Luis Bouza | 24:15.819 | Чешка Lukáš Koranda | 24:28.725 |
C-2 200 m | Литванија Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis | 37.416 | Белорусија Aleksandr Vauchetskiy Dzmitry Rabchanka | 37.866 | Мађарска Attila Bozsik Gábor Horváth | 37.914 |
C-2 500 m | Румунија Alexandru Dumitrescu Victor Mihalachi | 01:41.641 | Азербејџан Sergiy Bezugliy Maksym Prokopenko | 01:41.689 | Пољска Roman Rynkiewicz Mariusz Kruk | 01:41.959 |
C-2 1000 m | Русија Alexey Korovashkov Ilya Pervukhin | 3:28.584 | Белорусија Andrei Bahdanovich Aliaksandr Bahdanovich | 3:28.614 | Румунија Victor Mihalachi Alexandru Dumitrescu | 3:28.818 |
C-4 1000 m | Мађарска Márton Tóth Mátyás Sáfrán Mihály Sáfrán Róbert Mike | 3:16.042 | Белорусија Andrei Bahdanovich Dzmitry Rabchanka Aliaksandr Bahdanovich Aleksandr Vauchetskiy | 3:16.270 | Русија Ivan Kuznetsov Rasul Ishmukhamedov Kirill Shamshurin Vladimir Chernyshkov | 3:16.528 |
Кајак
Дисциплина | Злато | Време | Сребро | Време | Бронза | Време |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Пољска Piotr Siemionowski | 35.418 | Мађарска Péter Molnár | 35.460 | Велика Британија Ed McKeever | 35.538 |
K-1 500 m | Русија Yury Postrygay | 01:39.418 | Шведска Anders Gustafsson | 01:39.532 | Данска Kasper Bleibach | 01:39.550 |
K-1 1000 m | Немачка Max Hoff | 03:22.485 | Белорусија Aleh Yurenia | 03:25.029 | Португалија Fernando Pimenta | 03:25.881 |
K-1 5000 m | Белорусија Aleh Yurenia | 20:45.612 | Норвешка Eirik Verås Larsen | 20:45.966 | Данска René Holten Poulsen | 21:04.908 |
K-2 200 m | Велика Британија Liam Heath Jonathon Schofield | 32.487 | Белорусија Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu | 32.775 | Шведска Anders Svensson Christian Svanqvist | 32.793 |
K-2 500 m | Белорусија Raman Piatrushenka Vadzim Makhneu | 01:30.355 | Словачка Erik Vlček Peter Gelle | 01:30.601 | Португалија Emanuel Silva João Ribeiro | 01:30.739 |
K-2 1000 m | Немачка Andreas Ihle Martin Hollstein | 3:07.095 | Русија Vitaly Yurchenko Vasily Pogreban | 3:07.827 | Мађарска Roland Kökény Rudolf Dombi | 3:08.205 |
K-4 1000 m | Португалија Fernando Pimenta João Ribeiro Emanuel Silva David Fernandes | 2:49.618 | Немачка Max Hoff Marcus Gross Norman Bröckl Robert Gleinert | 2:49.960 | Румунија Ionel Gavrila Ştefan Vasile Toni Ioneticu Traian Neagu | 2:50.056 |
Жене
Кану
Дисциплина | Злато | Време | Сребро | Време | Бронза | Време |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Русија Maria Kazakova | 50.455 | Немачка Lydia Weber | 52.999 | Белорусија Katsiaryna Herasimenka | 53.275 |
C-2 500 m | Белорусија Katsiaryna Herasimenka Svitlana Tulupava | 2:14.554 | Мађарска Kincső Takács Dorina Obermayer | 2:14.554 | Русија Vetra Bardak Anastasia Ganina | 2:14.554 |
Кајак
Дисциплина | Злато | Време | Сребро | Време | Бронза | Време |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Русија Natalia Lobova | 40.120 | Шпанија Maria Teresa Portela | 40.282 | Португалија Teresa Portela | 40.300 |
K-1 500 m | Мађарска Danuta Kozák | 1:51.552 | Украјина Inna Osypenko-Radomska | 1:53.154 | Пољска Ewelina Wojnarowska | 1:54.204 |
K-1 1000 m | Мађарска Katalin Kovács | 3:55.232 | Србија Антонија Нађ | 3:57.716 | Пољска Edyta Dzieniszewska | 4:02.732 |
K-1 5000 m | Белорусија Maryna Paltaran | 23:12.661 | Велика Британија Lani Belcher | 23:21.415 | Украјина Ludmila Galushko | 23:28.315 |
K-2 200 m | Мађарска Danuta Kozák Katalin Kovács | 37.820 | Немачка Tina Dietze Franziska Weber | 38.036 | Белорусија Maryna Paltaran Volha Khudzenka | 38.300 |
K-2 500 m | Мађарска Tamara Csipes Katalin Kovács | 1:40.207 | Пољска Aneta Konieczna Beata Mikołajczyk | 1:40.339 | Русија Yuliana Salakhova Anastasia Sergeeva | 1:41.671 |
K-2 1000 m | Мађарска Tamara Csipes Gabriella Szabó | 3:31.741 | Немачка Franziska Weber Tina Dietze | 3:32.629 | Русија Anastasia Sergeeva Yuliana Salakhova | 3:34.927 |
K-4 500 m | Белорусија Iryna Pamialova Nadzeya Papok Volha Khudzenka Maryna Paltaran | 1:33.088 | Мађарска Далма Бенедек Danuta Kozák Anna Kárász Gabriella Szabó | 1:34.006 | Немачка Tina Dietze Carolin Leonhardt Silke Hörmann Franziska Weber | 1:34.834 |
Референце
- п
- р
- у
- Праг 1933
- Копенхаген 1934
- Дуисбург 1936
- Гент 1957
- Дуисбург 1959
- Познањ 1961
- Јајце 1963
- Букурешт 1965
- Дуисбург 1967
- Москва 1969
- Пловдив 1997
- Загреб 1999
- Познањ 2000
- Милано 2001
- Сегедин 2002
- Познањ 2004
- Познањ 2005
- Рачице 2006
- Понтеведра 2007
- Милано 2008
- Бранденбург 2009
- Трасона 2010
- Београд 2011
- Загреб 2012
- Montemor-o-Velho 2013
- Бранденбург 2014
- Рачице 2015
- Москва 2016
- Пловдив 2017
- Београд 2018
- Познањ 2021