Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl | ISV | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988 Seul | ||||||
Liczba zawodników | 22 w 27 konkurencjach w 6 dyscyplinach | |||||
|
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich reprezentowało 22 sportowców.
Był to 5. start Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Srebro
- Peter Holmberg – żeglarstwo, Open Finn
Skład kadry
Jeździectwo
- Mężczyźni
- Eric Brodnax – WKKW Indywidualnie - 35. miejsce
Kolarstwo
- Kobiety
- Stephanie McKnight – wyścig indywidualny ze startu wspólnego - 48. miejsce
Lekkoatletyka
- Mężczyźni
- Neville Hodge – 100 metrów - odpadł w eliminacjach
- Jimmy Flemming
- 100 metrów - odpadł w eliminacjach
- 200 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
- Desai Wynter – 400 metrów - odpadł w eliminacjach
- Calvin Dallas – maraton - 77. miejsce
- Wallace Williams – maraton - 81. miejsce
- Marlon Williams – maraton - 88. miejsce
- Kobiety
- Ruth Morris
- 200 metrów - odpadła w eliminacjach
- 400 metrów - odpadła w eliminacjach
Pływanie
- Mężczyźni
- Hans Foerster
- 50 metrów st. dowolnym - 44. miejsce
- 100 metrów st. dowolnym - 54. miejsce
- 200 metrów st. dowolnym - 58. miejsce
- Ronald Pickard
- 50 metrów st. dowolnym - 47. miejsce
- 100 metrów st. dowolnym - 58. miejsce
- Kristan Singleton
- 200 metrów st. dowolnym - 59. miejsce
- 100 metrów st. motylkowym - 44. miejsce
- 200 metrów st. motylkowym - 40. miejsce
- Kraig Singleton
- 100 metrów st. klasycznym - 55. miejsce
- 200 metrów st. klasycznym - 49. miejsce
- 200 metrów st. zmiennym - 46. miejsce
- William Cleveland
- 100 metrów st. motylkowym - 45. miejsce
- 200 metrów st. motylkowym - 39. miejsce
- Hans Foerster, Kraig Singleton, Kristan Singleton, William Cleveland – 4 × 100 metrów st. dowolnym - 18. miejsce
- Hans Foerster, Kraig Singleton, Ronald Pickard, William Cleveland – 4 × 200 metrów st. dowolnym - 13. miejsce
- Hans Foerster, Kraig Singleton, Kristan Singleton, William Cleveland – 4 × 100 metrów st. zmiennym - 24. miejsce
- Kobiety
- Tricia Duncan
- 100 metrów st. klasycznym - 34. miejsce
- 200 metrów st. klasycznym - 30. miejsce
Strzelectwo
- Bruce Meredith
- karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 50. miejsce
- karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m - 47. miejsce
Żeglarstwo
- Luke Baldauf – windsurfing - 24. miejsce
- Peter Holmberg – Open Finn - 2. miejsce
- John Foster Jr., John Foster Sr. – Klasa Star - 20. miejsce
- Hans Reiter, Jean Braure – Klasa Tornado - 22. miejsce
Linki zewnętrzne
- United States Virgin Islands at the 1988 Seoul Summer Games. Sports-Reference.com. [dostęp 2013-08-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)]. (ang.).
- p
- d
- e
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na igrzyskach olimpijskich
- Komitet Olimpijski Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych
- lista chorążych
- p
- d
- e