Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – singel kobiet
- Główny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Złoty medal | Ding Ning |
---|---|
Srebrny medal | Li Xiaoxia |
Brązowy medal | Kim Song-i |
Turniej olimpijski w tenisie stołowym mężczyzn podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro odbył się w dniach od 6 sierpnia do 10 sierpnia 2016 roku w Riocentro.
Kalendarium
Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).
Data | Godzina | Runda |
---|---|---|
6 sierpnia | 9:00 | Runda eliminacyjna |
11:15 | Pierwsza runda | |
7 sierpnia | 09:00 | Druga runda |
8 sierpnia | 10:00 | Trzecia runda |
17:00 | Czwarta runda | |
9 sierpnia | 16:00 | Ćwierćfinały |
10 sierpnia | 10:00 | Półfinały |
20:30 | Mecz o brązowy medal | |
21:30 | Finał |
Rozstawieni zawodnicy
Zawodniczki zostały rozstawione w oparciu o ranking światowy ITTF opublikowany w lipcu 2016 roku przy czym maksymalnie z jednego kraju mogły być dwie zawodniczki.
Pierwszych szesnaście zawodniczek zakwalifikowało się bezpośrednio do trzeciej rundy.
- Ding Ning
- Feng Tianwei
- Li Xiaoxia
- Kasumi Ishikawa
- Han Ying
- Ai Fukuhara
- Cheng I-ching
- Jeon Ji-hee
- Yu Mengyu
- Petrissa Solja
- Li Jie
- Seo Hyo-won
- Doo Hoi Kem
- Melek Hu
- Lee Ho Ching
- Liu Jia
Zawodniczki rozstawione na miejscach od 17 do 32 zakwalifikowały się bezpośrednio do drugiej rundy.
- Yu Fu
- Elizabeta Samara
- Li Qian
- Li Jiao
- Ri Myong-sun
- Polina Michaiłowa
- Chen Szu-yu
- Georgina Póta
- Li Fen
- Tetyana Bilenko
- Kim Song-i
- Shen Yanfei
- Matilda Ekholm
- Li Xue
- Shao Jieni
- Sofia Polcanova
Turniej
Faza medalowa
Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||
1 | Ding Ning | 11 | 9 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||
27 | Kim Song-i | 5 | 11 | 6 | 3 | 9 | ||||||||||||||
1 | Ding Ning | 11 | 5 | 14 | 9 | 8 | 11 | 11 | ||||||||||||
3 | Li Xiaoxia | 9 | 11 | 12 | 11 | 11 | 7 | 7 | ||||||||||||
3 | Li Xiaoxia | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||
6 | Ai Fukuhara | 4 | 3 | 1 | 1 | Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||
27 | Kim Song-i | 11 | 11 | 11 | 12 | 11 | ||||||||||||||
6 | Ai Fukuhara | 7 | 7 | 5 | 14 | 5 |
Faza początkowa
Górna drabinka
Grupa pierwsza
Druga runda | Trzecia runda | Czwarta runda | Ćwierćfinał | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ding Ning | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Elizabeta Samara | 11 | 11 | 12 | 11 | 18 | Elizabeta Samara | 5 | 8 | 5 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||
55 | Lin Gui | 8 | 5 | 10 | 3 | 1 | Ding Ning | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||
49 | Zhang Mo | 7 | 12 | 5 | 8 | 5 | 13 | Doo Hoi Kem | 3 | 5 | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||||
24 | Georgina Póta | 11 | 10 | 11 | 11 | 11 | 24 | Georgina Póta | 11 | 11 | 12 | 8 | 9 | 8 | |||||||||||||||||||||||||||
13 | Doo Hoi Kem | 8 | 9 | 14 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | Ding Ning | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Han Ying | 8 | 5 | 3 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Li Jie | 11 | 14 | 8 | 9 | 7 | 11 | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Li Xue | 11 | 11 | 11 | 11 | 30 | Li Xue | 8 | 12 | 11 | 11 | 11 | 6 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
44 | Adriana Díaz | 1 | 6 | 8 | 8 | 30 | Li Xue | 4 | 4 | 11 | 3 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
40 | Nanthana Komwong | 14 | 8 | 12 | 11 | 7 | 12 | 11 | 5 | Han Ying | 11 | 11 | 8 | 11 | 13 | ||||||||||||||||||||||||||
17 | Yu Fu | 16 | 11 | 10 | 8 | 11 | 10 | 8 | 40 | Nanthana Komwong | 2 | 4 | 4 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||
5 | Han Ying | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Grupa druga
Druga runda | Trzecia runda | Czwarta runda | Ćwierćfinał | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Jeon Ji-hee | 11 | 11 | 3 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | Matilda Ekholm | 9 | 11 | 11 | 5 | 11 | 12 | 29 | Matilda Ekholm | 2 | 3 | 11 | 4 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||
56 | Jennifer Wu | 11 | 8 | 8 | 11 | 6 | 10 | 8 | Jeon Ji-hee | 10 | 11 | 10 | 7 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||
53 | Jian Fang Lay | 11 | 11 | 11 | 6 | 10 | 11 | 9 | Yu Mengyu | 12 | 8 | 12 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
32 | Sofia Polcanova | 8 | 7 | 4 | 11 | 12 | 7 | 53 | Jian Fang Lay | 9 | 9 | 6 | 10 | ||||||||||||||||||||||||||||
9 | Yu Mengyu | 11 | 11 | 11 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Yu Mengyu | 8 | 11 | 5 | 6 | 11 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | Kim Song-i | 11 | 6 | 11 | 11 | 9 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Melek Hu | 10 | 6 | 7 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Chen Szu-yu | 13 | 9 | 11 | 13 | 11 | 11 | 23 | Chen Szu-yu | 12 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
47 | Alеksandra Priwałowa | 15 | 11 | 7 | 11 | 5 | 5 | 23 | Chen Szu-yu | 2 | 6 | 12 | 11 | 9 | 9 | ||||||||||||||||||||||||||
36 | Katarzyna Grzybowska | 9 | 2 | 6 | 6 | 27 | Kim Song-i | 11 | 11 | 10 | 8 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
27 | Kim Song-i | 11 | 11 | 11 | 11 | 27 | Kim Song-i | 7 | 7 | 11 | 11 | 9 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
4 | Kasumi Ishikawa | 11 | 11 | 9 | 9 | 11 | 9 | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Dolna drabinka
Grupa trzecia
Druga runda | Trzecia runda | Czwarta runda | Ćwierćfinał | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Li Xiaoxia | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | Li Fen | 11 | 6 | 7 | 11 | 9 | 12 | 11 | 25 | Li Fen | 7 | 7 | 8 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||
39 | Barbora Balážová | 8 | 11 | 11 | 8 | 11 | 10 | 7 | 3 | Li Xiaoxia | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
37 | Iveta Vacenovská | 9 | 8 | 3 | 15 | 15 | Lee Ho Ching | 5 | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||
26 | Tetyana Bilenko | 11 | 11 | 11 | 17 | 26 | Tetyana Bilenko | 8 | 10 | 11 | 11 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
15 | Lee Ho Ching | 11 | 12 | 9 | 13 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Li Xiaoxia | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Cheng I-ching | 5 | 5 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Seo Hyo-won | 11 | 11 | 7 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | Shao Jieni | 4 | 9 | 9 | 6 | 48 | Lily Zhang | 8 | 8 | 11 | 7 | 6 | |||||||||||||||||||||||||||||
48 | Lily Zhang | 11 | 11 | 11 | 11 | 12 | Seo Hyo-won | 5 | 9 | 3 | 11 | 11 | 11 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||
33 | Wiktoria Pawłowicz | 9 | 8 | 11 | 13 | 11 | 11 | 7 | Cheng I-ching | 11 | 11 | 11 | 4 | 5 | 9 | 11 | |||||||||||||||||||||||||
22 | Polina Michaiłowa | 11 | 11 | 9 | 11 | 7 | 8 | 33 | Wiktoria Pawłowicz | 11 | 9 | 7 | 9 | 11 | 11 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
7 | Cheng I-ching | 7 | 11 | 11 | 11 | 8 | 7 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Grupa czwarta
Druga runda | Trzecia runda | Czwarta runda | Ćwierćfinał | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ai Fukuhara | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Li Qian | 10 | 9 | 9 | 11 | 8 | 34 | Daniela Dodean | 5 | 6 | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
34 | Daniela Dodean | 12 | 11 | 11 | 5 | 11 | 6 | Ai Fukuhara | 11 | 12 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
45 | Petra Lovas | 9 | 2 | 11 | 4 | 10 | 21 | Ri Myong-sun | 5 | 10 | 1 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||
21 | Ri Myong-sun | 11 | 11 | 7 | 11 | 12 | 21 | Ri Myong-sun | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||
10 | Petrissa Solja | 5 | 7 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Ai Fukuhara | 14 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Feng Tianwei | 12 | 8 | 7 | 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Liu Jia | 7 | 11 | 15 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Li Jiao | 12 | 11 | 9 | 11 | 8 | 11 | 20 | Li Jiao | 11 | 8 | 13 | 9 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||
35 | Suthasini Sawettabut | 10 | 8 | 11 | 7 | 11 | 5 | 16 | Liu Jia | 6 | 6 | 7 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
38 | Ni Xialian | 12 | 10 | 12 | 6 | 10 | 11 | 11 | 2 | Feng Tianwei | 11 | 11 | 11 | 6 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||
28 | Shen Yanfei | 10 | 12 | 10 | 11 | 12 | 4 | 7 | 38 | Ni Xialian | 11 | 11 | 8 | 5 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||||||
2 | Feng Tianwei | 8 | 5 | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rundy eliminacyjne
Runda eliminacyjna | Pierwsza runda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | Galia Dvorak | 1 | 11 | 6 | 11 | 9 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
55 | Lin Gui | 11 | 5 | 11 | 3 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | Hana Matelová | 12 | 16 | 8 | 11 | 6 | 11 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||
49 | Zhang Mo | 14 | 14 | 11 | 6 | 11 | 9 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||
63 | Olufunke Oshonaike | 8 | 11 | 11 | 11 | 8 | 9 | 11 | 44 | Adriana Díaz | 11 | 7 | 4 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||
68 | Mariana Sahakian | 11 | 9 | 7 | 8 | 11 | 11 | 8 | 63 | Olufunke Oshonaike | 7 | 11 | 11 | 7 | 5 | 2 | |||||||||||||||||||||||
50 | Dina Meshref | 12 | 11 | 13 | 11 | 40 | Nanthana Komwong | 7 | 13 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
67 | Safa Saidani | 10 | 1 | 11 | 6 | 50 | Dina Meshref | 11 | 11 | 7 | 4 | 9 | |||||||||||||||||||||||||||
43 | Eva Ódorová | 11 | 5 | 9 | 6 | 8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | Jennifer Wu | 3 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
41 | Marija Dołgich | 6 | 7 | 11 | 11 | 10 | 11 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||
53 | Jian Fang Lay | 11 | 11 | 8 | 6 | 12 | 8 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||
47 | Alеksandra Priwałowa | 11 | 11 | 8 | 8 | 11 | 4 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||
64 | Neda Shahsavari | 8 | 8 | 11 | 11 | 8 | 11 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||
36 | Katarzyna Grzybowska | 10 | 11 | 14 | 8 | 11 | 14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | Manika Batra | 12 | 6 | 12 | 11 | 4 | 12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | Yadira Silva | 11 | 11 | 11 | 11 | 39 | Barbora Balážová | 12 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||
69 | Heba Allejji | 2 | 1 | 2 | 4 | 54 | Yadira Silva | 10 | 5 | 8 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||
37 | Iveta Vacenovská | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | Lady Ruano | 8 | 2 | 7 | 8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | Lily Zhang | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | Gremlis Arvelo | 3 | 5 | 5 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | Offiong Edem | 11 | 11 | 11 | 11 | 33 | Wiktoria Pawłowicz | 5 | 11 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||
70 | Sally Yee | 3 | 8 | 3 | 2 | 62 | Offiong Edem | 11 | 8 | 8 | 7 | 4 | |||||||||||||||||||||||||||
34 | Daniela Dodean | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | Mouma Das | 2 | 7 | 7 | 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | Petra Lovas | 11 | 11 | 11 | 11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | Nadeen El-Dawlatly | 6 | 9 | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | Han Xing | 11 | 13 | 11 | 11 | 35 | Suthasini Sawettabut | 11 | 10 | 7 | 8 | 11 | 11 | 11 | |||||||||||||||||||||||||
65 | Ian Lariba | 7 | 11 | 9 | 7 | 58 | Han Xing | 9 | 12 | 11 | 11 | 6 | 7 | 9 | |||||||||||||||||||||||||
51 | Caroline Kumahara | 11 | 8 | 11 | 11 | 11 | 9 | 38 | Ni Xialian | 12 | 14 | 8 | 9 | 11 | 11 | 14 | |||||||||||||||||||||||
66 | Melissa Tapper | 4 | 11 | 5 | 6 | 11 | 8 | 51 | Caroline Kumahara | 10 | 16 | 11 | 11 | 8 | 3 | 12 |
Bibliografia
- Table tennis - Women`s Olympic Games 2016 Results. the-sports.org. [dostęp 2017-08-10]. (ang.).
- 2016_OG Competition Schedule. old.ittf.com. [dostęp 2017-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-09-12)]. (ang.).
- Results. old.ittf.com. [dostęp 2017-08-10]. (ang.).