Puchar Davisa 2015
Puchar Davisa 2015 – 104. edycja turnieju rozgrywanego między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym w ramach Pucharu Davisa.
Grupa światowa
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2015 (grupa światowa).
Uczestniczące reprezentacje | |||
---|---|---|---|
Argentyna | Australia | Belgia | Brazylia |
Chorwacja | Czechy | Francja | Japonia |
Kanada | Kazachstan | Niemcy | Serbia |
Stany Zjednoczone | Szwajcaria | Wielka Brytania | Włochy |
Rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
01 | Francja | ćwierćfinał |
02 | Szwajcaria | 1. runda |
03 | Czechy | 1. runda |
04 | Serbia | ćwierćfinał |
05 | Argentyna | półfinał |
06 | Włochy | 1. runda |
07 | Stany Zjednoczone | 1. runda |
08 | Kanada | ćwierćfinał |
Drabinka
Pierwsza runda 6–8 marca | Ćwierćfinały 17–19 lipca | Półfinały 18–20 września | Finał 27–29 listopada | |||||||||||||||
Frankfurt, Niemcy (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
1 | Francja | 3 | ||||||||||||||||
Londyn, Wielka Brytania (trawiasta) | ||||||||||||||||||
Niemcy | 2 | |||||||||||||||||
1 | Francja | 1 | ||||||||||||||||
Glasgow, Wielka Brytania (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Wielka Brytania | 3 | |||||||||||||||||
7 | Stany Zjednoczone | 2 | ||||||||||||||||
Glasgow, Wielka Brytania (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Wielka Brytania | 3 | |||||||||||||||||
Wielka Brytania | 3 | |||||||||||||||||
Ostrawa, Czechy (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Australia | 2 | |||||||||||||||||
3 | Czechy | 2 | ||||||||||||||||
Darwin, Australia (trawiasta) | ||||||||||||||||||
Australia | 3 | |||||||||||||||||
Australia | 3 | |||||||||||||||||
Astana, Kazachstan (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Kazachstan | 2 | |||||||||||||||||
6 | Włochy | 2 | ||||||||||||||||
Kazachstan | 3 | |||||||||||||||||
Wielka Brytania | 3 | |||||||||||||||||
Buenos Aires, Argentyna (ceglana) | ||||||||||||||||||
Belgia | 1 | |||||||||||||||||
Brazylia | 2 | |||||||||||||||||
Buenos Aires, Argentyna (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
5 | Argentyna | 3 | ||||||||||||||||
5 | Argentyna | 4 | ||||||||||||||||
Kraljevo, Serbia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
4 | Serbia | 1 | ||||||||||||||||
Chorwacja | 0 | |||||||||||||||||
Bruksela, Belgia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
4 | Serbia | 5 | ||||||||||||||||
5 | Argentyna | 2 | ||||||||||||||||
Vancouver, Kanada (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Belgia | 3 | |||||||||||||||||
Japonia | 2 | |||||||||||||||||
Middelkerke, Belgia (ceglana) | ||||||||||||||||||
8 | Kanada | 3 | ||||||||||||||||
8 | Kanada | 0 | ||||||||||||||||
Liège, Belgia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Belgia | 5 | |||||||||||||||||
Belgia | 3 | |||||||||||||||||
2 | Szwajcaria | 2 |
Baraże o grupę światową
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2015 (baraże o grupę światową).
Data: 18–20 września
Osiem przegranych zespołów z pierwszej rundy pojedynków grupy światowej oraz osiem zwycięskich zespołów pierwszych grup strefowych weźmie udział w barażach o grupę światową Pucharu Davisa 2016.
|
|
Miasto | Gospodarz | Wynik | Gość | Miejsce | Nawierzchnia |
---|---|---|---|---|---|
Nowe Delhi | Indie | 1-3 | Czechy | R.K. Khanna Tennis Stadium | Twarda |
Genewa | Szwajcaria | 4-1 | Holandia | Palexpo | Twarda (hala) |
Irkuck | Rosja | 1-4 | Włochy | Baikal Arena | Twarda (hala) |
Taszkent | Uzbekistan | 1-3 | Stany Zjednoczone | Olympic Tennis School | Ceglana |
Pereira | Kolumbia | 2-3 | Japonia | Club Camprestre | Ceglana |
Santo Domingo | Dominikana | 1-4 | Niemcy | Centro Nacional de Tenis del Parque del Este | Twarda |
Florianópolis | Brazylia | 1-3 | Chorwacja | Costão do Santinho | Ceglana |
Gdynia | Polska | 3-2 | Słowacja | Gdynia Arena | Twarda (hala) |
Strefa amerykańska
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2015 (strefa amerykańska).
Grupa I
|
|
2. runda baraży 30 października–1 listopada | 1. runda baraży 18–20 września | 1. runda 6–8 marca | 2. runda 6–8 marca / 17–19 lipca | |||||||||||||||||
1 | Kolumbia | |||||||||||||||||||
bye | Montevideo, Urugwaj (ceglana) | |||||||||||||||||||
bye | 1 | Kolumbia | 3 | |||||||||||||||||
Urugwaj | Urugwaj | 2 | ||||||||||||||||||
Urugwaj | ||||||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
Urugwaj | ||||||||||||||||||||
Barbados | Saint Michael, Barbados (twarda) | |||||||||||||||||||
Barbados | 2 | |||||||||||||||||||
Saint Michael, Barbados (twarda) | Dominikana | 3 | Santo Domingo, Dominikana (ceglana) | |||||||||||||||||
Barbados | 2 | Dominikana | 3 | |||||||||||||||||
2 | Ekwador | 3 | 2 | Ekwador | 2 | |||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Ekwador |
Grupa II
|
|
Baraże 17–19 lipca | 1. runda 6–8 marca | 2. runda 17–19 lipca | 3. runda 18–20 września | |||||||||||||||||
Caracas, Wenezuela (twarda) | ||||||||||||||||||||
1 | Wenezuela | 5 | ||||||||||||||||||
Bayamón, Portoryko (twarda) | Kostaryka | 0 | Caracas, Wenezuela (twarda) | |||||||||||||||||
Kostaryka | 0 | 1 | Wenezuela | 3 | ||||||||||||||||
Portoryko | 5 | Humacao, Portoryko (twarda) | 4 | Salwador | 2 | |||||||||||||||
4 | Salwador | 3 | ||||||||||||||||||
Portoryko | 2 | Santiago, Chile (ceglana) | ||||||||||||||||||
1 | Wenezuela | 0 | ||||||||||||||||||
Mérida, Meksyk (twarda) | 2 | Chile | 5 | |||||||||||||||||
Boliwia | 1 | |||||||||||||||||||
Lima, Peru (ceglana) | 3 | Meksyk | 3 | Talcahuano, Chile (ceglana, hala) | ||||||||||||||||
Boliwia | 2 | 3 | Meksyk | 0 | ||||||||||||||||
Peru | 3 | Santiago, Chile (ceglana) | 2 | Chile | 5 | |||||||||||||||
Peru | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Chile | 5 |
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Cancha Estadio Centro de Alto Rendimiento Fred Maduro, Panama, Panama[1]
- Data: 20–25 lipca 2015
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Bahamy
- Bermudy
- Gwatemala (awans do Grupy II)
- Honduras
- Jamajka
- Kuba
- Panama
- Paragwaj (awans do Grupy II)
- Trynidad i Tobago
Strefa azjatycko-australijska
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2015 (strefa azjatycko-australijska).
Grupa I
|
|
2. runda baraży 18–20 września | 1. runda baraży | 1. runda 6–8 marca | 2. runda 17–19 lipca | |||||||||||||||||
1 | Uzbekistan | |||||||||||||||||||
bye | Taszkent, Uzbekistan (ceglana) | |||||||||||||||||||
bye | 1 | Uzbekistan | 3 | |||||||||||||||||
Tajlandia | Nonthaburi, Tajlandia (twarda) | Korea Południowa | 2 | |||||||||||||||||
Korea Południowa | 3 | |||||||||||||||||||
Nonthaburi, Tajlandia (twarda) | Tajlandia | 2 | ||||||||||||||||||
Tajlandia | 0 | |||||||||||||||||||
Chiny | 5 | Auckland, Nowa Zelandia (twarda) | ||||||||||||||||||
Chiny | 1 | |||||||||||||||||||
Nowa Zelandia | 4 | Christchurch, Nowa Zelandia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Chiny | Nowa Zelandia | 2 | ||||||||||||||||||
bye | 2 | Indie | 3 | |||||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Indie |
Grupa II
|
|
Baraże 17–19 lipca | 1. runda 6–8 marca | 2. runda 17–19 lipca | 3. runda 18–20 września | |||||||||||||||||
Kaohsiung, Tajwan (twarda) | ||||||||||||||||||||
1 | Chińskie Tajpej | 5 | ||||||||||||||||||
Kolombo, Sri Lanka (ceglana) | Liban | 0 | Kaohsiung, Tajwan (twarda) | |||||||||||||||||
Liban | 2 | 1 | Chińskie Tajpej | 3 | ||||||||||||||||
Sri Lanka | 3 | Pasig, Filipiny (ceglana, hala) | 3 | Filipiny | 1 | |||||||||||||||
3 | Filipiny | 5 | ||||||||||||||||||
Sri Lanka | 0 | Izmir, Turcja (twarda) | ||||||||||||||||||
1 | Chińskie Tajpej | 2 | ||||||||||||||||||
Palembang, Indonezja (twarda) | 2 | Pakistan | 3 | |||||||||||||||||
Iran | 0 | |||||||||||||||||||
Teheran, Iran (ceglana) | 4 | Indonezja | 5 | Dżakarta, Indonezja (twarda) | ||||||||||||||||
Iran | 1 | 4 | Indonezja | 1 | ||||||||||||||||
Kuwejt | 3 | Kolombo, Sri Lanka (ceglana) | 2 | Pakistan | 3 | |||||||||||||||
Kuwejt | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Pakistan | 3 |
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Kompleks Tenis Tun Razak, Kuala Lumpur, Malezja[2]
- Data: 25–28 marca 2015
- Nawierzchnia: Twarda
- Format: faza grupowa – 8 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Arabia Saudyjska (spadek do Grupy IV)
- Hongkong
- Kambodża
- Katar (spadek do Grupy IV)
- Malezja (awans do Grupy II)
- Syria
- Turkmenistan
- Wietnam (awans do Grupy II)
Grupa IV
- Miejsce rozgrywek: Bahrain Tennis Federation, Madinat Isa, Bahrajn[3]
- Data: 27 kwietnia–2 maja 2015
- Nawierzchnia: Twarda
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Bahrajn
- Bangladesz
- Irak
- Jordania
- Kirgistan
- Oman
- Singapur (awans do Grupy III)
- Wyspy Pacyfiku (awans do Grupy III)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
Strefa europejsko-afrykańska
- Osobny artykuł: Puchar Davisa 2015 (strefa europejsko-afrykańska).
Grupa I
|
|
2. runda baraży 30 października–1 listopada | 1. runda baraży 17–19 lipca / 18–20 września | 1. runda 6–8 marca | 2. runda 17–19 lipca | |||||||||||||||||
1 | Hiszpania | |||||||||||||||||||
Odense, Dania (twarda, hala) | bye | Władywostok, Rosja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
1 | Hiszpania | 5 | 1 | Hiszpania | 2 | |||||||||||||||
Dania | 0 | Nowy Urengoj, Rosja (twarda, hala) | Rosja | 3 | ||||||||||||||||
Rosja | 4 | |||||||||||||||||||
Dania | 1 | |||||||||||||||||||
Dania | ||||||||||||||||||||
Szwecja | ||||||||||||||||||||
3 | Holandia | |||||||||||||||||||
bye | Kitzbühel, Austria (ceglana) | |||||||||||||||||||
bye | 3 | Holandia | 3 | |||||||||||||||||
Szwecja | Örebro, Szwecja (twarda, hala) | Austria | 2 | |||||||||||||||||
Austria | 3 | |||||||||||||||||||
Szwecja | 2 | |||||||||||||||||||
Bratysława, Słowacja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||||
Słowacja | 5 | |||||||||||||||||||
Tel Awiw-Jafa, Izrael (twarda, hala) | Słowenia | 0 | Konstanca, Rumunia (ceglana) | |||||||||||||||||
Słowenia | 2 | Słowacja | 3 | |||||||||||||||||
4 | Izrael | 3 | Sybin, Rumunia (twarda, hala) | Rumunia | 2 | |||||||||||||||
Rumunia | 5 | |||||||||||||||||||
4 | Izrael | 0 | ||||||||||||||||||
Słowenia | ||||||||||||||||||||
Litwa | Płock, Polska (twarda, hala) | |||||||||||||||||||
Litwa | 2 | |||||||||||||||||||
Wilno, Litwa (twarda, hala) | Polska | 3 | Szczecin, Polska (twarda, hala) | |||||||||||||||||
Litwa | 1 | Polska | 3 | |||||||||||||||||
2 | Ukraina | 4 | 2 | Ukraina | 1 | |||||||||||||||
bye | ||||||||||||||||||||
2 | Ukraina |
Grupa II
|
|
Grupa III Europa
- Miejsce rozgrywek: Centro Tennis Cassa di Risparmio, San Marino, San Marino[4]
- Data: 15–18 lipca 2015
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 13 reprezentacji w czterech grupach
- Drużyny
- Albania
- Armenia
- Cypr
- Czarnogóra
- Estonia
- Grecja
- Gruzja (awans do Grupy II)
- Islandia
- Liechtenstein
- Macedonia Północna
- Malta
- Norwegia (awans do Grupy II)
- San Marino
Grupa III Afryka
- Miejsce rozgrywek: Smash Tennis Academy, Kair, Egipt[5]
- Data: 26–31 października 2015
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 11 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
- Algieria
- Angola
- Benin
- Egipt (awans do Grupy II)
- Ghana
- Libia
- Mozambik
- Namibia
- Nigeria
- Tunezja (awans do Grupy II)
- Wybrzeże Kości Słoniowej
Zobacz też
Przypisy
- ↑ Group III 2015 – Americas. daviscup.com. [dostęp 2015-02-12]. (ang.).
- ↑ Group III 2015 – Asia/Oceania. daviscup.com. [dostęp 2015-02-12]. (ang.).
- ↑ Group IV 2015 – Asia/Oceania. daviscup.com. [dostęp 2015-02-12]. (ang.).
- ↑ Group III 2015 – Europe. daviscup.com. [dostęp 2015-02-12]. (ang.).
- ↑ Group III 2015 – Africa. daviscup.com. [dostęp 2015-02-12]. (ang.).
Bibliografia
- Oficjalna strona Pucharu Davisa. [dostęp 2015-02-12].