Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2015
| |||
Data | 31 sierpnia−6 września 2015 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Vallnord, Andora | ||
Strona internetowa |
26. Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim odbyły się w andorskim ośrodku sportowym Vallnord, w dniach 31 sierpnia−6 września 2015 roku.
Medaliści
Konkurencja: | Złoto: | Wynik | Srebro: | Wynik | Brąz: | Wynik |
Cross-country | ||||||
mężczyźni elite | Nino Schurter | 1:29:22 | Julien Absalon | 1:29:32 | Ondřej Cink | 1:30:37 |
kobiety elite | Pauline Ferrand-Prévot | 1:52:44 | Irina Kalentjewa | 1:53:42 | Jana Bełomojina | 1:54:20 |
mężczyźni do lat 23 | Anton Cooper | 1:22:03 | Victor Koretzky | 1:22:05 | Grant Ferguson | 1:22:25 |
kobiety do lat 23 | Ramona Forchini | 1:37:23 | Olga Tierientiewa | 1:38:02 | Jenny Rissveds | 1:38:24 |
juniorzy | Simon Andreassen | 1:13:27 | Maximilian Brandl | 1:14:14 | Egan Bernal | 1:14:46 |
juniorki | Martina Berta | 1:08:40 | Evie Richards | 1:10:00 | Nicole Koller | 1:11:07 |
sztafeta mieszana | Francja Victor Koretzky Antoine Phillip Pauline Ferrand-Prevot Jordan Sarrou | 52:45 | Dania Simon Andreassen Niels Rasmussen Annika Langvad Sebastian Carstensen | 53:09 | Włochy Gioele Bertolini Francesco Bonetto Eva Lechner Marco Aurelio Fontana | 53:46 |
Eliminator | ||||||
mężczyźni | Daniel Federspiel | Samuel Gaze | Simon Gegenheimer | |||
kobiety | Linda Indergand | Ingrid Bøe Jacobsen | Kathrin Stirnemann | |||
Zjazd | ||||||
mężczyźni elite | Loïc Bruni | Greg Minnaar | Josh Bryceland | |||
kobiety elite | Rachel Atherton | Manon Carpenter | Tracey Hannah | |||
juniorzy | Laurie Greenland | Martin Maes | Jackson Frew | |||
juniorki | Marine Cabirou | Viktoria Gimenez | Lilla Megyaszai | |||
Trial | ||||||
mężczyźni 26" | Vincent Hermance | Jack Carthy | Kenny Belaey | |||
mężczyźni 20" | Abel Mustieles | Lucien Leiser | Benito Ros | |||
kobiety | Janine Jungfels | Tatiana Janíčková | Nina Reichenbach | |||
juniorzy 26" | Nicolas Vallée | Dominik Oswald | Nicolas Fleury | |||
juniorzy 20" | Dominik Oswald | Sebastian Ruiz | Johan Buchwalder | |||
drużynowo | Francja Vincent Hermance Nicolas Vallée Manon Basseville Nicolas Fleury Benjamin Durville | 680 pkt | Szwajcaria Lucien Leiser Loris Braun Tom Blaser Jonas König Debi Studer | 670 pkt | Niemcy Hannes Hermann Jannis Oing Nina Reichenbach Dominik Oswald Raphael Pils | 670 pkt |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Francja | 7 | 3 | 1 | 11 |
2 | Szwajcaria | 3 | 2 | 3 | 8 |
3 | Wielka Brytania | 2 | 3 | 2 | 7 |
4 | Niemcy | 1 | 2 | 3 | 6 |
5 | Hiszpania | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Dania | 1 | 1 | 0 | 2 |
Nowa Zelandia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
8 | Australia | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Włochy | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | Austria | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Rosja | 0 | 2 | 0 | 2 |
12 | Belgia | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Południowa Afryka | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Słowacja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16 | Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kolumbia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Węgry | 0 | 0 | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
- Program na stronie UCI (ang.)
- p
- d
- e