Data i miejsce urodzenia | 10 maja 1960 Goldbach |
Data i miejsce śmierci | 12 października 2009 Veitsbronn |
Dorobek medalowy |
Reprezentacja Niemcy | |
Klaus-Peter Nabein (ur. 10 maja 1960 w Goldbach, zm. 12 października 2009 w Veitsbronn) – niemiecki lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnio i długodystansowych.
Sukcesy sportowe
- trzykrotny brązowy medalista mistrzostw RFN w biegu na 1500 m – 1984, 1987, 1988[1]
- trzykrotny medalista halowych mistrzostw RFN w biegu na 800 m – złoty (1982), srebrny (1979), brązowy (1980)[2]
- trzykrotny medalista halowych mistrzostw RFN w biegu na 1500 m – dwukrotnie srebrny (1987, 1989), brązowy (1986)[3]
- dwukrotny złoty medalista halowych mistrzostw RFN w biegu na 3000 m – 1988, 1990[4]
- złoty medalista mistrzostw Niemiec w półmaratonie – 1994[5]
Rekordy życiowe
Przypisy
- ↑ Leichtathletik - Deutsche Meisterschaften (1500m - Herren)
- ↑ Deutsche Hallen - Leichtathletik - Meisterschaften (800m - Herren)
- ↑ Deutsche Hallen - Leichtathletik - Meisterschaften (1500m - Herren)
- ↑ Deutsche Hallen - Leichtathletik - Meisterschaften (3000m - Herren)
- ↑ Leichtathletik - Deutsche Meisterschaften (Halbmarathon - Straße)
Bibliografia
- Klaus-Peter Nabein w bazie World Athletics (ang.).
- Klaus-Peter Nabein, [w:] tilastopaja.info [dostęp 2020-03-26] (ang.).
- Klaus-Peter Nabein ist gestorben (niem.)
Krótki dystans | - 1991: Nabein
- 1992: Fuhlbrügge
- 1993: Dahmen
- 1994: König
- 1995: Karrass
- 1996: Stenzel
- 1997: Busch
- 1998: Wachenbrunner
- 1999: Stenzel
- 2000: Fitschen
- 2001: Borrmann
- 2002: Borrmann
- 2003: Kallabis
- 2004: Stifel
- 2005: Burkhardt
- 2006: Stifel
- 2007: Müller
- 2008: Haschke
- 2009: Müller
- 2010: Schlangen
- 2011: Schwarz
- 2012: Gröbl
- 2013: Orth
- 2014: Orth
- 2015: Karus
- 2016: Orth
- 2017: Orth
- 2018: Benitz
- 2019: Ringer
- 2020: Boch
- 2021: Motschmann
|
---|
Długi dystans | - 1991: Bürger
- 1992: Wachenbrunner
- 1993: Freigang
- 1994: Freigang
- 1995: Baumann
- 1996: König
- 1997: Baumann
- 1998: Fischer
- 1999: Wachenbrunner
- 2000: Hallmann
- 2001: Green
- 2002: Baumann
- 2003: Green
- 2004: Lubina
- 2005: Borrmann
- 2006: Hallmann
- 2007: Hohl
- 2008: Hohl
- 2009: Gabius
- 2010: Glatting
- 2011: Uliczka
- 2012: Roba-Kinkal
- 2013: Ringer
- 2014: Ringer
- 2015: Stöckert
- 2016: Ringer
- 2017: Pflieger
- 2018: Pflieger
- 2019: Ringer
- 2020: Sibhatu
- 2021: Sibhatu
|
---|
Europejskie Igrzyska Juniorów | |
---|
Mistrzostwa Europy juniorów | |
---|