Gra podwójna mężczyzn w tenisie na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012
Miejsce | Wielka Brytania | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Eton Manor | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 02–07.09.2012 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Igrzyska paraolimpijskie | ||
Drabinka | 28D | ||
Zwycięzcy | |||
Gra podwójna Stefan Olsson Peter Vikstrom | |||
| |||
Strona internetowa |
Tenis na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 | |||
---|---|---|---|
gra pojedyncza | kobiety | mężczyźni | quady |
gra podwójna | kobiety | mężczyźni | quady |
- Główny artykuł: Tenis na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012.
Gra podwójna mężczyzn w tenisie na wózkach na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 – zawody tenisa ziemnego na wózkach w grze podwójnej mężczyzn, rozgrywane w dniach 2–7 września 2012 roku podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie. Zawodnicy zmagali się na twardych kortach Eton Manor[1].
Paraolimpijski turniej tenisowy był organizowany przez Londyński Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2012 oraz zarządzany przez ITF w imieniu MKOl.
Wszystkie mecze trwały dopóki jedna ze stron nie wygrała dwóch setów. Podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku turniej tenisowy był rozgrywany według formatu pucharowego, w którym zwycięzcy i przegrani z półfinałowych spotkań zagrali przeciw sobie w meczach o pozycje medalowe[2].
Tie-breaki w meczach możliwe były tylko w pierwszych dwóch setach. W przypadku rozgrywania trzeciego seta, gra toczyła się do chwili osiągnięcia przewagi dwóch gemów nad przeciwnikami[3]. W rozgrywkach osiem debli było rozstawionych, a cztery z pierwszymi numerami rywalizację rozpoczęły od drugiej rundy.
W zawodach deblowych tenisa ziemnego mężczyzn wystąpiło 56 zawodników, czyli 28 deblów. Każdy kraj mógł wystawić dwa deble.
Medaliści
Konkurencja | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
debel mężczyzn | Stefan Olsson Peter Vikstrom | Frederic Cattaneo Nicolas Peifer | Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz |
Harmonogram zawodów
Zawody miały miejsce pomiędzy 2 a 7 września[4].
Harmonogram zawodów[4] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Konkurencja | Dzień | ||||||||
Mężczyźni | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | ||
Debel | 1R | 2R | QF | SF |
Turniej główny
Klucz
- IP – zaproszenie ITF
- BPC – zaproszenie Komisji Dwustronnej
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Shingo Kunieda Satoshi Saida | 3 | 1 | ||||||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz | 1 | 66 | ||||||||||||||||
6 | Stefan Olsson Peter Vikstrom | 6 | 7 | ||||||||||||||||
3 | Tom Egberink Maikel Scheffers | 3 | 2 | ||||||||||||||||
6 | Stefan Olsson Peter Vikstrom | 6 | 6 | ||||||||||||||||
6 | Stefan Olsson Peter Vikstrom | 6 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Frederic Cattaneo Nicolas Peifer | 1 | 2 | ||||||||||||||||
7 | Marc McCarroll Gordon Reid | 64 | 4 | ||||||||||||||||
4 | Frederic Cattaneo Nicolas Peifer | 7 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Frederic Cattaneo Nicolas Peifer | 6 | 6 | Mecz o brązowy medal | |||||||||||||||
2 | Robin Ammerlaan Ronald Vink | 3 | 2 | ||||||||||||||||
8 | Takuya Miki Takashi Sanada | 6 | 2 | 3 | |||||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz | 6 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Robin Ammerlaan Ronald Vink | 1 | 6 | 6 | |||||||||||||||
2 | Robin Ammerlaan Ronald Vink | 0 | 0 | ||||||||||||||||
Faza początkowa
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alexander Jewitt Dave Phillipson | 0 | 2 | |||||||||||||||||
Alexander Jewitt Dave Phillipson | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Yann Avanthey Daniel Pellegrina | 3 | 2 | |||||||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz | 6 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Shingo Kunieda Satoshi Saida | 3 | 1 | ||||||||||||||||
Albin Batycki Kamil Fabisiak | 2 | 1 | |||||||||||||||||
Adam Kellerman Ben Weekes | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Adam Kellerman Ben Weekes | 2 | 3 | |||||||||||||||||
5 | Shingo Kunieda Satoshi Saida | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Gustavo Fernández Agustin Ledesma | 3 | 1 | |||||||||||||||||
5 | Shingo Kunieda Satoshi Saida | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
3 | Tom Egberink Maikel Scheffers | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Lee Ha-Gel Oh Sang-Ho | 3 | 2 | |||||||||||||||||
D. Alves Rodrigues R. Medeiros Gomes | 4 | 63 | |||||||||||||||||
Lee Ha-Gel Oh Sang-Ho | 6 | 7 | |||||||||||||||||
3 | Tom Egberink Maikel Scheffers | 3 | 2 | ||||||||||||||||
6 | Stefan Olsson Peter Vikstrom | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alex Adewale Wasiu Yusuf | 1 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
D. Caverzaschi Arzola Francesc Tur Blanch | 6 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
D. Caverzaschi Arzola Francesc Tur Blanch | 1 | 0 | |||||||||||||||||
6 | Stefan Olsson Peter Vikstrom | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Steve Baldwin Noah Yablong | 0 | 1 | |||||||||||||||||
6 | Stefan Olsson Peter Vikstrom | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
7 | Marc McCarroll Gordon Reid | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Philippe Bedard Joel Dembe | 3 | 1 | |||||||||||||||||
7 | Marc McCarroll Gordon Reid | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Mike Denayer Joachim Gerard | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Evans Maripa Sydwell Mathonsi | 2 | 3 | |||||||||||||||||
Mike Denayer Joachim Gerard | 6 | 6 | |||||||||||||||||
7 | Marc McCarroll Gordon Reid | 64 | 4 | ||||||||||||||||
4 | Frederic Cattaneo Nicolas Peifer | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Martin Legner Thomas Mossier | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Robinson Mendez Diego Pérez | 3 | 5 | |||||||||||||||||
Martin Legner Thomas Mossier | 0 | 2 | |||||||||||||||||
4 | Frederic Cattaneo Nicolas Peifer | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1 runda | 2 runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
8 | Takuya Miki Takashi Sanada | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Gamini Dissanayaka Upali Rajakaruna | 0 | 1 | |||||||||||||||||
8 | Takuya Miki Takashi Sanada | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Suthi Khlongrua Suwitchai Merngprom | 5 | 5 | |||||||||||||||||
Suthi Khlongrua Suwitchai Merngprom | 7 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
Piotr Jaroszewski Tadeusz Kruszelnicki | 65 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
8 | Takuya Miki Takashi Sanada | 6 | 2 | 3 | |||||||||||||||
2 | Robin Ammerlaan Ronald Vink | 1 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Jon Rydberg Stephen Welch | 6 | 3 | 62 | ||||||||||||||||
Mauricio Pomme Carlos Santos | 1 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Mauricio Pomme Carlos Santos | 3 | 0 | |||||||||||||||||
2 | Robin Ammerlaan Ronald Vink | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Przypisy
- ↑ Eton Manor. [w:] Venues [on-line]. London 2012. [dostęp 2012-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-10)]. (ang.).
- ↑ The basics. [w:] Tennis [on-line]. London 2012. [dostęp 2012-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-09)]. (ang.).
- ↑ Fact Sheet. 2012.itftennis.com. [dostęp 2012-09-01]. (ang.).
- ↑ a b Wheelchair Tennis – Schedule & Results. London 2012. [dostęp 2012-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)]. (ang.).
Bibliografia
- Drabinka gry podwójnej mężczyzn. london2012.com, 2012-08-30. [dostęp 2012-09-01]. (ang.).