Andriej Sobakariow
Data i miejsce urodzenia | 20 grudnia 1996 | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Debiut w PŚ | 20.01 2018, Planica | ||||||||||||||||||
Pierwsze punkty w PŚ | 21.01 2018, Planica | ||||||||||||||||||
Dorobek medalowy | |||||||||||||||||||
|
Andriej Władimirowicz Sobakariow (ros. Андрей Владимирович Собакарев; (ur. 20 grudnia 1996 w Nowosybirsku) – rosyjski biegacz narciarski.
Kariera
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 21 listopada 2013 roku, podczas zawodów Pucharu Europy Wschodniej (Eastern Europe Cup) w rosyjskiej miejscowości w Wierszyna Tioi, gdzie zajął 108. miejsce w sprincie stylem klasycznym.
W Pucharze Świata zadebiutował 20 stycznia 2018 roku w Planicy, gdzie uplasował się na 72. miejscu w sprincie stylem klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył dzień później 21 stycznia 2018 roku podczas biegu na 15 km stylem klasycznym uplasował się na 9. pozycji.
Osiągnięcia
Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
6. | 31 stycznia | 2017 | Soldier Hollow | Sprint stylem klasycznym | 3:32,78 min | +45,45 | Fredrik Riseth |
DNF | 4 lutego | 2017 | Soldier Hollow | 30 km bieg łączony | 1:15:31,5 h | — | Aleksandr Bolszunow |
58. | 29 stycznia | 2018 | Goms | Sprint stylem dowolnym | 2:56,3 min | — | Erik Valnes |
10. | 31 stycznia | 2018 | Goms | 15 km stylem klasycznym | 36:28,3 min | +1:30,0 min | Mattis Stenshagen |
9. | 21 stycznia | 2019 | Lahti | Sprint stylem klasycznym | 3:21,14 min | — | Erik Valnes |
20. | 23 stycznia | 2019 | Lahti | 15 km stylem dowolnym | 34:02,8 min | +1:48,4 min | Jules Lapierre |
1. | 25 stycznia | 2019 | Lahti | 30 km stylem klasycznym (start masowy) | 1:17:19,1 h | — | — |
Mistrzostwa świata juniorów
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurs | Wynik | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
15. | 23 lutego | 2016 | Râșnov | 10 km stylem klasycznym | 28:57,8 min | +1:13,0 min | Johannes Høsflot Klæbo |
Uniwersjada
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5. | 3 marca | 2019 | Krasnojarsk | 10 km stylem klasycznym | 26:00,6 min | +51,8 s | Iwan Jakimuszkin |
6. | 4 marca | 2019 | Krasnojarsk | 10 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) | 23:03,5 min | +1:02,4 min | Iwan Jakimuszkin |
3. | 6 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint stylem dowolnym | 2:49,39 min | +2,07 s | Aleksandr Tierientjew |
2. | 8 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint drużynowy mieszany stylem klasycznym[a] | 22:11,37 min | +10,65 s | Rosja I |
Puchar Świata
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2017/2018 | 94. |
2018/2019 | 50. |
2019/2020 | 84. |
Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata
stan po zakończeniu sezonu 2019/2020
Sezon 2017/2018 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | FPŚ | punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 72 | 9 | - | - | - | - | 33 | - | - | - | - | - | 29 | |||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2018/2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LT | TdS | FPŚ | punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | - | 37 | 47 | 31 | 45 | - | 20 | - | 38 | 63 | 81 | 50 | 40 | 6 | 24 | 23 | - | 26 | - | - | 24 | 36 | - | - | 32 | 48 | - | - | - | - | - | 122 | |||||||||||||||||||||||||
Sezon 2019/2020 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | ST | punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | - | 39 | - | 57 | - | - | - | - | - | - | - | - | 35 | - | - | - | - | 14 | - | - | - | - | - | - | - | - | 15 | 45 | 32 | 34 | ||||||||||||||||||||||||
Legenda | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane DNF - zawodnik nie ukończył biegu |
Uwagi
- ↑ Skład zespołu: Andriej Sobakariow, Polina Niekrasowa.
Bibliografia
- Profil na stronie FIS (niem. • ang. • fr.)