Łucznictwo na Igrzyskach Panamerykańskich 2019
Igrzyska Panamerykańskie 2019 Lima | |||
| |||
Miejsce | Complejo Deportivo Villa María del Triunfo | ||
---|---|---|---|
Data | 7–11 sierpnia 2019 | ||
Liczba konkurencji | 8 | ||
Liczba zawodników | 84 |
Łucznictwo na Igrzyskach Panamerykańskich 2019 odbywało się w dniach 7–11 sierpnia 2019 roku w Complejo Deportivo Villa María del Triunfo w Limie. Osiemdziesięciu czterech zawodników obojga płci rywalizowało łącznie w ośmiu konkurencjach indywidualnych i zespołowych[1][2][3][4][5].
Zawody były jedną z kwalifikacji do LIO 2020[6][7], a podczas nich ustanowiono jedenaście rekordów igrzysk oraz jeden rekord świata[8][9][10].
Podsumowanie
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa[11] | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1 | Stany Zjednoczone | 2 | 2 | 3 | 7 |
2 | Kanada | 2 | 0 | 1 | 3 |
3 | Meksyk | 1 | 2 | 1 | 4 |
4 | Kolumbia | 1 | 1 | 3 | 5 |
5 | Argentyna | 1 | 0 | 0 | 1 |
= | Salwador | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Brazylia | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Chile | 0 | 1 | 0 | 1 |
= | Gwatemala | 0 | 1 | 0 | 1 |
Razem | 8 | 8 | 8 | 24 |
Medaliści
Konkurencja[12] | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | |
---|---|---|---|---|
Łuk klasyczny | ||||
Indywidualnie mężczyzn[13] | Crispin Duenas | Marcus D’Almeida | Eric Peters | |
Drużynowo mężczyzn[14] | Kanada Crispin Duenas Brian Maxwell Eric Peters | Chile Andres Aguilar Juan Painevil Ricardo Soto | Stany Zjednoczone Brady Ellison Thomas Stanwood Jack Williams | |
Indywidualnie kobiet[15] | Alejandra Valencia | Chatuna Lorig | Casey Kaufhold | |
Drużynowo kobiet[16] | Stany Zjednoczone Casey Kaufhold Chatuna Lorig Erin Mickelberry | Meksyk Mariana Avitia Aída Román Alejandra Valencia | Kolumbia Valentina Acosta Ana Rendón Maira Sepulveda | |
Mikst[17] | Stany Zjednoczone Casey Kaufhold Brady Ellison | Kolumbia Ana Rendón Daniel Pineda | Meksyk Alejandra Valencia Ángel Alvarado | |
Łuk bloczkowy | ||||
Indywidualnie mężczyzn[18] | Roberto Hernández | Braden Gellenthien | Daniel Muñoz Perez | |
Indywidualnie kobiet[19] | Sara López | Andrea Becerra | Paige Pearce | |
Mikst[20] | Argentyna Maria Gonzalez Ivan Nikolajuk | Gwatemala Maria Zebadua Jose del Cid | Kolumbia Sara López Daniel Muñoz Perez |
Przypisy
- ↑ Qualification System Manual. panamsports.org. [dostęp 2019-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-02)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – NUMBER OF ENTRIES BY NOC. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-10)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – ENTRY LIST BY NAME. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – ENTRY LIST BY NAME. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – COMPETITION SCHEDULE. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-10)]. (ang.).
- ↑ QUALIFICATION SYSTEM – GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD – TOKYO 2020. extranet.worldarchery.org. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY. lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – RECORDS BROKEN – MEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-13)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – RECORDS BROKEN – WOMEN. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-02)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – RECORDS BROKEN – MIXED. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-02)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – MEDALS STANDINGS. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – MEDALLISTS BY EVENT. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – MEN'S RECURVE INDIVIDUAL. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-12)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – MEN'S RECURVE TEAM. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-12)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – WOMEN'S RECURVE INDIVIDUAL. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-13)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – WOMEN'S RECURVE TEAM. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-13)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – MIXED RECURVE TEAM. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-13)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – MEN'S COMPOUND INDIVIDUAL. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-12)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – WOMEN'S COMPOUND INDIVIDUAL. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-12)]. (ang.).
- ↑ ARCHERY – MIXED COMPOUND TEAM. wrsd.lima2019.pe. [dostęp 2019-09-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-12)]. (ang.).