Svenske mesterskap i friidrett utendørs 2021 |
Generell informasjon |
Idrettsgren | Friidrett |
---|
Vertsby | Borås |
---|
Vertsland | Sverige |
---|
Arena(er) | Borås |
Mesterskap |
Forrige – neste |
2020 – 2022 |
Svensk mesterskap i friidrett 2021 ble arrangert fra 27. til 29. august 2021 i Borås. Arrangør var IK Ymer.
Medaljevinnere, menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter | Henrik Larsson | 10.43 | Thomas Jones | 10.50 | Austin Hamilton | 10.58 |
200 meter | Henrik Larsson | 20.80 | Felix Svensson | 20.97 | Anders Pihlblad | 21.15 |
400 meter | Nick Ekelund-Arenander | 47.08 | Emil Johansson | 47.49 | Alexander Nyström | 47.93 |
800 meter | Andreas Kramer | 1:47.47 | Alexander Lundskog | 1:48.15 | Erik Martinsson | 1:48.47 |
1500 meter | Alexander Nilsson | 3:55.75 | Johan Rogestedt | 3:53.86 | Abubakar Abdullahi | 3:54.11 |
5000 meter | Sebastian Nilsson | 14:22.37 | Alexander Nilsson | 14:43.57 | Andreas Almgren | 14:01.91 |
10 000 meter | Mustafa Mohamed | 30:09.69 | Samuel Russom | 29:28.39 | Olle Ahlberg | 29:28.58 |
110 meter hekk | Max Hrelja | 14.01 | Joel Bengtsson | 14.04 | Jonathan Holm | 14.10 |
400 meter hekk | Carl Bengtström | 49.52 | Johan Claeson | 50.16 | Viktor Bondesson | 51.20 |
3000 meter hinder | Miguel Palm | 8:53.39 | Simon Sundström | 8:45.35 | Axel Djurberg | 8:49.56 |
Høyde | Fabian Delryd | 2.20 | Oskar Lundqvist | 2.08 | Arvid Ryberg | 2.05 |
Stav | Robin Jacobsson | 5.10 | Fredrik Samuelsson | 4.77 | Micael Fagö | 4.77 |
Lengde | Thobias Montler | 7.98 | Andreas Carlsson | 7.70 | Jonatan Hirsh | 7.50 |
Tresteg | Gabriel Wallmark | 16.14 | Erik Ehrlin | 15.79 | Isak Persson | 15.70 |
Kule | Leo Frid Göransson | 14.70 | Wictor Petersson | 19.76 | Daniel Ståhl | 19.47 |
Diskos | Daniel Ståhl | 67.04 | Simon Pettersson | 62.91 | Jakob Gardenkrans | 55.49 |
Slegge | Karl Ludvik | 61.27 | Ragnar Carlsson | 75.54 | Oscar Vestlund | 67.85 |
Spyd | Kim Amb | 79.55 | Jakob Samuelsson | 76.37 | Sebastian Thörngren | 72.50 |
Medaljevinnere, kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter | Daniella Busk | 11.59 | Elvira Tanderud | 11.60 | Wilma Rosenquist | 11.66 |
200 meter | Elvira Tanderud | 23.56 | Wilma Rosenquist | 23.88 | Julia Henriksson | 23.94 |
400 meter | Linnéa Frobe | 54.50 | Moa Hjelmer | 53.71 | Sandra Knezevic | 53.89 |
800 meter | Lovisa Lindh | 2:05.00 | Yolanda Ngarambe | 2:05.41 | Hanna Hermansson | 2:05.69 |
1500 meter | Meraf Bahta | 4:30.35 | Hanna Hermansson | 4:30.50 | Yolanda Ngarambe | 4:32.01 |
5000 meter | Meraf Bahta | 15:58.18 | Samrawit Mengsteab | 16:00.59 | Sara Christiansson | 16:00.90 |
10 000 meter | Samrawit Mengsteab | 33:55.17 | Anastasia Denisova | 34:15.13 | Charlotte Andersson | 34:40.91 |
100 meter hekk | Hanna Palmqvist | 13.72 | Julia Wennersten | 13.80 | Amanda Hansson | 13.97 |
400 meter hekk | Moa Granat | 57.65 | Hanna Karlsson | 59.06 | Ebba Svantesson | 59.61 |
3000 meter hinder | Linn Söderholm | 9:48.01 | Emilia Lillemo | 9:49.36 | Caroline Högardh | 10:06.19 |
Høyde | Erika Kinsey | 1.88 | Bianca Salming | 1.88 | Sofie Skoog | 1.81 |
Stav | Linnea Jönsson | 4.01 | Ella Uddenäs | 3.93 | Gabriella Jönsson | 3.93 |
Lengde | Khaddi Sagnia | 6.81 | Kaiza Karlén | 6.50 | Maja Åskag | 6.48 |
Tresteg | Aina Griksaite | 13.78 | Maja Åskag | 13.44 | Rebecka Abrahamsson | 13.35 |
Kule | Fanny Roos | 18.50 | Sara Lennman | 16.98 | Frida Åkerström | 15.96 |
Diskos | Caisa-Marie Lindfors | 56.80 | Emma Ljungberg | 54.60 | Fanny Roos | 54.10 |
Slegge | Grete Ahlberg | 67.34 | Sara Forssell | 65.77 | Tracey Andersson | 63.57 |
Spyd | Carolin Näslund | 51.90 | Bianca Salming | 51.68 | Matilda Elfgaard | 51.32 |
Kilder