Italiensk mesterskap i friidrett innendørs 2020
Italiensk mesterskap i friidrett innendørs 2020 | |||
---|---|---|---|
Palaindoor di Ancona i 2016. | |||
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | FIDAL | ||
Vertsby | Ancona | ||
Vertsland | Italia Italia | ||
Arena(er) | Palaindoor di Ancona | ||
Dato | 22. - 23. februar 2020 | ||
Utgavenummer | 51 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Ancona 2019 – 2021 |
Italiensk mesterskap i friidrett innendørs 2020 ble arrangert i Palaindoor di Ancona i Ancona i Italia 22. og 23. februar 2020.
Resultater menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 meter | Filippo Tortu | 6,60 | Massimiliano Ferraro | 6,66 | Hillary Wanderson Polanco Rijo | 6,77 |
400 meter | Michele Tricca | 48,01 | Lorenzo Benati | 48,26 | Mattia Casarico | 48,38 |
800 meter | Simone Barontini | 1:48,41 | Gabriele Aquaro | 1:49,22 | Francesco Conti | 1:51,45 |
1500 meter | Yassin Bouih | 3:40,75 | Enrico Riccobon | 3:40,93 | Mohad Abdikadar Sheik Ali | 3:41,11 |
3000 meter | Yassin Bouih | 8:24,75 | Ossama Meslek | 8:24,83 | Ahmed Abdelwahed | 8:24,95 |
60 meter hekk | Lorenzo Perini | 7,72 | Chituru Ali | 7,90 | Giovanni Marchetti | 8,03 |
5000 meter kappgang | Francesco Fortunato | 18:50,22 | Leonardo Dei Tos | 19:44,62 | Aldo Andrei | 20:46,90 |
4 x 400 meter stafett | Athletic Club 96 Alperia Isalbet Juarez Abdessalam Machmach Gabriele Prandi Brayan Lopez | 3:16,88 | Atletica Studentesca Rieti Andrea Milardi Michele Esposito Matteo Frattucci Joseph Twumasi Giorgio Trevisani | 3:17,20 | ACSI Campidoglio Palatino Andrea Flati Fabio Tardito Thomas Manfredi Matteo Iachini | 3:17,86 |
Høydehopp | Marco Fassinotti | 2,20 | Gianmarco Tamberi | 2,20 | Manuel Lando | 2,16 |
Stavsprang | Max Mandusic | 5,45 | Alessandro Sinno | 5,20 | Ivan De Angelis | 5,10 |
Lengdehopp | Gabriele Chilà | 8,00 | Antonino Trio | 7,93 | Filippo Randazzo | 7,84 |
Tresteg | Edoardo Accetta | 16,62 | Andrea Dellavalle | 16,53 | Samuele Cerro | 16,47 |
Kulestøt | Leonardo Fabbri | 21,45 | Sebastiano Bianchetti | 19,39 | Lorenzo Del Gatto | 19,13 |
Sjukamp | Simone Cairoli | 5939 p | Dario Dester | 5680 p NU23 | Michele Brini | 5373 p |
Resultater kvinner
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 meter | Irene Siragusa | 7,34 | Chiara Melon | 7,43 | Aurora Berton | 7,49 |
400 meter | Ayomide Folorunso | 52,82 | Raphaela Lukudo | 53,10 | Rebecca Borga | 54,44 |
800 meter | Elena Bellò | 2:06,46 | Eloisa Coiro | 2:06,98 | Joyce Mattagliano | 2:07,41 |
1500 meter | Gaia Sabbatini | 4:13,62 | Elena Bellò | 4:15,15 | Martina Tozzi | 4:16,01 |
3000 meter | Elisa Bortoli | 9:16,50 | Elisa Palmero | 9:17,33 | Federica Zanne | 9:22,02 |
60 meter hekk | Linda Guizzetti | 8,26 | Elisa Maria Di Lazzaro | 8,29 | Giulia Latini | 8,31 |
3000 meter kappgang | Valentina Trapletti | 12:53,61 | Lidia Barcella | 13:40,13 | Ilaria Camilla Galli | 14:02,90 |
4 x 400 meter stafett | Centro Sportivo Esercito Chiara Bazzoni Raphaela Lukudo Valentina Cavalleri Maria Benedicta Chigbolu | 3:40,81 | CUS Pro Patria Milano Virginia Troiani Serena Troiani Ilaria Burattin Aurora Casagrande Montesi | 3:43,29 | Atletica Brescia 1950 Ispa Group Alessia Seramondi Alexandra Almici Alessia Niotta Anna Polinari | 3:48,80 |
Høydehopp | Elena Vallortigara | 1,96 | Alessia Trost | 1,90 | Erika Furlani | 1,90 |
Stavsprang | Elisa Molinarolo | 4,30 | Sonia Malavisi | 4,20 | Maria Roberta Gherca | 4,20 |
Lengdehopp | Laura Strati | 6,42 | Larissa Iapichino | 6,38 | Carol Zangobbo | 6,17 |
Tresteg | Dariya Derkach | 13,40 | Ottavia Cestonaro | 13,16 | Giada Bilanzola | 12,88 |
Kulestøt | Chiara Rosa | 16,56 | Sydney Giampietro | 15,41 | Monia Cantarella | 15,15 |
Femkamp | Sveva Gerevini | 4031 p | Laura Oberto | 3873 p | Eleonora Ferrero | 3756 p |
Kilder
- Resultater
Eksterne lenker
- Det italienske friidrettsforbundet
Autoritetsdata