Enkeltdistanse-NM på skøyter 2011
Enkeltdistanse-NM på skøyter 2011 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Hurtigløp på skøyter | ||
Vertsby | Hamar og Oslo | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Vikingskipet og Frogner stadion | ||
Dato | 6.–7. november 2010 og 19. desember 2010 | ||
Øvelser | Enkeltdistanser |
Enkeltdistanse-NM på skøyter 2011 ble avholdt i Vikingskipet på Hamar 6.-7. november 2010. Hedmark Skøytekrets var arrangør av mesterskapet. Siste og lengste distanse for begge kjønn ble arrangert i forbindelse med Allround-NM 2011 på Frogner stadion, Oslo den 19. desember 2010. I Oslo var det Oslo Skøiteklub som var arrangør.
Program | |
Dato og tid | Distanser |
lørdag 6. november 2010 kl. 14.00 | 500 meter og 1500 meter kvinner og menn |
søndag 7. november 2010 kl. 11.00 | 1000 meter kvinner og menn, 3000 meter kvinner og 5000 meter menn |
søndag 19. desember 2010 | 5000 meter kvinner og 10000 meter menn |
Medaljesammendrag
Herrer
Distanse: | og Norgesmester | Tid | 02 . plass: | Tid | 03 . plass: | Tid |
00 500 m (lørdag 6. nov) | Håvard Bøkko Hol IL | 35,89 | Espen Aa. Hvammen Eidsvold TF | 35,96 | Even Johansen Tynset IF | 36,01 |
01 000 m (søndag 7. nov) | Håvard Bøkko Hol IL | 1.10,45 | Christoffer F. Rukke Hol IL | 1.11,40 | Håvard H. Lorentzen Fana IL | 1.11,80 |
01 500 m (lørdag 6. nov) | Håvard Bøkko Hol IL | 1.47,09 | Håvard H. Lorentzen Fana IL | 1.48,65 | Henrik Christiansen Asker SK | 1.49,31 |
05 000 m (søndag 7. nov) | Håvard Bøkko Hol IL | 6.26,74 | Øystein Grødum Arendal SK | 6.29,23 | Henrik Christiansen Asker SK | 6.33,09 |
10 000 m (søndag 19. des.) | Håvard Bøkko Hol IL | 14.04,12 | Henrik Christiansen Asker SK | 14.11,31 | Øystein Grødum Arendal SK | 14.20,00 |
Damer
Distanse: | og Norgesmester | Tid | 02 . plass: | Tid | 03 . plass: | Tid |
0 500 m (lørdag 6. nov) | Hanne Haugland Austevoll IK | 40,14 | Ida Njåtun Asker SK | 40,27 | Hege Bøkko Hol IL | 40,28 |
1 000 m (søndag 7. nov) | Ida Njåtun Asker SK | 1.18,79 | Hege Bøkko Hol IL | 1.18,99 | Hanne Haugland Austevoll IK | 1.20,72 |
1 500 m (lørdag 6. nov) | Ida Njåtun Asker SK | 2.00,63 | Hege Bøkko Hol IL | 2.02,86 | Mari Hemmer Aktiv SK | 2.03,15 |
3 000 m (søndag 7. nov) | Ida Njåtun Asker SK | 4.16,72 | Mari Hemmer Aktiv SK | 4.17,92 | Hege Bøkko Hol IL | 4.24,84 |
5 000 m (søndag 19. des) | Mari Hemmer Aktiv SK | 7.39,24 | Ida Njåtun Asker SK | 7.42,36 | Hege Bøkko Hol IL | 8.09,51 |
Resultater menn
500 meter menn
1000 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Håvard Bøkko | Hol Idrettslag | 1.10,45 | |
02 02 | Christoffer Fagerli Rukke | Hol Idrettslag | 1.11,40 | |
03 03 | Håvard Holmefjord Lorentzen | Fana Idrettslag | 1.11,80 | Personlig rekord |
04 4 | Even Johansen | Tynset Idrettsforening | 1.12,19 | |
05 5 | Øyvind Andreassen | Sportsklubben Snøgg | 1.12,50 | |
06 6 | Kjetil Stiansen | Aktiv Skøyteklubb | 1.12,78 | |
07 7 | Jørgen Andreas Tønne | Sportsklubben Falken | 1.13,50 | Personlig rekord |
08 8 | Simen Spieler Nilsen | Arendal Skøiteklub | 1.13,63 | Personlig rekord |
09 9 | Joachim Jalmar Haugen | Geithus Idrettslag | 1.14,19 | |
10 10 | Espen Tveit | Idrettsforeningen Herkules | 1.14,35 | |
11 11 | Kim André Eldevik | Geithus Idrettslag | 1.14,84 | |
12 12 | Kim Lund Håvardsrud | Geithus Idrettslag | 1.14,90 | |
13 13 | Mattis Bergh | Asker Skøyteklubb | 1.15,03 | Personlig rekord |
14 14 | Torgeir Høgheim | Fana Idrettslag | 1.15,49 | Personlig rekord |
15 15 | Henrik Hvesser | Asker Skøyteklubb | 1.16,32 | |
16 16 | Amund Grønvold Skoglund | Skreia Skøyteklubb Toten | 1.16,46 | Personlig rekord |
17 17 | Kenneth Lund Håvardsrud | Geithus Idrettslag | 1.16,53 | |
18 18 | Sindre Henriksen | Fana Idrettslag | 1.17,42 | Personlig rekord |
19 19 | Einar Døving Agdestein | Asker Skøyteklubb | 1.17,62 | |
20 | Espen Aarnes Hvammen | Eidsvold Turnforening | Ikke til mål | |
21 | Andreas Holmen Minge | Båstad Idrettslag | Diskvalifisert | |
22 | Viktor Nybråten | Hamar Idrettslag | Diskvalifisert |
1500 meter menn
5000 meter menn
10000 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Håvard Bøkko | Hol Idrettslag | 14.04,12 | |
02 02 | Henrik Christiansen | Asker Skøyteklubb | 14.11,51 | |
03 03 | Øystein Grødum | Arendal Skøiteklub | 14.20,00 | |
04 4 | Sverre Lunde Pedersen | Fana Idrettslag | 14.23.20 | |
05 5 | Kristian Reistad Fredriksen | Geithus Idrettslag | 14.24,22 | |
06 6 | Fredrik van der Horst | Tønsbergs Turnforening | 14.32,43 | |
07 7 | Tore Solli | Sandefjord Skøiteklub | 14.32,72 | |
08 8 | Tormod Bjørnetun Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 14.37,35 | |
09 9 | Andreas Holmen Minge | Båstad Idrettslag | 14.54,21 | |
10 10 | Simen Spieler Nilsen | Arendal Skøiteklub | 14.55,46 | |
11 11 | Håvard Holmefjord Lorentzen | Fana Idrettslag | 14.56,13 | |
12 12 | Espen Tveit | Idrettsforeningen Herkules | 15.02,82 |
Resultater kvinner
500 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Hanne Haugland | Austevoll Idrettsklubb | 40,14 | Personlig rekord |
02 02 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 40,27 | |
03 03 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 40,28 | |
04 4 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 41,50 | |
05 5 | Siri Moseng Reiersen | Arendal Skøiteklub | 42,54 | |
06 6 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold Turnforening | 42,60 | |
07 7 | Hilde Røgeberg Pedersen | Geithus Idrettslag | 42,77 | |
08 8 | Nille Martha Norhaug Faleide | Gol Idrettslag | 42,96 | |
09 9 | Ingvild Hellem | Bjugn-Ørland Skøyteklubb | 43,07 | |
10 10 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 43,19 | |
11 11 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 43,50 | |
12 12 | Martine Lilløy Bruun | Sandefjord Skøiteklub | 43,68 | Personlig rekord, ny norsk bestenotering i 13-årsklassen |
13 13 | Martine Ripsrud | Stange Sportsklubb | 43,78 | Personlig rekord |
14 14 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 43,79 | |
15 15 | Line Hoberg | Stange Sportsklubb | 43,94 | |
16 16 | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | 44,25 | |
17 17 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 44,52 | Personlig rekord |
18 18 | Merethe Tvedt | Asker Skøyteklubb | 45,04 | |
19 19 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 45,06 | |
20 20 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 45,08 |
1000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 1.18,79 | Mesterskapsrekord |
02 02 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 1.18,99 | |
03 03 | Hanne Haugland | Austevoll Idrettsklubb | 1.20,72 | |
04 4 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold Turnforening | 1.24,64 | |
05 5 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 1.25,62 | |
06 6 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 1.25,77 | |
07 7 | Siri Moseng Reiersen | Arendal Skøiteklub | 1.26,10 | |
08 8 | Ingvild Hellem | Bjugn-Ørland Skøyteklubb | 1.27,02 | |
09 9 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 1.27,27 | |
10 10 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 1.27,86 | |
11 11 | Nille Martha Norhaug Faleide | Gol Idrettslag | 1.27,98 | |
12 12 | Martine Lilløy Bruun | Sandefjord Skøiteklub | 1.27,99 | |
13 13 | Hilde Røgeberg Pedersen | Geithus Idrettslag | 1.28,02 | |
14 14 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 1.28,62 | |
15 15 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 1.29,33 | |
16 16 | Line Hoberg | Stange Sportsklubb | 1.29,56 | |
17 17 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 1.30,72 | |
18 DQ | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | Diskvalifisert |
1500 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 2.00,63 | Mesterskapsrekord |
02 02 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 2.02,86 | |
03 03 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 2.03,15 | |
04 4 | Hanne Haugland | Austevoll Idrettsklubb | 2.05,09 | |
05 5 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 2.11,16 | |
06 6 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold Turnforening | 2.12,61 | |
07 7 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 2.12,66 | |
08 8 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 2.13,25 | |
09 9 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger Skøyteklubb | 2.13,55 | |
10 10 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 2.14,91 | |
11 11 | Ingvild Hellem | Bjugn-Ørland Skøyteklubb | 2.15,03 | |
12 12 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 2.15,30 | |
13 13 | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | 2.15,38 | |
14 14 | Elisabeth Lien Fjeld | Båstad Idrettslag | 2.16,80 | |
15 15 | Martine Lilløy Bruun | Sandefjord Skøiteklub | 2.18,18 | |
16 16 | Henriette Lilløy Bruun | Sandefjord Skøiteklub | 2.19,64 | |
17 17 | Nille Martha Norhaug Faleide | Gol Idrettslag | 2.19,99 | |
18 18 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 2.20,92 | |
19 19 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 2.21,53 | |
20 20 | Merethe Tvedt | Asker Skøyteklubb | 2.24,87 |
3000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 4.16,72 | |
02 02 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 4.17,92 | |
03 03 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 4.24,84 | |
04 4 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 4.34,51 | |
05 5 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 4.36,72 | |
06 6 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger Skøyteklubb | 4.38,59 | |
07 7 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 4.40,00 | |
08 8 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 4.44,45 | |
09 9 | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | 4.45,89 | |
10 10 | Elisabeth Lien Fjeld | Båstad Idrettslag | 4.53,48 | |
11 11 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 4.53,79 | |
12 12 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 5.09,47 |
5000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 7.39,24 | |
02 02 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 7.42,36 | |
03 03 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 8.09,51 | |
04 4 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 8.16,85 | |
05 5 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 8.21,59 | |
06 6 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 8.26,92 | mt |
07 7 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 8.32,70 | |
08 8 | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | 8.33,70 | mt |
- mt = manuell tid omregnet til elektronisk tid.
Eksterne lenker
- NMs hjemmeside
- Hjemmeside for Allround-NM 2011 og 5 000m damer/10 000m herrer Enkeltdistanse-NM 2011 på Oslo Skøiteklub's nettsider
- (en) Enkeltdistanse-NM på skøyter 2011, Senior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Enkeltdistanse-NM på skøyter 2011, Senior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Resultater på SpeedskatingResults.com
Autoritetsdata