Wielersport op de Gemenebestspelen 2018
Wielersport is een van de sporten die beoefend werd op de Gemenebestspelen 2018. Het wielertoernooi vond plaats van 5 tot en met 14 april in het Anna Meares Velodrome (baan), Elanora / Currumbin Valley (weg) en Nerang National Park (mountainbike).
Medailles
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Baan | ||||||
Sprint | NZL | Sam Webster | SCO | Jack Carlin | AUS | Jacob Schmid |
Keirin | AUS | Matthew Glaetzer | WAL | Lewis Oliva | NZL | Edward Dawkins |
1 km tijdrit | AUS | Matthew Glaetzer | NZL | Edward Dawkins | SCO | Callum Skinner |
Teamsprint | NZL | Ethan Mitchell Sam Webster Edward Dawkins | ENG | Ryan Owens Joseph Truman Philip Hindes | AUS | Nathan Hart Jacob Schmid Patrick Constable Matthew Glaetzer |
Individuele achtervolging | ENG | Charlie Tanfield | SCO | John Archibald | NZL | Dylan Kennett |
Puntenkoers | SCO | Mark Stewart | NZL | Campbell Stewart | ENG | Ethan Hayter |
Scratch | AUS | Sam Welsford | NZL | Campbell Stewart | ENG | Christopher Latham |
Ploegenachtervolging | AUS | Alex Porter Sam Welsford Leigh Howard Kelland O'Brien Jordan Kerby | ENG | Oliver Wood Kian Emadi Charlie Tanfield Ethan Hayter | CAN | Michael Foley Jay Lamoureux Derek Gee Aidan Caves Adam Jamieson |
Mountainbike | ||||||
Cross country | NZL | Samuel Gaze | NZL | Anton Cooper | RSA | Alan Hatherly |
Weg | ||||||
Wegwedstrijd | AUS | Steele Von Hoff | WAL | Jonathan Mould | RSA | Clint Hendricks |
Individuele tijdrit | AUS | Cameron Meyer | ENG | Harry Tanfield | NZL | Hamish Bond |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Baan | ||||||
Sprint | AUS | Stephanie Morton | NZL | Natasha Hansen | AUS | Kaarle McCulloch |
Keirin | AUS | Stephanie Morton | AUS | Kaarle McCulloch | NZL | Natasha Hansen |
500m tijdrit | AUS | Kaarle McCulloch | AUS | Stephanie Morton | NZL | Emma Cumming |
Teamsprint | AUS | Kaarle McCulloch Stephanie Morton | NZL | Natasha Hansen Emma Cumming | ENG | Lauren Bate Katy Marchant |
Individuele achtervolging | SCO | Katie Archibald | AUS | Rebecca Wiasak | AUS | Annette Edmondson |
Puntenkoers | WAL | Elinor Barker | SCO | Katie Archibald | SCO | Neah Evans |
Scratch | AUS | Amy Cure | SCO | Neah Evans | ENG | Emily Kay |
Ploegenachtervolging | AUS | Alexandra Manly Annette Edmondson Ashlee Ankudinoff Amy Cure | NZL | Kirstie James Rushlee Buchanan Racquel Sheath Bryony Botha | CAN | Allison Beveridge Annie Foreman-Mackey Ariane Bonhomme Stephanie Roorda |
Mountainbike | ||||||
Cross country | ENG | Annie Last | ENG | Evie Richards | CAN | Haley Smith |
Weg | ||||||
Wegwedstrijd | AUS | Chloe Hosking | NZL | Georgia Williams | WAL | Dani Rowe |
Individuele tijdrit | AUS | Katrin Garfoot | NZL | Linda Villumsen | ENG | Hayley Simmonds |
Onderdelen voor gehandicapten
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | ||||||
Sprint tandem B | SCO | Neil Fachie Matt Rotherham (piloot) | WAL | James Ball Peter Mitchell (piloot) | AUS | Brad Henderson Tom Clarke (piloot) |
1 kilometer tijdrit tandem B | SCO | Neil Fachie Matt Rotherham (piloot) | WAL | James Ball Peter Mitchell (piloot) | AUS | Brad Henderson Tom Clarke (piloot) |
Vrouwen | ||||||
Sprint tandem B | ENG | Sophie Thornhill Helen Scott (piloot) | Alleen goud uitgereikt | |||
1 kilometer tijdrit tandem B | ENG | Sophie Thornhill Helen Scott (piloot) | Alleen goud uitgereikt |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Australië | 14 | 3 | 6 | 23 |
2 | Engeland | 4 | 4 | 5 | 13 |
3 | Schotland | 4 | 4 | 2 | 10 |
4 | Nieuw-Zeeland | 3 | 9 | 5 | 17 |
5 | Wales | 1 | 4 | 1 | 6 |
6 | Canada | 0 | 0 | 3 | 3 |
7 | Zuid-Afrika | 0 | 0 | 2 | 2 |
Totaal | 26 | 24 | 24 | 74 |
Externe links
- (en) Officiële website van de Gemenebestspelen 2018