Europese kampioenschappen indooratletiek
De Europese kampioenschappen indooratletiek werden voor het eerst georganiseerd in 1970, ter vervanging van de Europese indooratletiekspelen die georganiseerd werden van 1966 tot en met 1969. Het toernooi werd tot en met 1990 jaarlijks gehouden, daarna veranderde het in een twee-jaarlijks evenement. Na de editie van 2002 zat er eenmalig drie jaar tussen twee kampioenschappen, vanaf 2005 wordt het toernooi georganiseerd in de oneven jaren.
Lijst van Europese indooratletiekspelen
Jaar | Stad | Accommodatie | Land |
---|---|---|---|
1966 | Dortmund | Westfalenhalle | West-Duitsland |
1967 | Praag | Sportovni hala | Tsjechië |
1968 | Madrid | Palacio de los Deportes | Spanje |
1969 | Belgrado | Palac Lodowy | Joegoslavië |
Lijst van Europese kampioenschappen indooratletiek
Jaar | Stad | Accommodatie | Land |
---|---|---|---|
1970 | Wenen | Stadthalle | Oostenrijk |
1971 | Sofia | Festiwalna | Bulgarije |
1972 | Grenoble | Palais des Sports | Frankrijk |
1973 | Rotterdam | Ahoy | Nederland |
1974 | Göteborg | Scandinavium | Zweden |
1975 | Katowice | Spodek | Polen |
1976 | München | Olympiahalle | West-Duitsland |
1977 | San Sebastian | Estadio Anoeta | Spanje |
1978 | Milaan | Palazzo dello Sport | Italië |
1979 | Wenen | Ferry-Dusika-Halle | Oostenrijk |
1980 | Sindelfingen | Glaspalast | West-Duitsland |
1981 | Grenoble | Palais des Sports | Frankrijk |
1982 | Milaan | Palazzo dello Sport | Italië |
1983 | Boedapest | Sportcsárnok | Hongarije |
1984 | Göteborg | Scandinavium | Zweden |
1985 | Piraeus | Stadio Eirinis kai Philias | Griekenland |
1986 | Madrid | Palacio de los Deportes | Spanje |
1987 | Liévin | Arena Stade Couvert | Frankrijk |
1988 | Boedapest | Sportcsárnok | Hongarije |
1989 | Den Haag | Houtrusthallen | Nederland |
1990 | Glasgow | Kelvin Hall Arena | Verenigd Koninkrijk |
1992 | Genua | Palasport | Italië |
1994 | Parijs | Parijs-Bercy | Frankrijk |
1996 | Stockholm | Globen Arena | Zweden |
1998 | Valencia | Palau Velódrom Lluís Puig | Spanje |
2000 | Gent | Topsporthal Vlaanderen | België |
2002 | Wenen | Ferry-Dusika-Halle | Oostenrijk |
2005 | Madrid | Palacio de los Deportes | Spanje |
2007 | Birmingham | National Indoor Arena | Verenigd Koninkrijk |
2009 | Turijn | Oval Lingotto | Italië |
2011 | Parijs | Parijs-Bercy | Frankrijk |
2013 | Göteborg | Scandinavium | Zweden |
2015 | Praag | O2 Arena | Tsjechië |
2017 | Belgrado | Kombank Arena | Servië |
2019 | Glasgow | Commonwealth Arena | Verenigd Koninkrijk |
2021 | Toruń | Arena Toruń | Polen |
2023 | Istanboel | Ataköy Atletizm Salonu | Turkije |
2025 | Apeldoorn | Omnisport Apeldoorn | Nederland |
Kampioenschapsrecords
Mannen
Onderdeel | Record | Atleet | Land | Plaats | Datum | Jaar |
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | 6,42 | Dwain Chambers | GBR | Turijn | 8 maart | 2009 |
200 m * | 20,36 | Bruno Marie-Rose | FRA | Liévin | 22 februari | 1987 |
400 m | 45,05 | Karsten Warholm | NOR | Glasgow | 2 maart | 2019 |
800 m | 1.44,78 | Pawel Czapiewski | POL | Wenen | 3 maart | 2002 |
1500 m | 3.33,95 | Jakob Ingebrigtsen | NOR | Istanbul | 3 maart | 2023 |
3000 m | 7.38,42 | Ali Kaya | TUR | Praag | 12 maart | 2015 |
60 m horden | 7,39 | Colin Jackson | GBR | Parijs | 12 maart | 1994 |
Hoogspringen | 2,40 m | Stefan Holm | SWE | Madrid | 6 maart | 2005 |
Polsstokhoogspringen | 6,05 m | Armand Duplantis | SWE | Toruń | 7 maart | 2021 |
Verspringen | 8,71 m | Sebastian Bayer | GER | Turijn | 8 maart | 2009 |
Hink-stap-springen | 17,92 m | Teddy Tamgho | FRA | Parijs | 6 maart | 2011 |
Kogelstoten | 22,19 m | Ulf Timmermann | GDR | Liévin | 21 februari | 1987 |
Zevenkamp | 6479 p | Kevin Mayer | FRA | Belgrado | 4-5 maart | 2017 |
5 km snelwandelen * | 18.19,97 | Giovanni De Benedictis | ITA | Genua | 28 februari | 1992 |
4 x 400 m | 3.02,87 | Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kevin Borlée | BEL | Praag | 8 maart | 2015 |
- * Onderdelen niet meer op het programma
Vrouwen
Onderdeel | Record | Atleet | Land | Plaats | Datum | Jaar |
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | 7,00 | Nelli Cooman | NED | Madrid | 23 februari | 1986 |
Mujinga Kambundji | SUI | Istanbul | 3 maart | 2023 | ||
200 m * | 22,39 | Marita Koch | GDR | Boedapest | 5 maart | 1983 |
400 m | 49,59 | Jarmila Kratochvílová | TCH | Milaan | 7 maart | 1982 |
800 m | 1.55,82 | Jolanda Ceplak | SLO | Wenen | 3 maart | 2002 |
1500 m | 4.02,39 | Laura Muir | GBR | Belgrado | 4 Maart | 2017 |
3000 m | 8.30,61 | Laura Muir | GBR | Glasgow | 1 maart | 2019 |
60 m horden | 7,74 | Ludmila Narozhilenko | URS | Glasgow | 4 maart | 1990 |
Hoogspringen | 2,05 m | Tia Hellebaut | BEL | Birmingham | 3 maart | 2007 |
Polsstokhoogspringen | 4,90 m | Jelena Isinbajeva | RUS | Madrid | 6 maart | 2005 |
Verspringen | 7,30 m | Heike Drechsler | GDR | Budapest | 5 maart | 1988 |
Hink-stap-springen | 15,16 m | Ashia Hansen | GBR | Valencia | 28 februari | 1998 |
Kogelstoten | 21,46 m | Helena Fibingerová | TCH | San Sebastián | 13 maart | 1977 |
Vijfkamp | 5055 | Nafissatou Thiam | BEL | Istanbul | 3 maart | 2023 |
3 km snelwandelen * | 11:49.99 | Alina Ivanova | GOS | Genua | 29 februari | 1992 |
4 x 400 m | 3.25,66 | Lieke Klaver Eveline Saalberg Cathelijn Peeters Femke Bol | NED | Istanbul | 5 maart | 2023 |
- * Onderdelen niet meer op het programma