Europees kampioenschap volleybal vrouwen 2019
Europees kampioenschap volleybal vrouwen 2019 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastlanden | Frankrijk, Slovenië, België, Nederland | ||||||
Organisator | CEV | ||||||
Editie | 31 | ||||||
Datum | 23 augustus - 8 september 2019 | ||||||
Teams | 24 | ||||||
Hallen | 4 (in 4 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Servië (3e titel) | ||||||
Tweede plaats | Turkije | ||||||
Derde plaats | Italië | ||||||
Vierde plaats | Polen | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 76 | ||||||
Toeschouwers | 234.316 (3.083 per wedstrijd) | ||||||
Beste speler | Tijana Bošković | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het Europees kampioenschap volleybal vrouwen 2019 wordt van 23 augustus tot en met 8 september 2019 georganiseerd door Turkije, Slowakije, Polen en Hongarije.[1]
Opzet
De top-8 van het vorige EK plaatste zich rechtstreeks voor het toernooi. De vier gastlanden zijn automatisch gekwalificeerd. Daar komen nog twaalf landen bij die zich via kwalificatietoernooien voor dit EK kwalificeren. In de eerste ronde worden de vierentwintig deelnemende ploegen onderverdeeld in vier groepen van zes.
Gekwalificeerde teams
Gastlanden | Via EK 2017 | Groepswinnaars | Nummers 2 |
---|---|---|---|
Turkije Slowakije Polen Hongarije | Servië Nederland Azerbeidzjan Italië Rusland Wit-Rusland Duitsland Bulgarije | België (winnaar groep A) Kroatië (winnaar groep B) Griekenland (winnaar groep C) Frankrijk (winnaar groep D) Estland (winnaar groep E) Spanje (winnaar groep F) | Slovenië Zwitserland Oekraïne Portugal Finland Roemenië |
Groepsfase
Groep A
Alle wedstrijden worden gespeeld in de Ankara Sporthal te Ankara (Turkije).
# | Team | Wedstrijden | Sets | Punten | Opmerking | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | V | Ptn | G | V | SR | G | V | PR | |||
1 | Servië | 5 | 0 | 15 | 15 | 3 | 5,000 | 431 | 358 | 1.204 | Naar Kampioenschapsronde |
2 | Turkije | 4 | 1 | 11 | 13 | 6 | 2,167 | 440 | 373 | 1.180 | |
3 | Bulgarije | 2 | 3 | 7 | 10 | 9 | 1,111 | 405 | 393 | 1.031 | |
4 | Griekenland | 2 | 3 | 6 | 6 | 10 | 0,600 | 330 | 374 | 0.882 | |
5 | Finland | 1 | 4 | 4 | 6 | 13 | 0,462 | 394 | 428 | 0.921 | |
6 | Frankrijk | 1 | 4 | 2 | 5 | 14 | 0,357 | 363 | 437 | 0.831 |
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 aug | 14:30 (UTC+3) | Frankrijk | 3–2 | Bulgarije | 25–20 | 13–25 | 25–15 | 19–25 | 15–13 | 97–98 | Verslag |
23 aug | 17:00 (UTC+3) | Servië | 3–0 | Finland | 25–17 | 25–15 | 25–17 | 75–49 | Verslag | ||
23 aug | 20:00 (UTC+3) | Turkije | 3–0 | Griekenland | 25–21 | 25–18 | 25–8 | 75–47 | Verslag | ||
24 aug | 17:00 (UTC+3) | Frankrijk | 0–3 | Griekenland | 12–25 | 21–25 | 21–25 | 54–75 | Verslag | ||
24 aug | 19:30 (UTC+3) | Finland | 2–3 | Turkije | 24–26 | 15–25 | 25–20 | 25–21 | 10–15 | 99–107 | Verslag |
25 aug | 17:00 (UTC+3) | Bulgarije | 1–3 | Servië | 25–16 | 21–25 | 20–25 | 16–25 | 82–91 | Verslag | |
25 aug | 19:30 (UTC+3) | Griekenland | 3–1 | Finland | 26–24 | 15–25 | 25–21 | 27–25 | 93–95 | Verslag | |
26 aug | 17:00 (UTC+3) | Frankrijk | 1–3 | Servië | 19–25 | 13–25 | 25–17 | 23–25 | 80–92 | Verslag | |
26 aug | 19:30 (UTC+3) | Turkije | 3–1 | Bulgarije | 25–21 | 25–11 | 20–25 | 25–18 | 95–75 | Verslag | |
27 aug | 17:00 (UTC+3) | Finland | 3–1 | Frankrijk | 25–21 | 25–14 | 22–25 | 25–18 | 97–78 | Verslag | |
27 aug | 19:30 (UTC+3) | Griekenland | 0–3 | Bulgarije | 22–25 | 17–25 | 17–25 | 56–75 | Verslag | ||
28 aug | 17:00 (UTC+3) | Servië | 3–0 | Griekenland | 25–21 | 25–17 | 25–21 | 75–59 | Verslag | ||
28 aug | 19:30 (UTC+3) | Frankrijk | 0–3 | Turkije | 19–25 | 19–25 | 16–25 | 54–75 | Verslag | ||
29 aug | 17:00 (UTC+3) | Bulgarije | 3–0 | Finland | 25–14 | 25–21 | 25–19 | 75–54 | Verslag | ||
29 aug | 19:30 (UTC+3) | Turkije | 1–3 | Servië | 25–23 | 19–25 | 22–25 | 22–25 | 88–98 | Verslag |
Groep B
Alle wedstrijden worden gespeeld in de Atlas Arena te Łódź (Polen).
# | Team | Wedstrijden | Sets | Punten | Opmerking | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | V | Ptn | G | V | SR | G | V | PR | |||
1 | Italië | 4 | 1 | 13 | 14 | 3 | 4,667 | 399 | 295 | 1.353 | Naar Kampioenschapsronde |
2 | Polen | 4 | 1 | 12 | 14 | 6 | 2,333 | 453 | 377 | 1.202 | |
3 | België | 4 | 1 | 11 | 12 | 6 | 2,000 | 420 | 361 | 1.163 | |
4 | Slovenië | 2 | 3 | 5 | 6 | 11 | 0,545 | 341 | 377 | 0.905 | |
5 | Oekraïne | 1 | 4 | 4 | 6 | 12 | 0,500 | 343 | 407 | 0.843 | |
6 | Portugal | 0 | 5 | 0 | 1 | 15 | 0,067 | 260 | 399 | 0.652 |
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 aug | 14:00 (UTC+2) | België | 3–0 | Oekraïne | 25–10 | 25–19 | 25–22 | 75–51 | Verslag | ||
23 aug | 17:30 (UTC+2) | Italië | 3–0 | Portugal | 25–15 | 25–14 | 25–13 | 75–42 | Verslag | ||
23 aug | 20:30 (UTC+2) | Polen | 3–0 | Slovenië | 25–12 | 25–22 | 25–23 | 75–57 | Verslag | ||
24 aug | 18:00 (UTC+2) | België | 3–0 | Slovenië | 25–13 | 25–21 | 25–20 | 75–54 | Verslag | ||
24 aug | 20:30 (UTC+2) | Portugal | 0–3 | Polen | 14–25 | 16–25 | 11–25 | 41–75 | Verslag | ||
25 aug | 18:00 (UTC+2) | Slovenië | 3–0 | Portugal | 25–21 | 25–20 | 25–9 | 75–50 | Verslag | ||
25 aug | 21:00 (UTC+2) | Oekraïne | 0–3 | Italië | 16–25 | 18–25 | 10–25 | 44–75 | Verslag | ||
26 aug | 18:00 (UTC+2) | Italië | 3–0 | België | 25–18 | 25–21 | 25–23 | 75–62 | Verslag | ||
26 aug | 20:30 (UTC+2) | Polen | 3–1 | Oekraïne | 20–25 | 25–11 | 25–22 | 25–15 | 95–73 | Verslag | |
27 aug | 18:00 (UTC+2) | Portugal | 1–3 | België | 13–25 | 26–24 | 20–25 | 11–25 | 70–99 | Verslag | |
27 aug | 21:00 (UTC+2) | Italië | 3–0 | Slovenië | 27–25 | 25–8 | 25–17 | 77–50 | Verslag | ||
28 aug | 17:30 (UTC+2) | België | 3–2 | Polen | 20–25 | 27–25 | 20–25 | 25–21 | 17–15 | 109–111 | Verslag |
28 aug | 20:00 (UTC+2) | Oekraïne | 2–3 | Slovenië | 25–22 | 21–25 | 25–18 | 21–25 | 8–15 | 100–105 | Verslag |
29 aug | 18:00 (UTC+2) | Portugal | 0–3 | Oekraïne | 22–25 | 15–25 | 20–25 | 57–75 | Verslag | ||
29 aug | 20:30 (UTC+2) | Polen | 3–2 | Italië | 25–14 | 19–25 | 13–25 | 25–21 | 15–12 | 97–97 | Verslag |
Groep C
Alle wedstrijden worden gespeeld in de László Papp Boedapest Sport Arena te Boedapest (Hongarije).
# | Team | Wedstrijden | Sets | Punten | Opmerking | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | V | Ptn | G | V | SR | G | V | PR | |||
1 | Nederland | 5 | 0 | 15 | 15 | 0 | 100,000 | 375 | 251 | 1.494 | Naar Kampioenschapsronde |
2 | Azerbeidzjan | 4 | 1 | 10 | 12 | 7 | 1,714 | 426 | 388 | 1.098 | |
3 | Kroatië | 3 | 2 | 10 | 11 | 8 | 1,375 | 443 | 422 | 1.050 | |
4 | Roemenië | 2 | 3 | 6 | 7 | 11 | 0,636 | 386 | 437 | 0.883 | |
5 | Hongarije | 1 | 4 | 3 | 4 | 12 | 0,333 | 348 | 379 | 0.918 | |
6 | Estland | 0 | 5 | 1 | 4 | 15 | 0,267 | 360 | 461 | 0.781 |
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 aug | 15:00 (UTC+2) | Kroatië | 2–3 | Azerbeidzjan | 13–25 | 25–20 | 25–22 | 24–26 | 15–17 | 102–110 | Verslag |
23 aug | 17:30 (UTC+2) | Nederland | 3–0 | Roemenië | 25–21 | 25–18 | 25–9 | 75–48 | Verslag | ||
23 aug | 20:30 (UTC+2) | Hongarije | 3–0 | Estland | 25–15 | 25–17 | 25–15 | 75–47 | Verslag | ||
24 aug | 18:00 (UTC+2) | Estland | 1–3 | Kroatië | 18–25 | 17–25 | 28–26 | 12–25 | 75–101 | Verslag | |
24 aug | 20:30 (UTC+2) | Roemenië | 3–1 | Hongarije | 25–23 | 21–25 | 26–24 | 25–22 | 97–94 | Verslag | |
25 aug | 15:30 (UTC+2) | Azerbeidzjan | 0–3 | Nederland | 15–25 | 23–25 | 23–25 | 61–75 | Verslag | ||
25 aug | 18:00 (UTC+2) | Estland | 1–3 | Roemenië | 23–25 | 32–30 | 19–25 | 21–25 | 95–105 | Verslag | |
26 aug | 18:00 (UTC+2) | Nederland | 3–0 | Kroatië | 25–16 | 25–18 | 25–23 | 75–57 | Verslag | ||
26 aug | 20:30 (UTC+2) | Hongarije | 0–3 | Azerbeidzjan | 21–25 | 15–25 | 22–25 | 58–75 | Verslag | ||
27 aug | 18:00 (UTC+2) | Nederland | 3–0 | Estland | 25–18 | 25–12 | 25–10 | 75–40 | Verslag | ||
27 aug | 20:30 (UTC+2) | Roemenië | 1–3 | Kroatië | 21–25 | 25–23 | 18–25 | 22–25 | 86–98 | Verslag | |
28 aug | 15:30 (UTC+2) | Azerbeidzjan | 3–2 | Estland | 25–20 | 18–25 | 25–22 | 22–25 | 15–11 | 105–103 | Verslag |
28 aug | 18:00 (UTC+2) | Kroatië | 3–0 | Hongarije | 25–20 | 25–23 | 35–33 | 85–76 | Verslag | ||
29 aug | 15:30 (UTC+2) | Roemenië | 0–3 | Azerbeidzjan | 15–25 | 14–25 | 21–25 | 50–75 | Verslag | ||
29 aug | 18:00 (UTC+2) | Hongarije | 0–3 | Nederland | 17–25 | 13–25 | 15–25 | 45–75 | Verslag |
Groep D
Alle wedstrijden worden gespeeld in de Ondrej Nepela Arena te Bratislava (Slowakije).
# | Team | Wedstrijden | Sets | Punten | Opmerking | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | V | Ptn | G | V | SR | G | V | PR | |||
1 | Duitsland | 5 | 0 | 14 | 15 | 4 | 3,750 | 444 | 381 | 1.165 | Naar Kampioenschapsronde |
2 | Rusland | 4 | 1 | 13 | 14 | 3 | 4,667 | 409 | 304 | 1.345 | |
3 | Slowakije | 3 | 2 | 8 | 10 | 8 | 1,250 | 389 | 402 | 0.968 | |
4 | Spanje | 2 | 3 | 5 | 7 | 12 | 0,583 | 415 | 446 | 0.930 | |
5 | Zwitserland | 1 | 4 | 4 | 5 | 13 | 0,385 | 375 | 428 | 0.876 | |
6 | Wit-Rusland | 0 | 5 | 1 | 4 | 15 | 0,267 | 378 | 449 | 0.842 |
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 aug | 14:30 (UTC+2) | Zwitserland | 0–3 | Duitsland | 16–25 | 19–25 | 21–25 | 56–75 | Verslag | ||
23 aug | 17:00 (UTC+2) | Wit-Rusland | 0–3 | Rusland | 24–26 | 16–25 | 22–25 | 62–76 | Verslag | ||
23 aug | 20:00 (UTC+2) | Slowakije | 3–0 | Spanje | 26–24 | 29–27 | 25–18 | 80–69 | Verslag | ||
24 aug | 17:30 (UTC+2) | Duitsland | 3–1 | Spanje | 15–25 | 25–19 | 31–29 | 25–18 | 96–91 | Verslag | |
24 aug | 20:00 (UTC+2) | Zwitserland | 0–3 | Slowakije | 20–25 | 16–25 | 22–25 | 58–75 | Verslag | ||
25 aug | 17:30 (UTC+2) | Spanje | 3–1 | Wit-Rusland | 25–22 | 25–22 | 15–25 | 25–17 | 90–86 | Verslag | |
25 aug | 20:00 (UTC+2) | Rusland | 3–0 | Zwitserland | 28–26 | 25–19 | 25–9 | 78–54 | Verslag | ||
26 aug | 17:30 (UTC+2) | Duitsland | 3–2 | Rusland | 18–25 | 25–21 | 25–23 | 14–25 | 15–11 | 97–105 | Verslag |
26 aug | 20:00 (UTC+2) | Slowakije | 3–2 | Wit-Rusland | 22–25 | 22–25 | 25–17 | 25–18 | 16–14 | 110–99 | Verslag |
27 aug | 17:30 (UTC+2) | Spanje | 3–2 | Zwitserland | 22–25 | 21–25 | 26–24 | 25–22 | 15–13 | 109–109 | Verslag |
27 aug | 20:00 (UTC+2) | Duitsland | 3–1 | Slowakije | 25–22 | 26–28 | 25–18 | 25–21 | 101–89 | Verslag | |
28 aug | 17:30 (UTC+2) | Rusland | 3–0 | Spanje | 25–15 | 25–19 | 25–22 | 75–56 | Verslag | ||
28 aug | 20:00 (UTC+2) | Duitsland | 3–0 | Wit-Rusland | 25–10 | 25–15 | 25–15 | 75–40 | Verslag | ||
29 aug | 15:30 (UTC+2) | Slowakije | 0–3 | Rusland | 14–25 | 9–25 | 12–25 | 35–75 | Verslag | ||
29 aug | 18:00 (UTC+2) | Zwitserland | 3–1 | Wit-Rusland | 19–25 | 25–18 | 29–27 | 25–21 | 98–91 | Verslag |
Kampioenschapsronde
Schema
Laatste 16 | Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||
Ankara | ||||||||||||||
Servië | 3 | |||||||||||||
Ankara | ||||||||||||||
Roemenië | 0 | |||||||||||||
Servië | 3 | |||||||||||||
Boedapest | ||||||||||||||
Bulgarije | 0 | |||||||||||||
Azerbeidzjan | 0 | |||||||||||||
Ankara | ||||||||||||||
Bulgarije | 3 | |||||||||||||
Servië | 3 | |||||||||||||
Bratislava | ||||||||||||||
Italië | 1 | |||||||||||||
Italië | 3 | |||||||||||||
Łódź | ||||||||||||||
Slowakije | 0 | |||||||||||||
Italië | 3 | |||||||||||||
Bratislava | ||||||||||||||
Rusland | 1 | |||||||||||||
Rusland | 3 | |||||||||||||
Ankara | ||||||||||||||
België | 1 | |||||||||||||
Servië | 3 | |||||||||||||
Ankara | ||||||||||||||
Turkije | 2 | |||||||||||||
Turkije | 3 | |||||||||||||
Ankara | ||||||||||||||
Kroatië | 2 | |||||||||||||
Turkije | 3 | |||||||||||||
Boedapest | ||||||||||||||
Nederland | 0 | |||||||||||||
Nederland | 3 | |||||||||||||
Ankara | ||||||||||||||
Griekenland | 0 | |||||||||||||
Turkije | 3 | |||||||||||||
Łódź | ||||||||||||||
Polen | 1 | Kleine finale | ||||||||||||
Polen | 3 | |||||||||||||
Łódź | Ankara | |||||||||||||
Spanje | 0 | |||||||||||||
Polen | 3 | Italië | 3 | |||||||||||
Łódź | ||||||||||||||
Duitsland | 2 | Polen | 0 | |||||||||||
Duitsland | 3 | |||||||||||||
Slovenië | 0 | |||||||||||||
Laatste 16
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 sep | 17:00 (UTC+3) | Servië | 3–0 | Roemenië | 25–20 | 25–17 | 25–23 | 75–60 | Verslag | ||
1 sep | 19:30 (UTC+3) | Turkije | 3–2 | Kroatië | 26–24 | 18–25 | 31–33 | 25–22 | 16–14 | 116–118 | Verslag |
- Atlas Arena te Łódź (Polen)
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 sep | 18:00 (UTC+2) | Duitsland | 3–0 | Slovenië | 25–21 | 25–15 | 25–20 | 75–56 | Verslag | ||
1 sep | 20:30 (UTC+2) | Polen | 3–0 | Spanje | 25–20 | 25–20 | 25–19 | 75–59 | Verslag |
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 sep | 16:00 (UTC+2) | Nederland | 3–0 | Griekenland | 25–21 | 25–23 | 25–12 | 75–56 | Verslag | ||
1 sep | 18:30 (UTC+2) | Azerbeidzjan | 0–3 | Bulgarije | 12–25 | 16–25 | 23–25 | 51–75 | Verslag |
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 sep | 15:30 (UTC+2) | Rusland | 3–1 | België | 25–22 | 25–15 | 21–25 | 25–22 | 96–84 | Verslag | |
1 sep | 18:00 (UTC+2) | Italië | 3–0 | Slowakije | 25–20 | 25–23 | 25–20 | 75–63 | Verslag |
Kwartfinale
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 sep | 17:00 (UTC+3) | Servië | 3–0 | Bulgarije | 25–19 | 25–18 | 28–26 | 78–63 | Verslag | ||
4 sep | 19:30 (UTC+3) | Turkije | 3–0 | Nederland | 25–20 | 25–22 | 25–20 | 75–62 | Verslag |
- Atlas Arena te Łódź (Polen)
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 sep | 18:00 (UTC+2) | Italië | 3–1 | Rusland | 25–27 | 25–22 | 27–25 | 25–21 | 102–95 | Verslag | |
4 sep | 20:30 (UTC+2) | Polen | 3–2 | Duitsland | 22–25 | 25–16 | 25–19 | 17–25 | 15–11 | 104–96 | Verslag |
Halve finale
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 sep | 17:00 (UTC+3) | Servië | 3–1 | Italië | 25–22 | 25–21 | 21–25 | 25–20 | 96–88 | Verslag | |
7 sep | 19:30 (UTC+3) | Turkije | 3–1 | Polen | 25–17 | 25–16 | 14–25 | 25–18 | 89–76 | Verslag |
Kleine finale
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 sep | 17:00 (UTC+3) | Italië | 3–0 | Polen | 25–23 | 25–20 | 26–24 | 76–67 | Verslag |
Finale
Datum | Tijd | Uitslag | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Totaal | Verslag | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 sep | 19:30 (UTC+3) | Servië | 3–2 | Turkije | 21–25 | 25–21 | 25–21 | 22–25 | 15–13 | 108–105 | Verslag |
Zie ook
Externe link
- Officiële website
- Unprecedented half million spectators attend eurovolley 2019 games Euro Volley