Vegyes biatlonváltó a 2018. évi téli olimpiai játékokon
Vegyes biatlonváltó a XXIII. téli olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Alpensia biatlonközpont | ||||||
Dátum | február 20. | ||||||
Versenyzők | 80 résztvevő 20 nemzetből | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Biatlon a 2018. évi téli olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||
Sablon:Biatlon a 2018. évi téli olimpiai játékokon
|
A 2018. évi téli olimpiai játékokon a biatlon vegyes váltó versenyszámát február 20-án rendezték. Az aranyérmet a francia csapat nyerte. A versenyszámban nem vett részt magyar csapat.
Végeredmény
A verseny helyi idő szerint 20:15-kor, magyar idő szerint 12:15-kor kezdődött. Az időeredmények másodpercben értendők.
Helyezés | R | Csapat | Idő | Lövőhiba (F+Á) | Hátrány |
---|---|---|---|---|---|
1 Arany | 7 | Franciaország (FRA) Marie Dorin Habert Anaïs Bescond Simon Desthieux Martin Fourcade | 1:08:34,3 15:51,1 16:46,4 17:58,4 17:58,4 | 0+1 0+3 0+0 0+0 0+1 0+3 0+0 0+0 0+0 0+0 | – |
2 Ezüst | 1 | Norvégia (NOR) Marte Olsbu Tiril Eckhoff Johannes Thingnes Bø Emil Hegle Svendsen | 1:08:55,2 16:16,9 16:55,1 17:24,4 18:18,8 | 0+5 1+6 0+2 0+1 0+2 1+3 0+0 0+1 0+1 0+1 | +20,9 |
3 Bronz | 2 | Olaszország (ITA) Lisa Vittozzi Dorothea Wierer Lukas Hofer Dominik Windisch | 1:09:01,2 15:44,1 16:34,4 18:17,4 18:25,3 | 0+1 0+6 0+0 0+0 0+0 0+3 0+0 0+1 0+1 0+2 | +26,9 |
4. | 3 | Németország (GER) Vanessa Hinz Laura Dahlmeier Erik Lesser Arnd Peiffer | 1:09:01,5 15:46,3 16:02,3 18:14,7 18:58,2 | 0+2 1+5 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 0+1 0+2 1+3 | +27,2 |
5. | 11 | Fehéroroszország (BLR) Nadezhda Skardino Darja Domracsava Sergey Bocharnikov Vladimir Chepelin | 1:09:29,8 16:10,7 16:10,5 18:29,8 18:38,8 | 0+2 0+1 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 | +55,5 |
6. | 8 | Finnország (FIN) Laura Toivanen Kaisa Mäkäräinen Tero Seppälä Olli Hiidensalo | 1:09:38,2 16:46,6 16:01,2 18:30,6 18:19,8 | 0+1 0+2 0+0 0+1 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+0 | +1:03,9 |
7. | 10 | Ukrajna (UKR) Iryna Varvynets Yuliia Dzhima Dmytro Pidruchnyi Artem Pryma | 1:09:46,4 16:18,6 16:29,6 18:22,9 18:35,3 | 0+3 0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 0+1 0+0 0+1 | +1:12,1 |
8. | 13 | Csehország (CZE) Veronika Vítková Markéta Davidová Ondřej Moravec Michal Krčmář | 1:10:13,6 16:07,4 16:54,6 18:24,4 18:47,2 | 0+5 0+3 0+2 0+1 0+3 0+0 0+0 0+1 0+0 0+1 | +1:39,3 |
9. | 6 | Olimpikonok Oroszországból (OAR) Uljana Kajseva Tatyjana Akimova Anton Babikov Matvej Jeliszejev | 1:10:49,1 16:20,9 16:41,9 18:16,9 19:29,4 | 0+6 0+4 0+2 0+1 0+0 0+1 0+1 0+1 0+3 0+1 | +2:14,8 |
10. | 18 | Ausztria (AUT) Lisa Hauser Katharina Innerhofer Simon Eder Julian Eberhard | 1:10:56,3 16:53,8 17:09,9 18:11,5 18:41,1 | 0+6 0+8 0+1 0+3 0+2 0+3 0+1 0+0 0+2 0+2 | +2:22,0 |
11. | 5 | Svédország (SWE) Mona Brorsson Hanna Öberg Jesper Nelin Fredrik Lindström | 1:11:07,5 17:37,5 16:23,7 18:29,5 18:36,8 | 0+2 2+6 0+0 2+3 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+1 | +2:33,2 |
12. | 15 | Kanada (CAN) Rosanna Crawford Julia Ransom Brendan Green Christian Gow | 1:11:11,0 16:18,8 17:14,5 18:57,9 18:39,8 | 0+2 0+7 0+1 0+1 0+0 0+2 0+1 0+2 0+0 0+2 | +2:36,7 |
13. | 9 | Svájc (SUI) Elisa Gasparin Lena Häcki Benjamin Weger Serafin Wiestner | 1:11:31,4 16:48,1 17:21,8 18:02,7 19:18,8 | 1+6 0+7 0+1 0+3 1+3 0+2 0+1 0+0 0+1 0+2 | +2:57,1 |
14. | 12 | Szlovénia (SLO) Urška Poje Anja Eržen Klemen Bauer Jakov Fak | 1:11:55,6 16:55,3 17:59,5 18:05,0 18:55,8 | 0+0 1+7 0+0 0+2 0+0 1+3 0+0 0+0 0+0 0+2 | +3:21,3 |
15. | 19 | Egyesült Államok (USA) Susan Dunklee Joanne Reid Timothy Burke Lowell Bailey | 1:12:05,4 16:07,9 18:50,7 18:29,1 18:37,7 | 0+3 3+6 0+2 0+0 0+0 3+3 0+0 0+3 0+1 0+0 | +3:31,1 |
16. | 14 | Lengyelország (POL) Magdalena Gwizdoń Kamila Żuk Andrzej Nędza-Kubiniec Grzegorz Guzik | 1:12:17,9 16:10,0 16:38,8 19:39,3 19:49,8 | 0+4 0+4 0+1 0+0 0+0 0+2 0+0 0+1 0+3 0+1 | +3:43,6 |
17. | 16 | Bulgária (BUL) Emilia Yordanova Daniela Kadeva Krasimir Anev Vladimir Iliev | 1:12:31,7 16:49,9 17:46,0 18:56,2 18:59,6 | 0+7 0+4 0+1 0+0 0+2 0+1 0+1 0+3 0+3 0+0 | +3:57,4 |
18. | 20 | Kazahsztán (KAZ) Galina Vishnevskaya Alina Raikova Roman Yeremin Maxim Braun | 1:14:13,7 16:09,1 17:39,5 20:12,0 20:13,1 | 3+4 0+3 0+0 0+1 0+0 0+1 3+3 0+0 0+1 0+1 | +5:39,4 |
19. | 17 | Litvánia (LTU) Natalija Kočergina Diana Rasimovičiūtė Tomas Kaukėnas Vytautas Strolia | körhátrány 18:16,3 körhátrány 0 0 | 0+4 1+3 0+2 1+3 0+2 0+0 0 0 | |
20. | 4 | Szlovákia (SVK) Paulína Fialková Anastasiya Kuzmina Matej Kazár Martin Otčenáš | körhátrány 21:33,9 körhátrány 0 0 | 4+6 1+4 4+3 1+3 0+3 0+1 0 0 |
Források
- Biathlon 2x6km Women 2x7.5km Men Mixed Relay Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 2 × 6 kilometres and 2 × 7.5 kilometres Relay, Mixed (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap