2017–2018-as Európa-liga (selejtezők)
Bővebben: 2017–2018-as Európa-liga |
A 2017–2018-as Európa-liga selejtezőit négy fordulóban bonyolították le 2017. június 29. és augusztus 24. között.[1] A rájátszás párosításainak győztesei jutottak be a 2017–2018-as Európa-liga csoportkörébe.
Fordulók és időpontok
Forduló | Sorsolás dátuma | 1. mérkőzés | 2. mérkőzés |
---|---|---|---|
1. forduló | 2017. június 19. | 2017. június 29. | 2017. július 6. |
2. forduló | 2017. július 13. | 2017. július 20. | |
3. forduló | 2017. július 14. | 2017. július 27. | 2017. augusztus 3. |
Rájátszás | 2017. augusztus 4. | 2017. augusztus 17. | 2017. augusztus 24. |
1. selejtezőkör
1. selejtezőkör, kiemelés
Az 1. selejtezőkörben 100 csapat vett részt. A sorsoláskor a csapatok aktuális UEFA-együtthatója alapján sorba rendezték a résztvevőket, földrajzi elhelyezkedésük alapján 10 csoportba sorolták, majd a csoportokon belül minden kiemelthez egy-egy kiemelés nélkülit párosítottak. A csapatok utáni sorszámot az UEFA határozta meg a sorsolás előtt. A sorsoláskor sorszámokat sorsoltak, a számokhoz tartozó csapatok kerültek párosításra. A kisorsolt párosítások: 2–9, 8–3, 5–7, 4–6, 1–10.
1. csoport | 2. csoport | 3. csoport | |||
---|---|---|---|---|---|
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
Makkabi Tel-Aviv (2) | Skendija 79 (6) | Lech Poznań (1) | Differdange 03 (7) | Vojvodina (5) | MFK Ružomberok (8) |
4. csoport | 5. csoport | 6. csoport | |||
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
Videoton (1) | NK Široki Brijeg (9) | AÉ Lemeszú (1) | Zeta (6) | Skënderbeu Korçë (1) | Lincoln Red Imps (6) |
7. csoport | 8. csoport | 9. csoport | |||
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
FC Midtjylland (4) | Flora Tallinn (7) | Dinama Minszk (4) | Shamrock Rovers (10) | HJK (3) | FK Jelgava (6) |
10. csoport | |||||
Kiemelt | Nem kiemelt | ||||
AIK (1) | SJK (8) |
1. selejtezőkör, párosítások
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Makkabi Tel-Aviv | 5–0 | KF Tirana | 2–0 | 3–0 |
Mladost Lučani | 0–5 | İnter Bakı | 0–3 | 0–2 |
Sirak | 2–4 | Gorica | 0–2 | 2–2 |
Skendija 79 | 7–0[s1 1] | Dacia Chișinău | 3–0 | 4–0 |
AS Trenčín | 8–1 | Torpedo Kutaiszi | 5–1 | 3–0 |
Kajrat Almati | 8–1 | Atlantas | 6–0 | 2–1 |
Csihura Szacshere | 1–2 | Rheindorf Altach | 0–1 | 1–1 |
Zira | 4–1 | Differdange 03 | 2–0 | 2–1 |
Levszki Szofija | 3–1 | Sutjeska Nikšić | 3–1 | 0–0 |
Lech Poznań | 7–0 | Peliszter | 4–0 | 3–0 |
Bétár Jerusálajim | 7–3 | Vasas | 4–3 | 3–0 |
Fola Esch | 3–2 | Milsami Orhei | 2–1 | 1–1 |
Vojvodina | 2–3 | MFK Ružomberok | 2–1 | 0–2 |
Jertisz Pavlodar | 3–0 | Dunav Ruse | 1–0 | 2–0 |
Mladost Podgorica | 4–0 | Gandzaszar | 1–0 | 3–0 |
NK Široki Brijeg | 2–0[s1 1] | Ordabaszi | 2–0 | 0–0 |
Partizani Tirana | 1–4 | Botev Plovdiv | 1–3 | 0–1 |
Pjunik | 1–9[s1 1] | Slovan Bratislava | 1–4 | 0–5 |
Dinamo Batumi | 0–5[s1 1] | Jagiellonia Białystok | 0–1 | 0–4 |
Videoton | 5–3 | Balzan FC | 2–0 | 3–3 |
Crvena zvezda | 6–3 | Floriana FC | 3–0 | 3–3 |
UE Santa Coloma | 0–6 | NK Osijek | 0–2 | 0–4 |
Tre Penne | 0–7[s1 1] | Rabotnicski | 0–1 | 0–6 |
Željezničar Sarajevo | 3–2 | Zeta | 1–0 | 2–2 |
St. Joseph’s FC | 0–10[s1 1] | AÉ Lemeszú | 0–4 | 0–6 |
Valletta FC | 3–0 | Folgore | 2–0 | 1–0 |
Zaria Bălți | 3–3 (t. 6–5) | FK Sarajevo | 2–1 | 1–2 (h.u.) |
Rangers | 1–2 | Progrès Niederkorn | 1–0 | 0–2 |
AÉK Lárnakasz | 6–1 | Lincoln Red Imps | 5–0 | 1–1 |
Skënderbeu Korçë | 6–0 | Sant Julià | 1–0 | 5–0 |
FK Ventspils | 0–1 | Valur | 0–0 | 0–1 |
Bala Town FC | 1–5 | FC Vaduz | 1–2 | 0–3 |
NK Domžale | 5–2 | Flora Tallinn | 2–0 | 3–2 |
FC Midtjylland | 10–2 | Derry City | 6–1 | 4–1 |
FK Haugesund | 7–0 | Coleraine FC | 7–0 | 0–0 |
St. Johnstone | 1–3 | FK Trakai | 1–2 | 0–1 |
VPS | 2–0 | Olimpija Ljubljana | 1–0 | 1–0 |
Crusaders | 3–3 (i.g.) | Liepājas Metalurgs | 3–1 | 0–2 |
Dinama Minszk | 4–1 | NSÍ Runavík | 2–1 | 2–0 |
Stjarnan | 0–2 | Shamrock Rovers | 0–1 | 0–1 |
Odd | 5–0 | Ballymena United | 3–0 | 2–0 |
Connah’s Quay Nomads | 1–3 | HJK | 1–0 | 0–3 |
Nõmme Kalju | 4–2 | B36 Tórshavn | 2–1 | 2–1 |
Ferencváros | 3–0 | FK Jelgava | 2–0 | 1–0 |
IFK Norrköping | 6–0 | FK Pristina | 5–0 | 1–0 |
Sahcjor Szalihorszk | 1–2 | Sūduva Marijampolė | 0–0 | 1–2 |
KR | 2–0[s1 1] | SJK | 0–0 | 2–0 |
FC Levadia | 2–6 | Cork City | 0–2 | 2–4 |
Lyngby BK | 4–0 | Bangor City | 1–0 | 3–0 |
KÍ | 0–5[s1 1] | AIK | 0–0 | 0–5 |
- ↑ a b c d e f g h A sorsoláshoz képest a pályaválasztói jogot felcserélték.
1. selejtezőkör, mérkőzések
2017. július 6. 17:00 |
KF Tirana | 0–3 | Makkabi Tel-Aviv |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Schoenfeld 50' Yitzhaki 80' Rikan 86' |
2017. június 29. 20:30 |
Mladost Lučani | 0–3 | İnter Bakı |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Scarlatache 23' 41' R. Aliyev 75' |
Mladost Stadium, Lučani Játékvezető: Aleksei Matyunin (orosz) |
2017. július 6. 20:30 |
Gorica | 2–2 | Sirak |
---|---|---|
Prljević 13' (öngól) Osuji 90+2' | (1–1) Jegyzőkönyv | Kaba 34' Bichakhchyan 56' |
2017. június 29. 18:00 |
Skendija 79 | 3–0 | Dacia Chișinău |
---|---|---|
Ibraimi 7' (11-esből) Radeski 11' 75' | (2–0) Jegyzőkönyv |
Mladost Stadium, Sztrumica Játékvezető: Krzysztof Jakubik (lengyel) |
2017. július 6. 16:00 |
Dacia Chișinău | 0–4 | Skendija 79 |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Alimi 32' Júnior 44' Zejnullahi 81' Hasani 89' (11-esből) |
2017. június 29. 17:20 |
AS Trenčín | 5–1 | Torpedo Kutaiszi |
---|---|---|
Mance 36' 40' Čataković 75' Paur 81' Beridze 87' | (2–1) Jegyzőkönyv | Guruli 10' |
2017. június 29. 16:45 |
Kajrat Almati | 6–0 | Atlantas |
---|---|---|
Gohou 21' 50' (11-esből) Arsavin 26' (11-esből) 42' Iličević 30' 73' | (4–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 18:00 |
Atlantas | 1–2 | Kajrat Almati |
---|---|---|
Ciofu 12' | (1–2) Jegyzőkönyv | Iličević 35' (11-esből) Gohou 39' |
2017. július 6. 19:00 |
Rheindorf Altach | 1–1 | Csihura Szacshere |
---|---|---|
Nutz 29' | (1–0) Jegyzőkönyv | Tatanashvili 57' |
2017. június 29. 19:00 |
Levszki Szofija | 3–1 | Sutjeska Nikšić |
---|---|---|
Mapuku 1' 21' Procházka 45+1' | (3–0) Jegyzőkönyv | Marković 79' |
2017. június 29. 20:45 |
Lech Poznań | 4–0 | Peliszter |
---|---|---|
Nielsen 28' (11-esből) Šitum 30' 57' Majewski 38' | (3–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 19:00 |
Peliszter | 0–3 | Lech Poznań |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Trałka 39' Jevtić 66' Jóźwiak 77' |
Stadion Mladost, Sztrumica Játékvezető: François Letexier (francia) |
2017. június 29. 18:45 |
Bétár Jerusálajim | 4–3 | Vasas |
---|---|---|
Georginho 19' Benájún 88' Vered 90+1' Sabo 90+2' | (1–2) Jegyzőkönyv | Pavlov 36' 43' Kulcsár 52' |
2017. június 29. 19:30 |
Fola Esch | 2–1 | Milsami Orhei |
---|---|---|
Dallevedove 4' Hadji 80' | (1–0) Jegyzőkönyv | Plătică 81' |
2017. július 6. 19:00 |
MFK Ružomberok | 2–0 | Vojvodina |
---|---|---|
Kovačević 67' (öngól) J. Maslo 87' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2017. június 29. 16:00 |
Jertisz Pavlodar | 1–0 | Dunav Ruse |
---|---|---|
Bugaev 5' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Tsentralniy Stadium, Pavlodar Játékvezető: Arnold Hunter (északír) |
2017. július 6. 18:00 |
Gandzaszar | 0–3 | Mladost Podgorica |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Petrović 68' Kaluđerović 90+2' Raičević 90+4' |
2017. június 29. 20:30 |
NK Široki Brijeg | 2–0 | Ordabaszi |
---|---|---|
Krstanović 37' (11-esből) 45+1' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. június 29. 17:00 |
Partizani Tirana | 1–3 | Botev Plovdiv |
---|---|---|
Sukaj 5' | (1–1) Jegyzőkönyv | Kossoko 27' 88' Nedelev 62' |
2017. június 29. 17:00 |
Pjunik | 1–4 | Slovan Bratislava |
---|---|---|
Avetisyan 7' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Hološko 22' 68' Savićević 62' Shakhnazaryan 75' (öngól) |
2017. július 6. 19:00 |
Slovan Bratislava | 5–0 | Pjunik |
---|---|---|
Mareš 10' 23' 64' De Kamps 62' Sekulić 66' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 20:30 |
Jagiellonia Białystok | 4–0 | Dinamo Batumi |
---|---|---|
Tomelin 58' Černych 81' Runje 88' Sekulski 90+3' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 4. 17:45 |
Balzan FC | 3–3 | Videoton |
---|---|---|
Kaljević 3' 86' (11-esből) Effiong 56' | (1–2) Jegyzőkönyv | Juhász 15' Šćepović 23' Géresi 80' |
Hibernians Stadium, Paola Játékvezető: Filip Glova (szlovák) |
2017. június 29. 20:30 |
Crvena zvezda | 3–0 | Floriana FC |
---|---|---|
Boakye 45+5' (11-esből) Srnić 78' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 20:30 |
Floriana FC | 3–3 | Crvena zvezda |
---|---|---|
Pisani 45+3' (11-esből) Vella 78' Varela 84' | (1–1) Jegyzőkönyv | Boakye 13' 70' Milijaš 76' |
Hibernians Stadium, Paola Játékvezető: Georgios Kyzas (görög) |
2017. július 6. 20:45 |
NK Osijek | 4–0 | UE Santa Coloma |
---|---|---|
Ejupi 8' Barišić 40' (11-esből) Bočkaj 56' 62' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 17:30 |
Rabotnicski | 6–0 | Tre Penne |
---|---|---|
Sahiti 28' Najdenov 43' 59' Markoski 71' Velinov 82' 83' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 20:30 |
Zeta | 2–2 | Željezničar Sarajevo |
---|---|---|
Kukuličić 29' Krštović 76' | (1–1) Jegyzőkönyv | Zakarić 32' Lendrić 61' |
2017. június 29. 20:45 |
St. Joseph’s FC | 0–4 | AÉ Lemeszú |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Arruabarrena 4' Mesca 51' Lafrance 64' 72' |
2017. július 6. 16:00 |
AÉ Lemeszú | 6–0 | St. Joseph’s FC |
---|---|---|
Avraam 2' Elia 37' 45+6' Benítez 52' Kyriakou 90' Mavrou 90+2' | (3–0) Jegyzőkönyv |
2017. június 29. 20:45 |
Valletta FC | 2–0 | Folgore |
---|---|---|
Borg 42' Velasco 48' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Hibernians Stadium, Paola Játékvezető: Denis Scherbakov (fehérorosz) |
2017. június 29. 19:00 |
Zaria Bălți | 2–1 | FK Sarajevo |
---|---|---|
Zahynaylov 7' Gómez 33' | (2–0) Jegyzőkönyv | Mihojević 74' |
2017. július 6. 20:00 |
FK Sarajevo | 2–1 (h. u.) | Zaria Bălți |
---|---|---|
Hebibović 13' Kadušić 35' (11-esből) | (2–0, 2–1, 2–1) Jegyzőkönyv | Mihojević 60' (öngól) |
Büntetőpárbaj | ||
Hodžić Ivetić Mihojević Bekić Sarić Anđušić Kuzmanović | 5–6 | Slinkin Suvorov Golovatenco Zahynaylov Yermak Mihaliov Focșa |
2017. június 29. 19:00 |
AÉK Lárnakasz | 5–0 | Lincoln Red Imps |
---|---|---|
Florian 22' 68' Joan Tomàs 52' 65' Tričkovski 77' (11-esből) | (1–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 22:00 |
Lincoln Red Imps | 1–1 | AÉK Lárnakasz |
---|---|---|
Bardon 42' | (1–0) Jegyzőkönyv | Jorge 78' (11-esből) |
2017. július 6. 20:30 |
Sant Julià | 0–5 | Skënderbeu Korçë |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Vujović 2' Adeniyi 38' Latifi 79' 90+3' Vangjeli 90+1' |
2017. június 29. 20:00 |
Bala Town FC | 1–2 | FC Vaduz |
---|---|---|
Venables 61' | (0–2) Jegyzőkönyv | Zárate 21' Brunner 29' |
Belle Vue, Rhyl Játékvezető: Alain Durieux (luxemburgi) |
2017. július 6. 18:00 |
Flora Tallinn | 2–3 | NK Domžale |
---|---|---|
Beglarisvili 2' Ainsalu 22' | (2–1) Jegyzőkönyv | Firer 40' Ibričić 86' (11-esből) Balkovec 89' |
2017. június 29. 20:00 |
FC Midtjylland | 6–1 | Derry City |
---|---|---|
Dal Hende 4' Riis 15' J. Poulsen 44' (11-esből) Kroon 59' 61' Kraev 84' | (3–0) Jegyzőkönyv | Curtis 66' |
2017. július 6. 20:45 |
Derry City | 1–4 | FC Midtjylland |
---|---|---|
McEneff 41' | (1–2) Jegyzőkönyv | Onuachu 7' 38' 69' Wikheim 59' |
2017. június 29. 19:00 |
FK Haugesund | 7–0 | Coleraine FC |
---|---|---|
Tronstad 8' Abdi 33' Hajradinović 42' Ikedi 49' Ibrahim 52' Huseklepp 61' Buduson 71' | (3–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 20:45 |
Coleraine FC | 0–0 | FK Haugesund |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
The Showgrounds, Coleraine Játékvezető: Carlos Xistra (portugál) |
2017. június 29. 20:45 |
St. Johnstone | 1–2 | FK Trakai |
---|---|---|
Shaughnessy 32' | (1–2) Jegyzőkönyv | Maksimov 14' Šilėnas 36' |
2017. június 29. 20:45 |
Crusaders | 3–1 | Liepājas Metalurgs |
---|---|---|
Lowry 28' Carvill 35' Owens 55' | (2–0) Jegyzőkönyv | Karašausks 61' |
2017. július 6. 18:45 |
Liepājas Metalurgs | 2–0 | Crusaders |
---|---|---|
Eristavi 33' (11-esből) Karašausks 90+4' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2017. június 29. 17:30 |
Dinama Minszk | 2–1 | NSÍ Runavík |
---|---|---|
Astravukh 42' Noyok 52' | (1–0) Jegyzőkönyv | Knudsen 86' |
2017. június 29. 19:00 |
Odd | 3–0 | Ballymena United |
---|---|---|
Mladenovic 1' Broberg 53' Haugen 90+2' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2017. június 29. 20:00 |
Connah’s Quay Nomads | 1–0 | HJK |
---|---|---|
Woolfe 40' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Nantporth, Bangor Játékvezető: Cătălin Gaman (román) |
2017. június 29. 18:30 |
Nõmme Kalju | 2–1 | B36 Tórshavn |
---|---|---|
Tjapkin 13' Dmitrijev 79' | (1–0) Jegyzőkönyv | Johannesen 49' |
2017. július 6. 20:00 |
B36 Tórshavn | 1–2 | Nõmme Kalju |
---|---|---|
Heinesen 52' | (0–1) Jegyzőkönyv | Liliu 18' Valikaev 88' |
2017. június 29. 20:00 |
IFK Norrköping | 5–0 | FK Pristina |
---|---|---|
Moberg Karlsson 10' Andersson 24' Eliasson 26' Holmberg 31' 40' | (5–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 6. 20:00 |
FK Pristina | 0–1 | IFK Norrköping |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Andersson 71' |
Olympic Stadium Adem Jashari, Mitrovica Játékvezető: Jens Maae (dán) |
2017. június 29. 18:00 |
Sahcjor Szalihorszk | 0–0 | Sūduva Marijampolė |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
Stroitel Stadium, Salihorsk Játékvezető: Alexandr Aliyev (kazak) |
2017. július 6. 17:00 |
Sūduva Marijampolė | 2–1 | Sahcjor Szalihorszk |
---|---|---|
Leimonas 34' Jankauskas 90+1' | (1–1) Jegyzőkönyv | Kavalyow 38' |
2017. július 6. 20:45 |
Cork City | 4–2 | FC Levadia |
---|---|---|
Sheppard 28' Maguire 46' 86' 90' | (1–2) Jegyzőkönyv | Kobzar 15' Andreyev 33' |
2017. június 29. 18:30 |
Lyngby BK | 1–0 | Bangor City |
---|---|---|
Blume 13' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Lyngby Stadium, Kongens Lyngby Játékvezető: Stavros Mantalos (görög) |
2. selejtezőkör
2. selejtezőkör, kiemelés
A 2. selejtezőkörben 66 csapat vett részt. A sorsoláskor a csapatok aktuális UEFA-együtthatója alapján sorba rendezték a résztvevőket, földrajzi elhelyezkedésük alapján 6 csoportba sorolták, majd a csoportokon belül minden kiemelthez egy-egy kiemelés nélkülit párosítottak. A sorsoláskor sorszámokat sorsoltak, a számokhoz tartozó csapatok kerültek párosításra. A párosítások a 10 csapatos csoportokban: 9–2, 3–10, 6–1, 4–7, 8–5; a 12 csapatos csoportokban: 1–8, 12–6, 2–11, 9–5, 3–7, 10–4.
- T: Az 1. selejtezőkörből továbbjutott csapat, a sorsoláskor nem volt ismert.
- A dőlt betűvel írt csapatok az 1. selejtezőkörben egy magasabb együtthatóval rendelkező csapat ellen győztek, és az ellenfél együtthatóját hozták magukkal.
1. csoport | 2. csoport | 3. csoport | |||
---|---|---|---|---|---|
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
Dinama Minszk (T) (1) | Zaria Bălți (T) (10) | Astra Giurgiu (5) | Kajrat Almati (T) (6) | Hajduk Split (4) | IFK Norrköping (T) (6) |
4. csoport | 5. csoport | 6. csoport | |||
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
Makkabi Tel-Aviv (T) (1) | KR (T) (8) | Galatasaray (6) | Fola Esch (T) (11) | FC Midtjylland (T) (6) | NK Osijek(T) (10) |
2. selejtezőkör, párosítások
- ↑ a b c A sorsoláshoz képest a pályaválasztói jogot felcserélték.
2. selejtezőkör, mérkőzések
2017. július 20. 19:30 |
Botev Plovdiv | 4–0 | Bétár Jerusálajim |
---|---|---|
Dimov 10' Viana 32' Baltanov 47' Brisola 90' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 20. 19:00 |
Apóllon Lemeszú | 3–0 | Zaria Bălți |
---|---|---|
Schembri 10' Alex 21' (11-esből) João Pedro 28' | (3–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 20. 19:00 |
Zaria Bălți | 1–2 | Apóllon Lemeszú |
---|---|---|
Focșa 47' | (0–1) Jegyzőkönyv | Alex 45' (11-esből) Schembri 80' |
2017. július 13. 18:00 |
Rabotnicski | 1–1 | Dinama Minszk |
---|---|---|
Najdenov 90+2' | (0–0) Jegyzőkönyv | Khvashchynski 53' |
2017. július 20. 18:30 |
Lyngby BK | 2–1 | Slovan Bratislava |
---|---|---|
Rygaard Jensen 19' (11-esből) Ørnskov 30' | (2–0) Jegyzőkönyv | Oršula 90' |
Lyngby Stadium, Kongens Lyngby Játékvezető: Vilhjálmur Alvar Þórarinsson (izlandi) |
2017. július 13. 21:00 |
Shamrock Rovers | 2–3 | Mladá Boleslav |
---|---|---|
Burke 48' 90+2' | (0–1) Jegyzőkönyv | Mebrahtu 35' 63' Chramosta 88' |
2017. július 20. 18:00 |
Mladá Boleslav | 2–0 | Shamrock Rovers |
---|---|---|
Charamosta 9' Mebrahtu 31' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 20. 20:30 |
Gorica | 2–3 | Panióniosz |
---|---|---|
Kapić 15' (11-esből) 67' (11-esből) | (1–3) Jegyzőkönyv | Masouras 11' Yeşil 16' Lamprou 23' |
2017. július 13. 19:30 |
Astra Giurgiu | 3–1 | Zira |
---|---|---|
Ioniță 31' Dandea 55' Le Tallec 74' | (1–1) Jegyzőkönyv | Sadiqov 34' |
2017. július 13. 19:00 |
FK Haugesund | 3–2 | Lech Poznań |
---|---|---|
Abdi 24' Hajradinović 71' Ibrahim 73' | (1–0) Jegyzőkönyv | Majewski 75' Jevtić 90+3' |
2017. július 20. 20:00 |
Lech Poznań | 3–2 | FK Haugesund |
---|---|---|
Abdi 24' Hajradinović 71' Ibrahim 73' | (1–0) Jegyzőkönyv | Majewski 75' Jevtić 90+3' |
2017. július 20. 18:00 |
VPS | 2–1 | Brøndby IF |
---|---|---|
Voutilainen 11' Sohna 40' | (2–1) Jegyzőkönyv | Meerits 16' (öngól) |
2017. július 13. 20:00 |
IFK Norrköping | 2–1 | FK Trakai |
---|---|---|
Andersson 32' Holmberg 61' | (1–0) Jegyzőkönyv | Maksimov 66' |
2017. július 20. 18:00 |
FK Trakai | 2–1 (h. u.) | IFK Norrköping |
---|---|---|
Maksimov 11' 35' | (2–0, 2–1, 2–1) Jegyzőkönyv | Skrabb 86' |
Büntetőpárbaj | ||
Klimavičius Vorobjovas Čyžas Shyshka Januševskij | 5–3 | Wahlqvist Smith Eliasson Skrabb |
2017. július 20. 19:00 |
Levszki Szofija | 1–2 | Hajduk Split |
---|---|---|
Buș 69' | (0–0) Jegyzőkönyv | Ohandza 80' Erceg 86' |
2017. július 13. 18:30 |
Nõmme Kalju | 0–3 | Videoton |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Pátkai 8' Šćepović 47' (11-esből) 74' (11-esből) |
2017. július 20. 21:00 |
Videoton | 1–1 | Nõmme Kalju |
---|---|---|
Lazović 37' | (1–0) Jegyzőkönyv | Dmitrijev 50' (11-esből) |
2017. július 13. 18:30 |
Makkabi Tel-Aviv | 3–1 | KR |
---|---|---|
Schoenfeld 65' Kjartansson 79' Atzili 82' | (0–0) Jegyzőkönyv | Pálmason 58' |
2017. július 13. 19:30 |
Valletta FC | 0–0 | FC Utrecht |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
Hibernians Stadium, Paola Játékvezető: Ognjen Valjić (bosznia-hercegovinai) |
2017. július 20. 19:30 |
FC Utrecht | 3–1 | Valletta FC |
---|---|---|
Klaiber 18' Janssen 76' Labyad 83' | (1–0) Jegyzőkönyv | Malano 88' |
Mandemakers Stadion, Waalwijk Játékvezető: Ian McNabb (északír) |
2017. július 20. 19:00 |
Brann | 0–2 | MFK Ružomberok |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Qose 64' Kružliak 78' (11-esből) |
Brann Stadion, Bergen Játékvezető: Artyom Kuchin (kazak) |
2017. július 13. 18:45 |
Liepājas Metalurgs | 0–2 | Sūduva Marijampolė |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Verbickas 18' Laukžemis 75' |
2017. július 13. 19:00 |
Qəbələ PFK | 1–1 | Jagiellonia Białystok |
---|---|---|
Joseph-Monrose 47' | (0–1) Jegyzőkönyv | Romanchuk 15' |
2017. július 20. |
AÉ Lemeszú | 2–1 | Progrès Niederkorn |
---|---|---|
Irhene 70' Lafrance 88' | (0–0) Jegyzőkönyv | Françoise 83' |
2017. július 20. 19:00 |
Dinama Breszt | 0–3 | Rheindorf Altach |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Ngamaleu 8' Nutz 44' Netzer 52' |
2017. július 20. 19:30 |
Fola Esch | 4–1 | İnter Bakı |
---|---|---|
Hadji 21' Saiti 32' Laterza 59' Sacras 90+4' | (2–0) Jegyzőkönyv | Fardjad-Azad 70' |
2017. július 13. 22:00 |
Valur | 1–2 | NK Domžale |
---|---|---|
Lárusson 36' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Repas 23' Ibričić 73' (11-esből) |
2017. július 20. 20:30 |
NK Domžale | 3–2 | Valur |
---|---|---|
Firer 25' (11-esből) Balkovec 69' Ibričić 71' | (1–2) Jegyzőkönyv | Lýðsson 3' (11-esből) Bøgild 43' |
Sports Park, Domžale Játékvezető: Dimitar Mečkarovski (macedón) |
2017. július 13. 16:00 |
Jertisz Pavlodar | 1–1 | Crvena zvezda |
---|---|---|
Živković 90+3' (11-esből) | (0–0) Jegyzőkönyv | Boakye 51' (11-esből) |
2017. július 20. 20:45 |
NK Široki Brijeg | 0–2 | Aberdeen FC |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Stewart 72' Mackay-Steven 78' |
Pecara Stadion, Široki Brijeg Játékvezető: Michael Tykgaard (dán) |
2017. július 13. 21:00 |
Ferencváros | 2–4 | FC Midtjylland |
---|---|---|
Botka 22' R. Varga 42' | (2–1) Jegyzőkönyv | J. Poulsen 45+1' (11-esből) 61' 67' (11-esből) Onuachu 90' |
2017. július 20. 19:00 |
FC Midtjylland | 3–1 | Ferencváros |
---|---|---|
Wikheim 34' Nissen 71' Sørloth 81' | (1–0) Jegyzőkönyv | Rui Pedro 64' |
2017. július 20. 20:30 |
Mladost Podgorica | 0–3 | Sturm Graz |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Röcher 33' Zulechner 39' Alar 46' |
2017. július 13. 18:00 |
Skendija 79 | 3–1 | HJK |
---|---|---|
Ibraimi 45' (11-esből) 59' 64' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Jallow 35' |
Stadion Mladost, Sztrumica Játékvezető: Markus Hameter (osztrák) |
3. selejtezőkör
A 3. selejtezőkörben 58 csapat vesz részt. A sorsoláskor a csapatok aktuális UEFA-együtthatója alapján sorba rendezték a résztvevőket, földrajzi elhelyezkedésük alapján 5 csoportba sorolták, majd a csoportokon belül minden kiemelthez egy-egy kiemelés nélkülit párosítottak. A sorsoláskor sorszámokat sorsoltak, a számokhoz tartozó csapatok kerültek párosításra. A párosítások a 10 csapatos csoportokban: 1–10, 6–4, 3–8, 9–2, 5–7; a 12 csapatos csoportokban: 1–9, 3–8, 4–11, 10–6, 7–2, 12–5.
- T: A 2. selejtezőkörből továbbjutott csapat, a sorsoláskor nem volt ismert.
- A dőlt betűvel írt csapatok a 2. selejtezőkörben egy magasabb együtthatóval rendelkező csapat ellen győztek, és az ellenfél együtthatóját hozták magukkal.
3. selejtezőkör, kiemelés
1. csoport | 2. csoport | 3. csoport | |||
---|---|---|---|---|---|
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
Fenerbahçe SK (2) | NK Osijek (T) (10) | Athletic Bilbao (6) | Olimpik Doneck (7) | Östersunds FK (T) (1) | Brøndby IF (T) (12) |
4. csoport | 5. csoport | ||||
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt | ||
Sparta Praha (2) | PFK Olekszandrija (8) | Zenyit (1) | AIK (T) (7) |
3. selejtezőkör, párosítások
- ↑ A sorsoláshoz képest a pályaválasztói jogot felcserélték.
3. selejtezőkör, mérkőzések
2017. augusztus 3. 17:00 |
Skendija 79 | 3–0 | FK Trakai |
---|---|---|
Ibraimi 29' Hasani 42' 88' | (2–0) Jegyzőkönyv |
Stadion Mladost, Sztrumica Játékvezető: Clayton Pisani (máltai) |
2017. július 27. 19:00 |
Kubany Krasznodar | 2–1 | Lyngby BK |
---|---|---|
Claesson 67' Suleymanov 90+3' | (0–0) Jegyzőkönyv | Kjær 64' |
2017. augusztus 3. 19:45 |
Lyngby BK | 1–3 | Kubany Krasznodar |
---|---|---|
Rygaard Jensen 28' | (1–2) Jegyzőkönyv | Pereyra 9' 22' Mamayev 89' (11-esből) |
2017. július 27. 19:00 |
Sturm Graz | 1–2 | Fenerbahçe SK |
---|---|---|
Hierländer 10' | (1–2) Jegyzőkönyv | Maresic 29' (öngól) Neustädter 35' |
2017. augusztus 3. 19:00 |
Qəbələ PFK | 1–2 | Panathinaikósz |
---|---|---|
Moledo 48' (öngól) | (0–0) Jegyzőkönyv | Lod 63' Cabezas 66' |
2017. július 27. 18:00 |
Mladá Boleslav | 2–1 | Skënderbeu Korçë |
---|---|---|
Chramosta 42' Jánoš 87' | (1–0) Jegyzőkönyv | Latifi 86' |
2017. augusztus 3. 20:00 |
Skënderbeu Korçë | 2–1 (h. u.) | Mladá Boleslav |
---|---|---|
Lilaj 55' (11-esből) Plaku 83' | (0–1, 2–1, 2–1) Jegyzőkönyv | Jánoš 18' |
Büntetőpárbaj | ||
Shehi Latifi Muzaku Lilaj | 4–2 | Mareš Přikryl Rada Mebrahtu |
2017. augusztus 2. 18:00 |
AÉ Lemeszú | 1–2 | Austria Wien |
---|---|---|
Aldair 60' | (0–1) Jegyzőkönyv | Holzhauser 34' Pires 90' |
2017. július 27. 19:30 |
Dinamo București | 1–1 | Athletic Bilbao |
---|---|---|
Rivaldinho 54' | (0–1) Jegyzőkönyv | Laporte 21' |
2017. augusztus 3. 20:45 |
Athletic Bilbao | 3–0 | Dinamo București |
---|---|---|
García 24' 29' Aduriz 86' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. július 27. 20:00 |
Arka Gdynia | 3–2 | FC Midtjylland |
---|---|---|
Marcus 31' 39' (11-esből) Siemaszko 90+2' | (2–2) Jegyzőkönyv | Hassan 33' Dal Hende 36' |
2017. augusztus 3. 20:30 |
FC Midtjylland | 2–1 | Arka Gdynia |
---|---|---|
Socha 77' (öngól) Sørloth 90+3' | (0–0) Jegyzőkönyv | Sołdecki 59' |
2017. augusztus 3. 19:30 |
Fola Esch | 1–2 | Östersunds FK |
---|---|---|
Bensi 53' | (0–0) Jegyzőkönyv | Somi 59' Pettersson 66' |
2017. július 27. 20:30 |
Girondins de Bordeaux | 2–1 | Videoton |
---|---|---|
Sankharé 18' 33' | (2–1) Jegyzőkönyv | Šćepović 23' |
2017. augusztus 3. 20:15 |
Lech Poznań | 2–2 | FC Utrecht |
---|---|---|
Gytkjær 26' 90+4' | (1–1) Jegyzőkönyv | Kerk 1' Labyad 89' |
2017. augusztus 3. 20:30 |
Rheindorf Altach | 3–1 | KAA Gent |
---|---|---|
Ngamaleu 11' Nutz 76' Dobras 88' | (1–1) Jegyzőkönyv | Milićević 44' (11-esből) |
2017. augusztus 3. 19:30 |
PFK Olekszandrija | 1–0 | Astra Giurgiu |
---|---|---|
Zaporozhan 42' (11-esből) | (1–0) Jegyzőkönyv |
CSC Nika Stadium, Oleksandria Játékvezető: Oliver Drachta (osztrák) |
2017. július 27. 20:45 |
Aberdeen FC | 2–1 | Apóllon Lemeszú |
---|---|---|
Christie 5' Shinnie 78' | (1–0) Jegyzőkönyv | Jander 59' |
2017. július 27. 20:45 |
Olympique de Marseille | 4–2 | KV Oostende |
---|---|---|
Germain 2' 57' 82' Sanson 32' | (2–1) Jegyzőkönyv | Siani 26' (11-esből) Musona 69' |
2017. augusztus 3. 20:30 |
NK Domžale | 2–0 | SC Freiburg |
---|---|---|
Ibričić 50' (11-esből) Bizjak 59' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2017. augusztus 3. 17:00 |
Dinama Minszk | 1–1 | AÉK Lárnakasz |
---|---|---|
Saroka 47' (11-esből) | (0–0) Jegyzőkönyv | Acorán 90+3' |
2017. július 27. 19:00 |
AIK | 1–1 | Sporting de Braga |
---|---|---|
Sundgren 18' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Raul Silva 10' |
2017. augusztus 3. 22:00 |
Sporting de Braga | 2–1 (h. u.) | AIK |
---|---|---|
Fonte 74' Raul Silva 120+1' | (0–1, 1–1, 1–1) Jegyzőkönyv | Obasi 13' |
2017. július 27. 19:00 |
Sūduva Marijampolė | 3–0 | FC Sion |
---|---|---|
Ricardo 3' (öngól) Janušauskas 9' Laukžemis 90+1' | (2–0) Jegyzőkönyv |
Rájátszás
Rájátszás, kiemelés
A rájátszásban 44 csapat vett részt. A 3. selejtezőkör 29 továbbjutójához az UEFA-bajnokok ligája 3. selejtezőkörének 15 vesztes csapata csatlakozott. A sorsoláskor a csapatok aktuális UEFA-együtthatója alapján sorba rendezték a résztvevőket, földrajzi elhelyezkedésük alapján 4 csoportba sorolták, majd a csoportokon belül minden kiemelthez egy-egy kiemelés nélkülit párosítottak. A csapatok utáni sorszámot az UEFA határozta meg a sorsolás előtt. A sorsoláskor sorszámokat sorsoltak, a számokhoz tartozó csapatok kerültek párosításra. A párosítások a 10 csapatos csoportokban: 1–10, 9–5, 7–3, 4–8, 6–2; a 12 csapatos csoportokban: 11–2, 1–7, 10–6, 4–8, 5–9, 3–12.
- BL – Az UEFA-bajnokok ligája 3. selejtezőkörének vesztes csapataként került át.
1. csoport | 2. csoport | ||
---|---|---|---|
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
Dinamo Kijiv (BL) (2) | Marítimo (6) | Athletic Bilbao (1) | Panathinaikósz (10) |
3. csoport | 4. csoport | ||
Kiemelt | Nem kiemelt | Kiemelt | Nem kiemelt |
Ajax (BL) (1) | Rosenborg (BL) (7) | Zenyit (6) | Sheriff Tiraspol (BL) (8) |
Rájátszás, párosítások
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
AC Milan | 7–0[s4 1] | Skendija 79 | 6–0 | 1–0 |
NK Osijek | 2–2 (i.g.) | Austria Wien | 1–2 | 1–0 |
Kubany Krasznodar | 4–4 (i.g.)[s4 1] | Crvena zvezda | 3–2 | 1–2 |
Club Brugge | 0–3 | AÉK | 0–0 | 0–3 |
Marítimo | 1–3 | Dinamo Kijiv | 0–0 | 1–3 |
Panathinaikósz | 2–4 | Athletic Bilbao | 2–3 | 0–1 |
Apóllon Lemeszú | 4–3 | FC Midtjylland | 3–2 | 1–1 |
FH | 3–5 | Sporting de Braga | 1–2 | 2–3 |
Everton | 3–1 | Hajduk Split | 2–0 | 1–1 |
Viitorul Constanța | 1–7 | Red Bull Salzburg | 1–3 | 0–4 |
Vardar | 4–1 | Fenerbahçe SK | 2–0 | 2–1 |
Ajax | 2–4 | Rosenborg | 0–1 | 2–3 |
Rheindorf Altach | 2–3 | Makkabi Tel-Aviv | 0–1 | 2–2 |
BATE Bariszav | 3–2 | PFK Olekszandrija | 1–1 | 2–1 |
Dinamo Zagreb | 1–1 (i.g.) | Skënderbeu Korçë | 1–1 | 0–0 |
Ludogorec Razgrad | 2–0 | Sūduva Marijampolė | 2–0 | 0–0 |
NK Domžale | 1–4 | Olympique de Marseille | 1–1 | 0–3 |
Partizan | 4–0 | Videoton | 0–0 | 4–0 |
FC Utrecht | 1–2 | Zenyit | 1–0 | 0–2 (h.u.) |
Legia Warszawa | 1–1 (i.g.) | Sheriff Tiraspol | 1–1 | 0–0 |
Viktoria Plzeň | 3–1 | AÉK Lárnakasz | 3–1 | 0–0 |
PAÓK | 3–3 (i.g.) | Östersunds FK | 3–1 | 0–2 |
- ↑ a b A sorsoláshoz képest a pályaválasztói jogot felcserélték.
Rájátszás, mérkőzések
2017. augusztus 17. 20:45 |
AC Milan | 6–0 | Skendija 79 |
---|---|---|
Silva 13' 28' Montolivo 25' 85' Borini 67' Antonelli 69' | (3–0) Jegyzőkönyv |
2017. augusztus 17. 20:45 |
NK Osijek | 1–2 | Austria Wien |
---|---|---|
Ejupi 15' | (1–1) Jegyzőkönyv | Monschein 26' Holzhauser 60' |
2017. augusztus 17. 19:00 |
Kubany Krasznodar | 3–2 | Crvena zvezda |
---|---|---|
Ignatyev 20' Claesson 46' Petrov 66' | (1–0) Jegyzőkönyv | Srnić 57' Pešić 71' |
2017. augusztus 24. 20:30 |
Crvena zvezda | 2–1 | Kubany Krasznodar |
---|---|---|
Radonjić 7' Kanga 46' | (1–0) Jegyzőkönyv | Granqvist 82' (11-esből) |
2017. augusztus 24. 20:00 |
AÉK | 3–0 | Club Brugge |
---|---|---|
Christodoulopoulos 27' (11-esből) Simões 39' 90+1' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. augusztus 24. 18:45 |
Dinamo Kijiv | 3–1 | Marítimo |
---|---|---|
Harmash 33' Morozyuk 35' González 61' | (2–0) Jegyzőkönyv | Şen 68' |
2017. augusztus 17. 20:30 |
Panathinaikósz | 2–3 | Athletic Bilbao |
---|---|---|
Lod 29' Cabezas 55' | (1–0) Jegyzőkönyv | Aduriz 68' 74' (11-esből) De Marcos 71' |
2017. augusztus 17. 19:00 |
Apóllon Lemeszú | 3–2 | FC Midtjylland |
---|---|---|
Kyriakou 15' Jander 70' Pittas 90+1' | (1–1) Jegyzőkönyv | Sørloth 38' 74' |
2017. augusztus 24. 20:00 |
FC Midtjylland | 1–1 | Apóllon Lemeszú |
---|---|---|
Hassan 10' | (1–0) Jegyzőkönyv | Schembri 50' |
2017. augusztus 17. 19:45 |
FH | 1–2 | Sporting de Braga |
---|---|---|
Björnsson 40' | (1–0) Jegyzőkönyv | Paulinho 62' Stojiljković 79' |
2017. augusztus 24. 20:45 |
Sporting de Braga | 3–2 | FH |
---|---|---|
Paulinho 39' 80' Dyego Sousa 90+3' | (1–1) Jegyzőkönyv | Böðvarsson 16' 51' |
2017. augusztus 17. 20:45 |
Viitorul Constanța | 1–3 | Red Bull Salzburg |
---|---|---|
Țucudean 7' | (1–3) Jegyzőkönyv | Hwang Hee-chan 2' Wolf 29' Dabour 31' |
2017. augusztus 24. 19:00 |
Red Bull Salzburg | 4–0 | Viitorul Constanța |
---|---|---|
Dabour 7' Gulbrandsen 38' Berisha 52' (11-esből) Haidara 88' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2017. augusztus 17. 20:00 |
Vardar | 2–0 | Fenerbahçe SK |
---|---|---|
Barseghyan 20' Topal 90+2' (öngól) | (1–0) Jegyzőkönyv |
2017. augusztus 24. 19:30 |
Fenerbahçe SK | 1–2 | Vardar |
---|---|---|
Neustädter 61' | (0–0) Jegyzőkönyv | Jighauri 68' Gligorov 90+1' |
2017. augusztus 24. 20:45 |
Rosenborg | 3–2 | Ajax |
---|---|---|
Bendtner 26' Adegbenro 80' 89' | (1–0) Jegyzőkönyv | Younes 60' Schöne 61' |
2017. augusztus 24. 19:00 |
Makkabi Tel-Aviv | 2–2 | Rheindorf Altach |
---|---|---|
Kjartansson 41' Yeini 73' | (1–1) Jegyzőkönyv | Aigner 20' Netzer 59' |
Netánja Stadion, Netánja Játékvezető: Aleksei Eskov |
2017. augusztus 24. |
PFK Olekszandrija | 1–2 | BATE Bariszav |
---|---|---|
Hrytsuk 34' (11-esből) | (1–0) Jegyzőkönyv | Ivanić 70' 73' |
2017. augusztus 17. 19:00 |
Dinamo Zagreb | 1–1 | Skënderbeu Korçë |
---|---|---|
Henríquez 90+5' | (0–1) Jegyzőkönyv | Latifi 37' |
2017. augusztus 17. 20:30 |
Ludogorec Razgrad | 2–0 | Sūduva Marijampolė |
---|---|---|
Moți 61' Misidjan 76' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2017. augusztus 17. 20:45 |
NK Domžale | 1–1 | Olympique de Marseille |
---|---|---|
Vetrih 12' | (1–0) Jegyzőkönyv | Sanson 63' |
2017. augusztus 24. 20:45 |
Olympique de Marseille | 3–0 | NK Domžale |
---|---|---|
Germain 28' 56' Thauvin 85' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2017. augusztus 24. 20:00 |
Videoton | 0–4 | Partizan |
---|---|---|
(0–3) Jegyzőkönyv | Tawamba 6' Soumah 24' Đurđević 35' 87' |
2017. augusztus 17. 20:45 |
Legia Warszawa | 1–1 | Sheriff Tiraspol |
---|---|---|
Hämäläinen 76' | (0–0) Jegyzőkönyv | Bayala 87' |
2017. augusztus 17. 20:15 |
Viktoria Plzeň | 3–1 | AÉK Lárnakasz |
---|---|---|
Bakoš 29' 74' (11-esből) Kolář 36' | (2–1) Jegyzőkönyv | Acorán 8' |
2017. augusztus 17. 20:00 |
PAÓK | 3–1 | Östersunds FK |
---|---|---|
Léo Matos 38' Prijović 77' 88' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Nouri 21' (11-esből) |
Jegyzetek
- ↑ 2017/18 Europa League match and draw calendar. UEFA.com, 2017. január 11.
Források
- UEFA Country Ranking 2016. kassiesa.home.xs4all.nl. [2016. március 20-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. június 20.)
- Access list 2017/2018 UEFA European Cup Football. Bert Kassies. [2017. június 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. június 20.)
- Qualification 2017/2018. Bert Kassies. [2017. június 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. június 20.)
- UEFA European Football Calendar 2017/2018. Bert Kassies. [2017. augusztus 18-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. június 20.)
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap