Rem als Jocs Olímpics d'estiu de 2004
Aquest article o secció no cita les fonts o necessita més referències per a la seva verificabilitat. |
Tipus | rem als Jocs Olímpics |
---|---|
Organitzador | Federació Internacional de Societats de Rem Comitè Olímpic Internacional |
Part de | Jocs Olímpics d'Estiu de 2004 |
Nombre de participants | 557 |
Localització i Dates | |
Localització | Centre Olímpic Schinias (Marató) 38° 09′ 00″ N, 24° 00′ 52″ E / 38.15°N,24.014444444444°E / 38.15; 24.014444444444 |
Estat | Grècia |
Interval de temps | 14 agost 2004 – 22 agost 2004 |
Número d'edició | 24 (2004) |
Competició | |
Resultat | |
Quatre sense timoner masculí | Steve Williams |
Vuit amb timoner femení | Rodica Șerban |
Scull individual femení | Katrin Rutschow-Stomporowski |
Scull individual masculí | Olaf Tufte |
Quatre sense timoner lleuger masculí | Thor Kristensen |
Doble scull femení | Georgina Earl |
Dos sense timoner masculí | Drew Ginn |
Doble scull masculí | Sébastien Vieilledent |
Doble scull lleuger masculí | Tomasz Kucharski |
Dos sense timoner femení | Georgeta Damian juntament amb Viorica Susanu |
Quàdruple scull femení | Kathrin Boron |
Doble scull lleuger femení | Constanța Burcică |
Quàdruple scull masculí | Nikolai Spinev |
2008 → |
Als Jocs Olímpics d'Estiu de 2004 celebrats a la ciutat d'Atenes (Grècia) es disputaren 14 proves de rem, 8 en categoria masculina i 6 en categoria femenina. Les proves tingueren lloc entre els dies 14 i 22 d'agost de 2004 al Centre Olímpic de Skhiniàs.
Participaren un total de 557 remers, entre ells 364 homes i 193 dones, de 55 comitès nacionals diferents
Resum de medalles
Categoria masculina
Prova | Or | Argent | Bronze |
Scull individual Detalls | Olaf Tufte | Jüri Jaanson | Ivo Yanakiev |
Doble Scull Detalls | França Sébastien Vieilledent Adrien Hardy | Eslovènia Luka Špik Iztok Čop | Itàlia Rossano Galtarossa Alessio Sartori |
Doble Scull lleuger Detalls | Polònia Tomasz Kucharski Robert Sycz | França Fréderic Dufour Pascal Touron | Grècia Vasileios Polymeros Nikolaos Skiathitis |
Quàdruple Scull Detalls | Rússia Nikolai Spinev Igor Kravtsov Alekseij Svirin Sergej Fedorovtsev | Txèquia David Kopriva Tomas Karas Jakub Hanak David Jirka | Ucraïna Sergij Grin Sergij Bilushchenko Oleg Lykov Leonid Shaposhnikov |
Dos sense timoner Detalls | Austràlia Drew Ginn James Tomkins | Croàcia Sinisa Skelin Niksa Skelin | Sud-àfrica Donovan Cech Ramon di Clemente |
Quatre sense timoner Detalls | Regne Unit Steve Williams James Cracknell Ed Coode Matthew Pinsent | Canadà Cameron Baerg Thomas Herschmiller Jake Wetzel Barney Williams | Itàlia Lorenzo Porzio Dario Dentale Luca Agamennoni Raffaello Leonardo |
Quatre sense timoner lleuger Detalls | Dinamarca Thor Kristensen Thomas Ebert Stephan Mølvig Eskild Ebbesen | Austràlia Glen Loftus Anthony Edwards Ben Cureton Simon Burgess | Itàlia Lorenzo Bertini Catello Amarante Salvatore Amitrano Bruno Mascarenhas |
Vuit amb timoner Detalls | Estats Units Jason Read Wyatt Allen Chris Ahrens Joseph Hansen Matt Deakin Dan Beery Beau Hoopman Bryan Volpenhein Peter Cipollone | Països Baixos Matthijs Vellenga Gijs Vermeulen Jan-Willem Gabriels Daniël Mensch Geert Jan Derksen Gerritjan Eggenkamp Diederik Simon Michiel Bartman Chun Wei Cheung | Austràlia Stefan Szczurowski Stuart Reside Stuart Welch James Stewart Geoffrey Stewart Boden Hanson Mike McKay Stephen Stewart Michael Toon |
Categoria femenina
Prova | Or | Argent | Bronze |
Scull individual Detalls | Katrin Rutschow | Katsiarina Karsten | Rumyana Neykova |
Doble Scull Detalls | Nova Zelanda Georgina Evers Caroline Evers | Alemanya Peggy Waleska Britta Oppelt | Regne Unit Sarah Winckless Elise Laverick |
Doble Scull lleuger Detalls | Romania Constanta Burcica Angela Alupei | Alemanya Daniela Reimer Claudia Blasberg | Països Baixos Kirsten van der Kolk Marit van Eupen |
Quàdruple Scull Detalls | Alemanya Kathrin Boron Meike Evers Manuela Lutze Kerstin El Qalqili | Regne Unit Alison Mowbray Debbie Flood Frances Houghton Rebecca Romero | Austràlia Dana Faletic Rebecca Sattin Amber Bradley Kerry Hore |
Dos sense timoner Detalls | Romania Georgeta Damian Viorica Susanu | Regne Unit Katherine Grainger Cath Bishop | Belarús Yuliya Bichyk Natallia Helakh |
Vuit amb timoner Detalls | Romania Rodica Florea Viorica Susanu Aurica Barascu Ioana Papuc Liliana Gafencu Elisabeta Lipă Georgeta Damian Doina Ignat Elena Georgescu | Estats Units Kate Johnson Samantha Magee Megan Dirkmaat Alison Cox Caryn Davies Laurel Korholz Anna Mickelson Lianne Nelson Mary Whipple | Països Baixos Froukje Wegman Marlies Smulders Nienke Hommes Hurnet Dekkers Annemarieke van Rumpt Annemiek de Haan Sarah Siegelaar Helen Tanger Ester Workel |
Medaller
Posició | País | Total | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Romania | 3 | 0 | 0 | 3 |
2 | Alemanya | 2 | 2 | 0 | 4 |
3 | Regne Unit | 1 | 2 | 1 | 4 |
4 | Austràlia | 1 | 1 | 2 | 4 |
5 | Estats Units | 1 | 1 | 0 | 2 |
França | 1 | 1 | 0 | 2 | |
7 | Dinamarca | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nova Zelanda | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Noruega | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Polònia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Rússia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Belarús | 0 | 1 | 1 | 2 |
Països Baixos | 0 | 1 | 2 | 3 | |
14 | Canadà | 0 | 1 | 0 | 1 |
Croàcia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Eslovènia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Estònia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Txèquia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Itàlia | 0 | 0 | 3 | 3 |
20 | Bulgària | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 | Grècia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Sud-àfrica | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ucraïna | 0 | 0 | 1 | 1 |
Enllaços externs
- (anglès) www.olympic.org - Cercador olímpic
- (anglès) www.sports-reference.com - Rem 2004 Arxivat 2009-05-31 a Wayback Machine.